6. Nagrody Naukowe wyłoniły swoich zwycięzców

Nagrody Near East University Science Awards są organizowane przez Near East University po raz szósty w tym roku w celu wspierania i uhonorowania produktywności naukowej. W jej skład weszli prezydent Ersin Tatar, minister pracy i ubezpieczeń społecznych Hasan Dakoy oraz prezydent Yodak prof. Dr. to jest pan Odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Uniwersytetu Bliskiego Wschodu im. Atatürka z udziałem Turke Awsi.

Licznie uczęszczana ceremonia wręczenia nagród naukowych; Nagroda za publikację, Honorową nagrodę za publikację, nagrodę Young Researcher Award, Young Researcher Incentive Award, nagrodę Most Influential Researcher Award, Best Academic Performance Award oraz po raz drugi w dziedzinie nauki Dr. Suat Günsel Honor Award Złoty medal i przyznany 76 naukowcom w 7 kategoriach. Nagrodzony po raz drugi w kategorii nauka dr hab. Właścicielem złotego medalu Suat Günsel Honor Award jest prof. Dr. Evren stał się Hincklem.

Na wydarzeniu odbywającym się na platformach międzynarodowych; Dyplom Uznania został przyznany pracownikom naukowym reprezentującym Uniwersytet Bliskiego Wschodu w wydarzeniach naukowych, takich jak Kongresy, Konferencje i Seminaria.

Ceremonia rozpoczęła się odpowiednio minutą ciszy i hymnem narodowym; Rektor Uniwersytetu Bliskiego Wschodu prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Przewodniczący Rady Powierniczej Formacji Bliskiego Wschodu prof. Dr. Irfan Chut Kunzel, przewodniczący Yodac prof. Dr. Przemówienia wygłosili Turgay Avcı i prezydent Ersin Tatar.

Przed wystąpieniami Ergan Sulun, Irada Melikova i Imke Dincer z Wydziału Pedagogiki Muzycznej im. Atatürka dali koncert dla uczestników.„Wszystkie przeszkody pokonujesz dzięki swojej pracy”

Zachwycony faktem, że został wyróżniony nagrodami naukowymi, prezydent Ersin Tatar powiedział: „Republika tureckiego Cypru Północnego jest znana światu dzięki uniwersytetom, edukacji i pracy odnoszących sukcesy naukowców, którzy prowadzą badania. „

Prezydent Tatar powiedział, że Uniwersytet Bliskiego Wschodu osiągnął wielkie sukcesy w światowych rankingach dzięki swoim studiom w dziedzinie nauk ścisłych, sztuki, technologii, zdrowia i wielu innych dziedzin, dodając, że uczelnia poczyniła w tym kierunku ogromne starania.

READ  Turecki naukowiec zrobił to po raz pierwszy na świecie! Trudny test dla robota ze sztuczną inteligencją ChatGPT

Odnosząc się do trudności politycznych, jakie przeżywa TRPC, prezydent Ersin Tatar powiedział, że edukacja i nauka mogą pokonać wszystkie przeszkody: W pobliżu Uniwersytetu Wschodniego doceniam wszystkie projekty, które realizujecie przy wzajemnym zaangażowaniu i udanej pracy zespołowej. Wasze zwycięstwo oznacza zwycięstwo tureckiego Cypru Północnego.

Wskazując, że TRCP rozwinęła się w wielu aspektach w ostatnich latach, prezydent Tatar podkreślił, że Cypr jest obecnie wyspą edukacji w jej najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Prezydent Tatar kontynuował: „Przy wszystkich tych sukcesach nastąpi napływ studentów z całego świata do naszego kraju i bliskości Uniwersytetu Wschodniego. Będziemy mieć wielu studentów na studiach magisterskich i doktoranckich. TRNC zdała teraz ten egzamin i jest zarejestrowana jako wyspa edukacyjna.


„Drodzy pracownicy naukowi, Wasza obecność jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu”

Rada Planowania, Nadzoru, Akredytacji i Koordynacji Szkolnictwa Wyższego (YODAC) Przewodniczący Prof. Dr. Turgay Avcı podkreślił, że NEU zrównała Republikę Tureckiego Cypru Północnego ze światem w dziedzinie edukacji, nauki i sztuki. Profesor powiedział, że sukces to praca zespołowa i wszystkie elementy sukcesu muszą się spotkać na wspólnym gruncie. Dr. Turgay Avcı powiedział: „Oprócz zarządzania, które ma światopogląd na sukces, ma również światopogląd; konieczna jest obecność wartościowych naukowców, którzy badają, przygotowują i wyrażają. Near East University ma jedno i drugie.„Naszym priorytetem jest; Aby zwiększyć wkład nauki w społeczeństwo, zachęcać do innowacji i inspirować przyszłych naukowców”

prof. Dr. Irfan Suwad Kunzel w swoim wystąpieniu podkreślając, że nauka jest jednym z największych skarbów ludzkości, powiedział: „Dzięki nauce rozumiemy, wyjaśniamy i zmieniamy przyrodę. Dokonujemy wielu odkryć, wynalazków i innowacji, które ułatwiają nam życie. Dzięki nauce chronimy nasze zdrowie, walczymy z chorobami i przedłużamy życie. Poprawiamy naszą edukację, wzbogacamy naszą kulturę i ulepszamy naszą cywilizację.

Zauważając, że idą naprzód z wizją produktywności naukowej, prof. Dr. İrfan Suat Günsel, „Z tej perspektywy; Reprezentowanie TRNC na wydarzeniach naukowych, które organizujemy lub w których uczestniczymy, wnoszenie wkładu w globalną naukę i nauki humanistyczne; Naszym nadrzędnym celem jest wzmocnienie integracji Tureckiej Republiki Cypru Północnego ze światem tureckim, zwłaszcza z Turcją, poprzez promowanie postępu społecznego w nauce, sztuce i technologii.

READ  NASA zmienia swoją misję na New Horizons

„Za ludy, narody i wspólnoty; Między odwagą a niewolą jest tylko cienka granica” – powiedział profesor. Dr. İrfan Suat Günsel powiedział: „Jeśli w dzisiejszym świecie nie będziemy w stanie podjąć odważnych kroków w dziedzinie nauki i technologii, będzie to koniec ery globalnej konkurencji; Niestety jest w niewoli. Z tego powodu postęp w nauce i technice jest przede wszystkim sprawą interesu narodowego i niezbędnym warunkiem rozwoju naszego kraju.

Przypominając, że Near East University zajmuje pierwsze miejsce w rankingach publikowanych przez kilka międzynarodowych agencji ratingowych szkolnictwa wyższego, prof. Dr. İrfan Suat Günsel, „Nasz priorytet; Aby zwiększyć wkład nauki w społeczeństwo, zachęcać do innowacji i inspirować przyszłych naukowców. Temu służy nagroda Near East University Science Awards, bardzo ważny symbol wartości, jaką przywiązujemy do produkcji naukowej. Ponieważ ta podróż nigdy się nie kończy” – powiedział.


„Badamy, rozwijamy, produkujemy i dzielimy się wiedzą wynikającą ze wszystkich tych badań ze światem w oparciu o podstawy naukowe”

Podczas uroczystości wręczenia nagród Marszałek prof. Dr. Tamer Şanlıdağ powiedział: „Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę to powiedzieć; nadal kroczymy swoją drogą i pracujemy ze wszystkich sił, aby osiągnąć wielkie cele. Badamy, rozwijamy, produkujemy i dzielimy się wiedzą wynikającą z tych wszystkich badań ze światem na podstawa naukowa.

Upamiętniając osiągnięcia uczelni przez kilka międzynarodowych agencji oceny szkolnictwa wyższego w 2022 r., prof. Dr. Tamer Sunlitak; „W październiku 2022 roku w rankingu Times Higher Education (THE) najlepszych uczelni świata na około 2 tys. uczelni ze 104 krajów plasuje się w grupie 601-800; w przedziale 251-300 w Światowym Rankingu Młodych Uczelni; W rankingu Impact znaleźliśmy się w grupie 401-600. Po naszym awansie plasujemy się wśród 175 najlepszych uniwersytetów na świecie i 200 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie informatyki, będąc jednocześnie wśród 250 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie informatyki i inżynierii. w inżynierii”, powiedział Near Eastern University, szczególnie w zakresie rozwoju technologii i inżynierii. Powiedział, że jest to bardzo cenne jako odzwierciedlenie jego wizji produkcji.

READ  Algieria chce skorzystać z doświadczenia Turcji w zarządzaniu ryzykiem trzęsienia ziemi i katastrofami

prof. Dr. Tamer Şanlıdağ podkreślił również, że naukowcy z Uniwersytetu Wschodniego zeskanowali i opublikowali prawie 1700 artykułów w międzynarodowych indeksach w 2022 r. „Najważniejsze dla nas; Musimy iść dalej swoją drogą, realizując cel badań, rozwoju, przekształcenia w projekt, produkcję i publikację naukową i oddając go co roku. Nasze miejsce w tym rankingu jest dla nas wyznacznikiem” – powiedział.

prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, „Nagrody naukowe; Wyraz szacunku i wdzięczności dla Was, szanowni naukowcy, którym udało się utrzymać przyjaźń między sobą, ze swoją instytucją, swoim krajem i światem nauki. Gratuluję wam wszystkim i dziękuję za przyjaźń.

Wiadomości na iha.com.tr są publikowane w formie podsumowania. Z panelu subskrybenta możesz uzyskać dostęp do wideo, zdjęcia i tekstu wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *