Zwiększyliśmy liczbę plaż oznaczonych Błękitną Flagą do 551 –

Minister środowiska, urbanizacji i zmian klimatu Mehmet Ojacegi powiedział na swojej stronie na Twitterze: „Chronimy wyjątkowe piękne plaże naszego kraju i mórz oraz pozostawiamy czyste środowisko dla naszej przyszłości. W naszym kraju, który zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem plaż z niebieską flagą, zwiększyliśmy w tym roku liczbę plaż z niebieską flagą do 551”.

W oświadczeniu wydanym przez Ministerstwo podano, że jakość wody morskiej znacznie się poprawiła dzięki badaniom prowadzonym w celu zapobiegania zanieczyszczeniu morza w Turcji, a liczba plaż oznaczonych Błękitną Flagą, które są wskaźnikami czystości mórz, gwałtownie wzrosła równolegle ze wzrostem jakości wody morskiej. Podaje się, że 551 plaż, 23 przystanie, 10 prywatnych jachtów i 14 łodzi turystycznych z Turcji zakwalifikowało się do programu Błękitnej Flagi, który jest realizowany w ponad 50 krajach na całym świecie.
Antalya jest na pierwszym miejscu
Mówi się, że w Antalyi jest 231 plaż z Błękitną Flagą, 110 w Muğla, 63 w Izmirze, 46 w Balakesir i 35 w Aydan. Ponadto w Samsun znajduje się 13 plaż oznaczonych Błękitną Flagą, 12 w Çanakkale, 11 w Mersin, 9 w Kocaeli, 6 w Tekirdağ, 3 w Barton, po 2 w Ordu, Bursie i Zonguldak oraz po 1 w Stambule, Tekirk, Sagar, Vankan.

READ  Susza dotknęła także rzekę; Niskie plony — wiadomości ekonomiczne z ostatniej chwili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *