Znakomita Superliga Polska-Holandia na Euro 2024! Zaczął Adam Buksa, a zakończył Wood Wekhorst

class=”medyanet-inline-adv”>

W Grupie D Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (Euro 2024) Polska zmierzyła się z Holandią na czele z Woutem Weghorstem, jedną z najsilniejszych drużyn turnieju, z Sebastianem Szymańskim i Adamem Buksą, których znamy z Super Ligi.

Mecz pomiędzy Polską a Holandią, który zmierzył się z Francją i Austrią w grupie D na Volksparkstadion w Hamburgu, był szybkim meczem, w którym padło wiele bramek i pojawiły się pewne godne uwagi statystyki.

Szymański pocięty

Gwiazda Benerbagiego Sebastian Szymański, który rozpoczynał turniej w Polsce w wyjściowej jedenastce, został sfaulowany w 15. minucie meczu.

Sebastien Szymański, który odczuwał ból po mocnej interwencji Holendra Weeramana, wstał i po dłuższej przerwie na boisku kontynuował grę.

Sebastian Szymański, który zszedł z boiska w pierwszej połowie, na początku drugiej połowy zastąpił Donala Mallona.

class=”medyanet-inline-adv”>

Buksa otworzył ekran

Polski napastnik Adam Buksa, który sezon zakończył na wypożyczeniu w jednym z zespołów Superligi, Antalyasporze, swoim występem w Turcji stał się jednym z faworytów transferu i strzelił siódmego gola w koszulce reprezentacji. Podobnie w Mistrzostwach Europy.

Za gola i występ pochwalono Adama Buksę z Antalyasporu, który zastąpił Roberta Lewandowskiego, który z powodu kontuzji rozpoczął mecz w roli rezerwowego.

Adam Buksa, który zakończył sezon na wypożyczeniu w Antalyasporze, drużynie Super League, strzelił 16 goli w 33 ligowych występach, w tym jeden w Mistrzostwach Europy.

Adam Buksa strzelił piękną główkę po rzucie rożnym w 16. minucie meczu, zapewniając Polsce prowadzenie i siódmego gola w swoim 16. występie w reprezentacji.

Gwiazda Superligi Adam Buksa rozpoczyna mecz Polska-Holandia na Euro 2024, kończy Woud Wekhorst

GAKPO przeszło do historii

Niezwykła statystyka pojawiła się, gdy Cody Kakpo z Holandii odpowiedział na bramkę Adama Buksy w Polsce.

class=”medyanet-inline-adv”>

Gwiazda Liverpoolu Cody Kakpo został dopiero trzecim europejskim zawodnikiem od 2000 roku, który strzelił gola w czterech kolejnych meczach fazy grupowej dużego turnieju (Puchar Świata i Mistrzostwa Europy).

Gwiazda Superligi Adam Buksa rozpoczyna mecz Polska-Holandia na Euro 2024, kończy Woud Wekhorst

Weckhorst zajął pierwsze miejsce w Holandii

Były piłkarz Beşiktaş Wout Weghorst, który później dołączył do turnieju w Holandii, strzelił gola w końcowych fazach i zapewnił swojemu krajowi zwycięstwo.

READ  Były zawodnik numer 10 z Konyasporu! Pierwszy mecz odbędzie się w Konyi

W historii najważniejszych turniejów (Puchar Świata i Mistrzostwa Europy) Wood Wekhorst jest najlepszym strzelcem w meczach, w których występował jako zmiennik Holandii z 3 bramkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *