Meme Stack wskakuje na modę GameStop Share Split

Oznakowanie będzie widoczne na GameStop na Manhattanie w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych 7 grudnia 2021 r. REUTERS / Andrew Kelly

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

6 lipca (Reuters) – GameStop Corp (GME.N) Zarząd zatwierdził podział akcji cztery do jednego, który zapewni inwestorom bardziej przystępne udziały w sprzedawcy gier wideo w centrum zeszłorocznego szaleństwa handlowego „akcji memowych”.

Akcje spółki wzrosły o 5,8% do 124,49 USD w rozszerzonym handlu w środę po ogłoszeniu.

W ciągu ostatnich dwóch lat kilka dużych amerykańskich firm, w tym Apple, zdecydowało się na podział akcji (AAPL.O)Tesla (TSLA.O) i Amazon.com (AMZN.O).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Podział akcji sprawia, że ​​akcje są bardziej przystępne dla inwestorów indywidualnych poprzez obniżenie ceny bez wpływu na wycenę spółki.

Akcje GameStop wzrosły o ponad 680% w 2021 roku, ponieważ detaliści na platformach społecznościowych, takich jak Reddit, zdobyli mocno uszczuplone akcje, próbując wycisnąć przeciwko nim zakłady funduszy hedgingowych.

„Kierownictwo GameStop wie, że ma stuprocentową bazę udziałowców detalicznych, więc zaspokaja ich potrzeby” – powiedział Michael Bacher, analityk Wedbush Securities.

„To (podział akcji) rozprasza uwagę, ponieważ rynek NFT jest martwy, a to ostatnia rzecz, jaką zrobili, to podekscytowanie ludzi”.

W tym roku akcje detalisty gier wideo spadły o około 20% z powodu kryzysu na Ukrainie i obaw przed globalną recesją.

Firma poinformowała w marcu, że zabiega o zgodę akcjonariuszy na wydzielenie, które zwiększy jej wyemitowane akcje zwykłe klasy A z 300 milionów do 1 miliarda.

W ramach podziału akcjonariusze otrzymają dywidendę w postaci trzech dodatkowych akcji zwykłych klasy A GameStop za każdą posiadaną akcję. Czytaj więcej

Dywidenda zostanie wypłacona po zamknięciu rynków 21 lipca.

Raport Savi Mehty w Bangalore; Edytowanie przez Devika Syamnath

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *