AMD potwierdza, że ​​RX 7900 XTX jest konkurentem RTX 4080, FSR3 może być obsługiwany przez architektury sprzed RDNA3

AMD Radeon RX 7900 XTX kontra GeForce RTX 4080

Świat PC AMD ma kolejny świetny wywiad na kursie architektury RDNA3.

Jednym z najczęstszych pytań po zakończeniu wydarzenia RDNA3 było, dlaczego AMD nie porównało swojej serii RX 7900 z procesorami graficznymi GeForce RTX 40. Odpowiedzi udzielił Frank Azor (główny architekt rozwiązań do gier i marketingu) z AMD. Potwierdził, że seria RX 7900 będzie konkurować z serią RTX 4080, a ponieważ nVIDIA po prostu nie wypuściła tej karty, AMD nie ma danych do dodania do oficjalnej tabeli.

[Radeon RX 7900 XTX] Zaprojektowany przeciwko 4080 i nie mamy numerów rankingowych na 4080. To jest główny powód, dla którego nie zobaczysz porównania NVIDIA. […] Karta o wartości 999 USD nie jest konkurencją dla 4090, która kosztuje o 60% więcej. To konkurent 4080.

— Frank Azor dla PC World

Firma PCWorld była również ciekawa, aby dowiedzieć się więcej o FSR3, technologii skalowania nowej generacji AMD. Zostało to ogłoszone podczas prezentacji RDNA3. AMD potwierdziło, że ta technologia zostanie wprowadzona w 2023 roku, ale nie wspomniano o taktowaniu ani obsłudze GPU. Innym palącym pytaniem w społeczności jest to, czy FSR3 jest wspierany przez struktury inne niż RDNA3. Frank Azor potwierdził, że AMD chce wspierać FSR3 bardziej niż RDNA3:

[AMD FSR3] Nie reakcja ani szybka rzecz [to DLSS3], nad czym pracowaliśmy już od jakiegoś czasu. Dlaczego zajęło to tak długo, jak się spodziewałeś? Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku FSR jest filozofia FSR, a FSR nie działa do tej pory tylko na RDNA2 lub RDNA1, ale także na innych generacjach kart graficznych AMD. Działają również na kartach graficznych konkurencji. Jest to wykładniczo trudniejsze niż praca nad RDNA3. […] Naprawdę chcemy pracować z czymś więcej niż tylko RDNA3.

— Frank Azor dla PC World

Azor nadal twierdzi, że obsługa architektury jest łatwiejsza (odnosząc się do DLSS3 na RTX 40). Ale AMD obiecało obsługiwać wiele architektur z technologią FSR, co zajmie trochę czasu. Firma wciąż nie jest w 100% pewna, czy będzie w stanie spełnić obietnicę obsługi większej liczby architektur z FSR 3, ale „próbuje”.

READ  Mehmet Şimçek, który ma przewodzić gospodarce, chce, by na czele banku centralnego stanęła „cudowna Turczynka”.

Źródło:

[PCWorld] Informacje o wydaniu AMD Talks RX 7900 XTX, zalety komputerów stacjonarnych i nie tylko | Pełna elegancka edycja specjalna (6263 wyświetleń)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *