Ambasador USA Flake rozmawiał z NTV: Stosunki z Turcją poprawiają się – najświeższa wiadomość ze świata

Ambasador USA w Ankarze Jeff Flake odpowiedział na pytania korespondenta NTV Washington, Hüseyina Günaya, dotyczące stosunków turecko-amerykańskich.

„Relacje są coraz lepsze”

Flake, który wspierał sprzedaż F-16 do Turcji, powiedział: „Zwłaszcza w ostatnich miesiącach oba kraje wykształciły obszary wspólnej płaszczyzny porozumienia. Widzimy poprawę w stosunkach obronnych, handlowych i osobistych”. powiedział.

Jeff Flake, który powiedział, że F-35 znalazł się również w porządku obrad wizyty ministra spraw zagranicznych Hakana Fidana w Waszyngtonie, powiedział: „Jak już wspomnieliśmy, S-400 nadal stanowią problem. Chcemy znaleźć rozwiązanie tego problemu Podsekretarz stanu USA Victoria Nuland zaproponowała rozwiązanie: „Chcemy uporać się z tym problemem, ale jeszcze nam się to nie udało” – powiedział.

„Są obszary, w których się nie zgadzamy”

Chociaż nie ma porozumienia w sprawie Syrii, Turcja i Stany Zjednoczone dążą do współpracy na rzecz pokoju w Syrii i regionie, powiedział ambasador USA.

Flake powiedział: „Turcja jest ważnym sojusznikiem w walce z ISIS. Turcja i Stany Zjednoczone nie zawsze są zgodne w kwestii północnej Syrii, ale oba kraje szukają sposobów współpracy w innych kwestiach, aby zapewnić pokój w regionie. ISIS.” powiedział.

„Wolumen handlu wynoszący 35 miliardów dolarów”

Podkreślając, że stosunki handlowe między Turcją a Stanami Zjednoczonymi wzrosły o 60 procent, Flake powiedział: „Stosunki handlowe między obydwoma krajami idą dobrze. osiągnął 35 miliardów dolarów, co stanowi 60-procentowy wzrost w porównaniu z kilkoma innymi. Lata temu.

„Cel wynosi 100 miliardów dolarów, nie będzie to łatwe, ale chcę powiedzieć, że jeśli utrzymamy tę dynamikę, możemy to osiągnąć” – powiedział.

READ  Izrael będzie uczestniczył w zabezpieczeniu tymczasowego portu w Gazie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *