Zawieźliśmy Turkera Inanoglu do szpitala i żyje.

Dziennikarz Cüneyta ÖzdemiraNedek tureckiego kina i show-biznesu, reżyser i producent Turkera InanogluW jego oświadczeniu na temat jego stanu można przeczytać: „Zabraliśmy go do szpitala i żyje”.

Cüneyt Özdemir, bratanek Türkera İnanoğlu, udostępnił na swoim koncie w mediach społecznościowych następujące informacje:

„Zawieźliśmy do szpitala naszego najstarszego członka rodziny, Türkera İnanoğlu. Żyje. Wszystko z nim w porządku. Proszę nie zwracać uwagi na wiadomości pochodzące od członków rodziny. Będę Państwa na bieżąco informować o jego stanie.”

Raport T24

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci 88-letniego İnanoğlu, który przebywał na leczeniu w szpitalu.

Kim jest Türker Inanoğlu?

W 1957 roku, będąc jeszcze studentem Szkoły Sztuk Stosowanych, rozpoczął karierę filmową jako asystent reżysera. Lütfi współpracował ze znanymi reżyserami, takimi jak Ömer Akad i Nişan Hançer. Zaczął reżyserować w 1960 roku filmem Köyde Bir Kız Sevdim. W 1960 roku założył wytwórnię filmową Erler Film. Założył National Video Company w 1979 r. i studio telewizyjne w 1985 r. Zrealizował kilka produkcji telewizyjnych.

Jest także właścicielem kin Atlas w Beyoglu, Kent Cinemas w Şili i Bokasisi w Kavacık. W 2005 roku otworzył TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) w Maslak w Stambule.

Ilker Inanoglu urodził się z małżeństwa Turkera Inanoglu z aktorką Phyllis Akin. Po zerwaniu z Filiz Akın ożenił się w 1974 roku z Gülşenem Bubikoğlu i z tego małżeństwa miał córkę Zeynep.

READ  Serkan Çayoğlu opowiedział, jak przygotowywał się do roli Fatiha Sultana Mehmeta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *