Akcje azjatyckie potknął się, gdy nadzieje Wall St. zostały wycofane przez Reuters


© Reutera. Pracownicy firmy zajmującej się handlem dewizami Gaitame.com pracują przed monitorami w swoim pokoju handlowym w Tokio w Japonii 22 czerwca 2022 r., pokazując kurs japońskiego jena w stosunku do dolara amerykańskiego, euro i średniej giełdowej Nikkei. REUTERS / Issei Kato

Autor: Sam Byford

TOKIO (Reuters) – Akcje azjatyckie popadły w niestabilny handel w środę, nie przedłużając rajdu na Wall Street, ponieważ inwestorzy nadal byli głównym przedmiotem obaw o stopy procentowe i inflację, jednocześnie osiągając 24-letnie minimum w stosunku do japońskiego jena .

Akcje Azji i Pacyfiku poza Japonią, najszerszy indeks MSCI spadł o 1%, ale wzrósł o 1,39% w ciągu pięciu tygodni od poniedziałku. Tokio zrezygnowało z wczesnych wzrostów i było płaskie.

Inwestorzy nieustannie oceniają, jak bardzo powinni się martwić, że banki centralne wepchną światową gospodarkę w recesję.

Ponieważ odnotował największy tygodniowy spadek procentowy od marca 2020 r., w ciągu nocy kluczowe akcje w USA wzrosły o 2% w oparciu o prawdopodobieństwo, że perspektywy gospodarcze podczas handlu w zeszłym tygodniu nie będą tak złe, jak sądzono.

„Myślę, że ten niedawny wzrost poświątecznych bessy jest odzwierciedleniem niepewności inwestorów co do tego, czy widzieliśmy inflację i szczyt banku centralnego – myślę, że jesteśmy blisko” – powiedział Invesco, strateg globalnego rynku. Azja i Pacyfik David Chao.

„Chociaż podejrzewam, że globalne rynki akcji zakończą się pod koniec roku wyżej niż obecnie, można oczekiwać dalszej zmienności na rynku, dopóki Fed nie zmusi amerykańskiej gospodarki do kurczenia się. Zmniejszyć stały poziom inflacji. „

Wall Street może nie być w stanie powtórzyć wtorkowego rajdu.

Chińskie blue chipy spadły o 0,4%, Hongkong 0,9%, a Korea 1,78%.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, ma dziś rozpocząć swoje zeznanie w Kongresie, a inwestorzy będą szukać dalszych wskazówek, czy podwyżka o 75 punktów bazowych jest planowana na lipcowym posiedzeniu banku centralnego.

READ  Elon Musk przerwał milczenie na Twitterze zdjęciem swojej byłej żony papieża w Wenecji

Z wyjątkiem Banku Japonii w zeszłym tygodniu, inne banki centralne na świecie są w podobnej sytuacji, który w zeszłym tygodniu obiecał utrzymać bardzo niskie stopy procentowe w ramach polityki.

W Japonii jen stanowi lukę między niższymi stopami procentowymi a rosnącymi stopami w USA, osiągając nowe 24-letnie minimum 136,71 w stosunku do dolara na wczesnym etapie handlu na poziomie 136,18.

Opublikowane w środę minutes z kwietniowego posiedzenia politycznego Banku Japonii pokazały obawy banku centralnego o możliwy wpływ osłabienia waluty na otoczenie biznesowe kraju.

Inne waluty odnotowały największe ruchy w środę, śledząc dolara wobec sześciu pegów na poziomie 104,6.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych była stabilna i wyniosła 3,2674.

Przy spadających cenach ropy oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden wezwie w środę do tymczasowego zawieszenia federalnego podatku od benzyny w wysokości 18,4 centów, poinformowało Reuters źródło. [O/R]

Spadł o 2,1% do 112,27 USD za baryłkę i 2,21% do 108,09 USD.

Cena spadła o 0,21% do 1828,70 USD za uncję.

Obrócono około 20 640 USD po spadku do 17 592 USD w zeszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *