Ryzyko infekcji wzrośnie… Naukowcy ostrzegają!

Niesie ze sobą ryzyko zarażenia. Naukowcy ostrzegają, aby trzymać się z daleka!

Każdego roku na całym świecie malaria zabija ponad 600 000 ludzi, a komary odgrywają główną rolę w jej przenoszeniu, stwarzając realne ryzyko. Naukowcy przypisują wzrost tej liczby zgonów utracie drzew. Według naukowców problemy zdrowotne wywoływane przez komary…

Wylesianie i komary mogą powodować poważne zagrożenia

na Uniwersytecie w Vermont i przeprowadzono je dzisiaj. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie GeoHealth sugerują, że lasy mogą zapewniać naturalną ochronę przed rozprzestrzenianiem się chorób, szczególnie w przypadku najbardziej bezbronnych dzieci.

Komary Anopheles przenoszą niebezpieczne choroby, takie jak malaria i HIV. Chociaż malaria od dawna występuje w krajach o niskim statusie społeczno-ekonomicznym, głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za rozprzestrzenianie się tej choroby są komary i wylesianie.

Naukowcy badający przyczyny przenoszenia chorób odkryli, że biedniejsze i bardziej wiejskie społeczności często są bardziej dotknięte degradacją środowiska. Społeczności tutaj również cierpią z powodu problemów zdrowotnych, takich jak zahamowanie wzrostu, niedożywienie i biegunka.

Chociaż komary Anopheles żyją na kontynencie afrykańskim, jednym z potencjalnych problemów zdrowotnych jest przybycie tych komarów do innych krajów statkami transportowymi.

READ  Chengdu w Chinach jest gospodarzem Światowej Konwencji Science Fiction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *