6. Nagrody Naukowe wyłoniły swoich zwycięzców

Nagrody Near East University Science Awards są organizowane przez Near East University po raz szósty w tym roku w celu wspierania i uhonorowania produktywności naukowej. W jej skład weszli prezydent Ersin Tatar, minister pracy i ubezpieczeń społecznych Hasan Dakoy oraz prezydent Yodak prof. Dr. to jest pan Odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Uniwersytetu Bliskiego Wschodu im. Atatürka z udziałem Turke Awsi.

Licznie uczęszczana ceremonia wręczenia nagród naukowych; Nagroda za publikację, Honorową nagrodę za publikację, nagrodę Young Researcher Award, Young Researcher Incentive Award, nagrodę Most Influential Researcher Award, Best Academic Performance Award oraz po raz drugi w dziedzinie nauki Dr. Suat Günsel Honor Award Złoty medal i przyznany 76 naukowcom w 7 kategoriach. Nagrodzony po raz drugi w kategorii nauka dr hab. Właścicielem złotego medalu Suat Günsel Honor Award jest prof. Dr. Evren stał się Hincklem.

Na wydarzeniu odbywającym się na platformach międzynarodowych; Dyplom Uznania został przyznany pracownikom naukowym reprezentującym Uniwersytet Bliskiego Wschodu w wydarzeniach naukowych, takich jak Kongresy, Konferencje i Seminaria.

Ceremonia rozpoczęła się odpowiednio minutą ciszy i hymnem narodowym; Rektor Uniwersytetu Bliskiego Wschodu prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Przewodniczący Rady Powierniczej Formacji Bliskiego Wschodu prof. Dr. Irfan Chut Kunzel, przewodniczący Yodac prof. Dr. Przemówienia wygłosili Turgay Avcı i prezydent Ersin Tatar.

Przed wystąpieniami Ergan Sulun, Irada Melikova i Imke Dincer z Wydziału Pedagogiki Muzycznej im. Atatürka dali koncert dla uczestników.„Wszystkie przeszkody pokonujesz dzięki swojej pracy”

Zachwycony faktem, że został wyróżniony nagrodami naukowymi, prezydent Ersin Tatar powiedział: „Republika tureckiego Cypru Północnego jest znana światu dzięki uniwersytetom, edukacji i pracy odnoszących sukcesy naukowców, którzy prowadzą badania. „

Prezydent Tatar powiedział, że Uniwersytet Bliskiego Wschodu osiągnął wielkie sukcesy w światowych rankingach dzięki swoim studiom w dziedzinie nauk ścisłych, sztuki, technologii, zdrowia i wielu innych dziedzin, dodając, że uczelnia poczyniła w tym kierunku ogromne starania.

READ  Lot kosmiczny Tuvy Cihangira Adasevara można śledzić na żywo w Centrach Nauki TÜBİTAK

Odnosząc się do trudności politycznych, jakie przeżywa TRPC, prezydent Ersin Tatar powiedział, że edukacja i nauka mogą pokonać wszystkie przeszkody: W pobliżu Uniwersytetu Wschodniego doceniam wszystkie projekty, które realizujecie przy wzajemnym zaangażowaniu i udanej pracy zespołowej. Wasze zwycięstwo oznacza zwycięstwo tureckiego Cypru Północnego.

Wskazując, że TRCP rozwinęła się w wielu aspektach w ostatnich latach, prezydent Tatar podkreślił, że Cypr jest obecnie wyspą edukacji w jej najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Prezydent Tatar kontynuował: „Przy wszystkich tych sukcesach nastąpi napływ studentów z całego świata do naszego kraju i bliskości Uniwersytetu Wschodniego. Będziemy mieć wielu studentów na studiach magisterskich i doktoranckich. TRNC zdała teraz ten egzamin i jest zarejestrowana jako wyspa edukacyjna.


„Drodzy pracownicy naukowi, Wasza obecność jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu”

Rada Planowania, Nadzoru, Akredytacji i Koordynacji Szkolnictwa Wyższego (YODAC) Przewodniczący Prof. Dr. Turgay Avcı podkreślił, że NEU zrównała Republikę Tureckiego Cypru Północnego ze światem w dziedzinie edukacji, nauki i sztuki. Profesor powiedział, że sukces to praca zespołowa i wszystkie elementy sukcesu muszą się spotkać na wspólnym gruncie. Dr. Turgay Avcı powiedział: „Oprócz zarządzania, które ma światopogląd na sukces, ma również światopogląd; konieczna jest obecność wartościowych naukowców, którzy badają, przygotowują i wyrażają. Near East University ma jedno i drugie.„Naszym priorytetem jest; Aby zwiększyć wkład nauki w społeczeństwo, zachęcać do innowacji i inspirować przyszłych naukowców”

prof. Dr. Irfan Suwad Kunzel w swoim wystąpieniu podkreślając, że nauka jest jednym z największych skarbów ludzkości, powiedział: „Dzięki nauce rozumiemy, wyjaśniamy i zmieniamy przyrodę. Dokonujemy wielu odkryć, wynalazków i innowacji, które ułatwiają nam życie. Dzięki nauce chronimy nasze zdrowie, walczymy z chorobami i przedłużamy życie. Poprawiamy naszą edukację, wzbogacamy naszą kulturę i ulepszamy naszą cywilizację.

Zauważając, że idą naprzód z wizją produktywności naukowej, prof. Dr. İrfan Suat Günsel, „Z tej perspektywy; Reprezentowanie TRNC na wydarzeniach naukowych, które organizujemy lub w których uczestniczymy, wnoszenie wkładu w globalną naukę i nauki humanistyczne; Naszym nadrzędnym celem jest wzmocnienie integracji Tureckiej Republiki Cypru Północnego ze światem tureckim, zwłaszcza z Turcją, poprzez promowanie postępu społecznego w nauce, sztuce i technologii.

READ  Ciekawe badania naukowców dotyczące herbaty

„Za ludy, narody i wspólnoty; Między odwagą a niewolą jest tylko cienka granica” – powiedział profesor. Dr. İrfan Suat Günsel powiedział: „Jeśli w dzisiejszym świecie nie będziemy w stanie podjąć odważnych kroków w dziedzinie nauki i technologii, będzie to koniec ery globalnej konkurencji; Niestety jest w niewoli. Z tego powodu postęp w nauce i technice jest przede wszystkim sprawą interesu narodowego i niezbędnym warunkiem rozwoju naszego kraju.

Przypominając, że Near East University zajmuje pierwsze miejsce w rankingach publikowanych przez kilka międzynarodowych agencji ratingowych szkolnictwa wyższego, prof. Dr. İrfan Suat Günsel, „Nasz priorytet; Aby zwiększyć wkład nauki w społeczeństwo, zachęcać do innowacji i inspirować przyszłych naukowców. Temu służy nagroda Near East University Science Awards, bardzo ważny symbol wartości, jaką przywiązujemy do produkcji naukowej. Ponieważ ta podróż nigdy się nie kończy” – powiedział.


„Badamy, rozwijamy, produkujemy i dzielimy się wiedzą wynikającą ze wszystkich tych badań ze światem w oparciu o podstawy naukowe”

Podczas uroczystości wręczenia nagród Marszałek prof. Dr. Tamer Şanlıdağ powiedział: „Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę to powiedzieć; nadal kroczymy swoją drogą i pracujemy ze wszystkich sił, aby osiągnąć wielkie cele. Badamy, rozwijamy, produkujemy i dzielimy się wiedzą wynikającą z tych wszystkich badań ze światem na podstawa naukowa.

Upamiętniając osiągnięcia uczelni przez kilka międzynarodowych agencji oceny szkolnictwa wyższego w 2022 r., prof. Dr. Tamer Sunlitak; „W październiku 2022 roku w rankingu Times Higher Education (THE) najlepszych uczelni świata na około 2 tys. uczelni ze 104 krajów plasuje się w grupie 601-800; w przedziale 251-300 w Światowym Rankingu Młodych Uczelni; W rankingu Impact znaleźliśmy się w grupie 401-600. Po naszym awansie plasujemy się wśród 175 najlepszych uniwersytetów na świecie i 200 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie informatyki, będąc jednocześnie wśród 250 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie informatyki i inżynierii. w inżynierii”, powiedział Near Eastern University, szczególnie w zakresie rozwoju technologii i inżynierii. Powiedział, że jest to bardzo cenne jako odzwierciedlenie jego wizji produkcji.

READ  Szkolą się przyszli naukowcy - najświeższe informacje z ostatniej chwili

prof. Dr. Tamer Şanlıdağ podkreślił również, że naukowcy z Uniwersytetu Wschodniego zeskanowali i opublikowali prawie 1700 artykułów w międzynarodowych indeksach w 2022 r. „Najważniejsze dla nas; Musimy iść dalej swoją drogą, realizując cel badań, rozwoju, przekształcenia w projekt, produkcję i publikację naukową i oddając go co roku. Nasze miejsce w tym rankingu jest dla nas wyznacznikiem” – powiedział.

prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, „Nagrody naukowe; Wyraz szacunku i wdzięczności dla Was, szanowni naukowcy, którym udało się utrzymać przyjaźń między sobą, ze swoją instytucją, swoim krajem i światem nauki. Gratuluję wam wszystkim i dziękuję za przyjaźń.

Wiadomości na iha.com.tr są publikowane w formie podsumowania. Z panelu subskrybenta możesz uzyskać dostęp do wideo, zdjęcia i tekstu wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *