Akcje europejskie ponownie rosną, ponieważ chiński ruch stóp poprawia nastroje

LONDYN, 20 maja (Reuters) – Akcje ponownie wzrosły w piątek po tym, jak Chiny obniżyły kluczowy rating kredytowy, aby wesprzeć swoją gospodarkę, pomimo rekordowych tygodniowych strat na światowych giełdach w związku z obawami inwestorów o powolny wzrost i wysoką inflację.

Chiny obniżyły w piątek rano swoją pięcioletnią najwyższą stopę zadłużenia (LPR), która wpływa na ceny kredytów hipotecznych, o 15 punktów bazowych, co oznacza cięcia ostrzejsze niż oczekiwano, ponieważ urzędnicy starają się złagodzić skutki recesji. To był rok bez zmian LPR. Czytaj więcej

0833 GMT, ogólnoeuropejski STOXX 600 (.STOXX) Wzrosła o 1,2%, ustanawiając swój pierwszy dzienny przyrost w trzecim.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Globalny kod akcji MSCI (.MIWD00000PUS). Dane rozszerzone do stycznia 1988 r.

„Inwestorzy oczywiście chcą trochę polować na okazje, ponieważ niektóre akcje wydają się obecnie tak tanie”, powiedział Nathan Sweeney, zastępca dyrektora ds. wielu aktywów w Marlborough, menedżer inwestycyjny.

Dodał, że redukcja LPR w Chinach „pokazuje, że nie wszystkie banki centralne starają się stworzyć warunki do sprzedaży rynkowej”.

Zyski pojawiły się w Europie i Azji po zwyżce indeksu Dow Jones Industrial Average pod koniec czwartku na Wall Street. (.DJI) 0,75% niższy, S&P 500 (.SPX) Redukcja 0,58% i związek Nasdaq (.IXIC) Zmniejszona o 0,26%.

Papiery wartościowe strefy euro wzrosły po dwóch dniach gwałtownego spadku, ponieważ postrzeganie ryzyka poprawiło się po obniżce stóp w Chinach.

Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe (pb) o 0,969%, w porównaniu z najwyższym od ośmiu lat rekordowym poziomem 1,189% z zeszłego tygodnia.

Wraz z lipcowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego rynki pieniężne są obecnie ustalone na 38 punktach bazowych. Sugeruje to, że podwyżka o 25 pb jest w pełni wyceniona, a rynki sumują się z około 52% prawdopodobieństwem ruchu o 25 pb.

READ  Dlaczego podróż do Waszyngtonu została przełożona lub odwołana?

Rentowność 10-lat w USA wyniosła 2,860% w połowie punktu bazowego z końca czwartku i 2,873% w piątek. Rentowność dwóch lat wzrosła o 2 pb i wyniosła 2,631% w porównaniu z zamknięciem w USA na poziomie 2,611%.

Na rynkach walutowych ruchy wobec dolara pozostawały w relatywnie stagnacji, ale od początku lutego o 10%, po 14-tygodniowej wzroście zmierzały w jeszcze gorszy tydzień.

Indeks dolarowy, który mierzy walutę w stosunku do sześciu głównych rywali, utrzymał się na stałym poziomie 102,91.

W miarę deprecjacji dolara ceny złota ustabilizowały się i wypracowały pierwsze tygodniowe wzrosty od połowy kwietnia. Złoto spot wzrosło o 0,1% do 1844 USD za uncję, osiągając w czwartek najwyższy od tygodnia poziom 1,4%.

Ceny ropy spadły, ponieważ inwestorzy obawiali się, że globalny wzrost gospodarczy i restrykcyjna polityka pieniężna banku centralnego mogą ograniczyć ożywienie popytu na paliwa. Czytaj więcej

Kontrakty terminowe Brent z dostawą lipcową spadły o 31 centów, czyli 0,28%, do 111,73 USD za baryłkę, podczas gdy ropa US West Texas Intermediate (WTI) z dostawą czerwcową spadła o 56 centów, czyli 0,5%, do 111,65 USD.

Bitcoin kosztował 30 295 dolarów. Ether, najmniejszy konkurent, wzrósł o 0,6% do 2030 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Samuela Indy w Londynie i Andrew Calbrighta w Szanghaju; Montaż przez Johna Stone Street

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *