Długo odkładana nominacja Garcettiego na ambasadora Indii stoi przed Senatem

WASHINGTON (AP) – długoterminowa nominacja byłego burmistrza Los Angeles, Erica Garcettiego, na ambasadora w Indiach, stanęła w środę w Senacie przed głosowaniem w Senacie w związku z pytaniami o wsparcie ze strony jego własnej partii i skutki skandalu związanego z molestowaniem seksualnym. W grę wchodzi były główny doradca.

Nominacja Corcettiego na najwyższe stanowisko dyplomatyczne utknęła w Senacie na 20 miesięcy po tym, jak prezydent Joe Biden po raz pierwszy mianował go w lipcu 2021 r.

Wakat na stanowisku ambasadora stworzył znaczną lukę dyplomatyczną dla administracji w dobie rosnących napięć na świecie, w tym coraz bardziej asertywnej obecności Chin w regionie Pacyfiku i wojny Rosji z Ukrainą.

Nominacja została podszyta pytaniami o to, co były burmistrz wiedział i kiedy, oraz o zarzuty molestowania seksualnego wobec jego przyjaciela i byłego bliskiego doradcy, Ricka Jacobsa. W pozwie zarzuca się, że Jacobs często nękał jednego z ochroniarzy policji ówczesnego burmistrza, podczas gdy Garcetti albo ignorował, albo wyśmiewał nadużycia.

Garcetti wielokrotnie zaprzeczał tym roszczeniom.

Środowy sondaż przetestował lojalność Demokratów wobec Bidena, a także ocenił oceny i wiarygodność Garcettiego, wynikające z zarzutów w ratuszu.

„Myślę, że możemy znaleźć kogoś, kto wykona lepszą robotę” – powiedział senator Sherrod Brown, demokrata z Ohio.

Garcetti nie pokonał także demokraty z Arizony, Marka Kelly’ego, który powiedział, że ma „poważne obawy”.

Przy załamaniu poparcia Demokratów nominację Corcettiego można uratować dzięki ponadpartyjnemu poparciu Republikanów.

senator z Maine Susan Collins powiedziała: „Poznałam go osobiście. Ma ogromną wiedzę na temat Indii. Indie nie mają ambasadora od dwóch lat, czyli za długo. I zamierzam go wspierać.

Popierając Garcettiego w głosowaniu w komisji, senator. Reprezentant Todd Young, R-Ind., Powiedział, że również zagłosuje za.

„Posiadanie natychmiastowego ambasadora w Indiach jest koniecznością dla bezpieczeństwa narodowego. Nie możemy dłużej czekać” – powiedział Young.

READ  FTX: Jak Sam Bankman-Fried zbudował domek z kart

Rachel Rizzo, starszy członek Rady Atlantyckiej, niebędący rezydentem, powiedziała, że ​​podczas niedawnej podróży do Indii czuła się sfrustrowana brakiem ambasadora. Powiedział, że „sprawia wrażenie, że związek nie jest ważny”.

„To naprawdę wskazuje na wewnętrzną dysfunkcję w Kongresie USA w tej chwili i bardzo trudno jest nam wysłać wiadomości, które próbujemy wysłać, gdy widzimy naszych partnerów dyplomatycznych, że nie mamy domu. Właściwie, ” powiedziała.

„Myślę, że to problem ostatnich kilku lat”.

___

Współpracowali pisarze prasowi Seung Min Kim, Lisa Mascaro, Farnoosh Amiri, Kevin Freking i Stephen Groves.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *