5 rzeczy, które warto wiedzieć przed startem giełdy we wtorek 21 czerwca

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Wall Street S&P 500 awansuje po 2020 roku po słabych wynikach wyszukiwania

Znak Wall Street jest widoczny poza nowojorską giełdą z amerykańskimi flagami.

Yuki Iwamura | Afp | Obrazy Getty

Gołąb przyszłości Wzrosła o 400 punktów lub 1,4% we wtorek po strasznym tygodniu sprzedaży. Zarówno kontrakty terminowe na S&P 500, jak i Nasdaq wzrosły o 1,5%, aby rozpocząć tydzień skrócony do wakacji. The 10-letni dochód skarbowy We wtorek Był szczytem 2011 roku, Około 3,28%, co pomaga zmniejszyć presję na zapasy. Po największych z zeszłego tygodnia Rezerwa Federalna Podwyżka stóp procentowych od 1994 roku wobec inflacji, prezes banku centralnego Jerome Powell W środę i czwartek ma przedstawić Kongresowi swój półroczny raport dotyczący polityki pieniężnej.

  • The S&P 500Tygodniowy spadek wyniósł 5,8% Najgorzej od marca 2020W miesiącu, w którym ogłoszono epidemię rządową, inwestorzy obawiali się recesji.
  • The Gołąb W piątek ponownie zamknął się poniżej 30 tys., aw zeszłym tygodniu stracił 4,8%. To najsłabszy tygodniowy wynik średniej 30-akcji od października 2020 r.
  • Nie ma przesady dla tych, którzy słabo sobie radzą Nasdaq4,8% tygodniowej straty.
  • Zapasy wszystkich trzech akcji spadały przez trzy kolejne tygodnie. S&P 500 i Nasdaq odnotowały tygodniowe straty w 10 z ostatnich 11 sesji. Negatywny tydzień Dove był 11. w ciągu 12 tygodni.

2. Ceny ropy naftowej w USA odrabiają straty po niektórych ostrych spadkach z zeszłego tygodnia

Ropa naftowa zachodniego Teksasu, Cena ropy w USA wzrosła we wtorek o 2% Około 110 USD za baryłkę, Wywołał silny wzrost cen akcji spółek energetycznych przed wprowadzeniem na rynek. Jednak WTI spadł o ponad 9% w zeszłym tygodniu, przełamując siedmiotygodniowy zwycięską passę i ustabilizował się poniżej 15% w piątek. 13-letni szczyt na 130,50 $ na początku marca. Obawy o podaż i popyt potęgują czynniki geopolityczne, w tym wojna Rosji na Ukrainie oraz blokady i ograniczenia kwarantanny Rolling Coward w Chinach.

3. Kellogg planuje się rozstać; JetBlue wzbogaca swoją ofertę Spirit

Kellogg Zapowiedziane plany do wtorku Podziel się na trzy niezależne podmioty. Północnoamerykański oddział firmy spożywczej zajmujący się produkcją zbóż i roślinami odpowiadał za około 20% jej przychodów w zeszłym roku. Trzecim niezależnym podmiotem będą pozostałe przedsiębiorstwa – 80% sprzedaży w 2021 r., w tym przekąski, makarony, międzynarodowe płatki zbożowe i północnoamerykańskie marki mrożonych śniadań. CEO Steve Cahillon powiedział CNBC we wtorek, że nazwa Kellogg pozostanie w pewnym stylu. Akcje Kellogga wzrosły po ogłoszeniu o 6% na rynku pierwotnym.

Akcje Duchowe Linie Lotnicze We wtorek na rynku pierwotnym wzrósł o 9%, ale spadł Jet BlueSłodka oferta przejęcia 33,50 USD za akcję w poniedziałek. Spirit powiedział w zeszłym tygodniu, że rozmawiał z JetBlue na temat swojej oferty i oczekuje się, że podejmie decyzję w sprawie propozycji do 30 czerwca. JetBlue powiedział, że jego propozycja odzwierciedla 68% premię na konkurencyjnych akcjach od spółek dominujących i pośrednią wartość oferty gotówkowej. Linie graniczne.

4. Musk mówi, że 3 problemy muszą zostać rozwiązane, aby przyspieszyć zakupy na Twitterze

Elona Muska Powiedział, że są Trzy główne przeszkody Minąć, zanim zakończy zakup za 44 miliardy dolarów Świergot. W rozmowie z Bloombergiem we wtorek, CEO Tesla Istnieje wiele „nierozwiązanych problemów” w SpaceX, które należy rozwiązać przed przystąpieniem do przejęcia: fałszywe konta, finansowanie kredytowe i zatwierdzenie partnera Twittera. Los transakcji stał się coraz bardziej niepewny w ostatnich tygodniach po tym, jak Musk zagroził ustąpieniem w odpowiedzi na pytania dotyczące Twittera ujawniające liczbę kont spamowych na platformie.

5. Bitcoin rośnie po tym, jak w weekend spadł poniżej 18 000 $

Bitcoin We wtorek wzrósł o ponad 5% Ponad 21 000 $ Po Dziki długi weekend. Największa na świecie kryptowaluta spadła w sobotę do około 17 600 USD, spadając poniżej krytycznego poziomu 20 000 USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. W najgorszym momencie w sobotę Bitcoin był o 74% poniżej swojego rekordu wszech czasów, który wynosił 68 000 USD. W listopadzie był to ostatni rekordowy miesiąc Nasdaq. Bitcoin handluje w połączeniu ze ścisłym indeksem technologicznym, odrzucając argument krypto jako zabezpieczenie przed inflacją jak złoto.

– CNBC Yun Li, Piotr Szagnoj, Samantha Subin, Jesse Pound, Amelia Lucas I Ryan Brown NBC News i Reuters przyczyniły się do powstania raportu.

Zapisz się teraz Klub Inwestycyjny CNBC powinien śledzić każdy ruch akcji Jima Kramera. Śledź szeroko zakrojone działania rynkowe, takie jak pro CNBC Pro.

READ  Okólnik CHP do burmistrzów w sprawie „walki z odpadami i patronatem”: „Trzymajcie się z daleka od zasobów publicznych” – najświeższe wiadomości polityczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *