Albert Pujols zdobywa 700 home runów: legenda Cardinals osiąga rzadki kamień milowy z dwoma pojedynkami człowieka przeciwko Dodgersom

Kardynałowie św. Ludwika Legenda Albert Pujols został czwartym graczem w historii Major League Baseball, który w piątek wieczorem zdobył 700 startów w karierze domowej w dwuosobowej walce przeciwko Los Angeles Dodgers. Pujols dołącza do wyjątkowej firmy w postaci jednych z największych sługusów, jakich kiedykolwiek widziała gra: Barry Bonds, Hank Aaron i Babe Ruth.

Pierwszy domowy bieg 699 w karierze Pujols w trzeciej inningu:

Następnie, w czwartym, Pujols zremisował dla nr 700.

To była noc za pięć RBI przed piątą rundą.

Pujols wszedł w sezon z Cardinals wiedząc, że będzie to jego ostatni przed przejściem na emeryturę. Nigdy się nie wahał, odkąd ogłosił, że zagra w 2022 roku i nie zagra nawet kolejnego roku, chociaż możliwe, że zbliży się bardzo blisko 700 i spadnie jeszcze niżej. To naprawdę zaskakujące, że dotarł do tego momentu. W drugiej połowie nabrał pary.

Pujols miał tylko 6 home runów w pierwszej połowie. Ma teraz 15 lat po przerwie All-Star. W tym czasie pokonał 696 startów w karierze Alexa Rodrigueza, by awansować na czwarte miejsce na liście wszech czasów. Zdobycie 700 nie przesuwa Pujola w górę tabeli liderów kariery; To ładna okrągła liczba. Świętujemy 500 home runów, 3000 hitów, 3000 strajków i więcej, więc bycie czwartą osobą, która trafiła 700 home runów, jest dość znaczącym osiągnięciem.

Pujols, podobnie jak Aaron, nigdy nie miał sezonu 50-osobowego. Uderzył co najmniej 40 siedem razy. Częściej robili to tylko Aaron, Ruth, A-Rod, Bonds, Harmon i Killebrew. Zajął 30. miejsce w 14 ze swoich 22 lat, za Aaronem i A-Rodem. Zrobił 18 z 22 z co najmniej 20 longballami w tym sezonie, przechodząc do ponad 20 biegów. Prześcignął Franka Robinsona i Williego Maysa, z których każdy miał po 17 sezonów 20-letnich, a ściga tylko Aarona i Bondsa.

Oczywiście to nie tylko home run. Pujols jest 10. w trafieniach (oczywiście ponad 3000), piąty w deblu, trzeci w RBI (za Aaronem i Ruthem), 12. w zdobytych runach i drugi w sumie baz (Aaron).

Jednak home run jest najbardziej znaną statystyką w baseballu, ponieważ jest to najbardziej uderzające trafienie, jakie może wystąpić w meczu baseballowym. Pujols jest jednym z najlepszych w historii na maksima na tym froncie.

READ  Chiny odzyskują drugą czarną skrzynkę rozbitego samolotu pasażerskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *