„Zapewniamy wsparcie w wysokości 20 milionów lirów dla 7 projektów realizowanych w Şebinkarahisar z Administracją Rozwoju Regionalnego DOKAP” Agencja Informacyjna İhlas

Minister przemysłu i technologii Mehmet Fatih Kasir powiedział: „Zapewniamy wsparcie w wysokości 20 milionów lirów na 7 projektów, które mają być realizowane w Şebinkarahisar wraz z Administracją Rozwoju Regionalnego Tokab”.

Minister Przemysłu i Technologii Mehmet Fatih Kasir przybył do swojego rodzinnego miasta Şebinkarahisar w dzielnicy Grayson z cyklem wizyt i ceremonią podpisania protokołu planu inwestycyjnego. Odwiedzając tutejszych handlarzy i obywateli, Minister Kasir odwiedził Warsztaty Tkackie Tamsara założone przez Spółdzielnię Kobiet. Następnie Minister Kasir udał się do Sali Konferencyjnej Centrum Edukacji Publicznej, aby wziąć udział w ceremonii podpisania planów poprawy jakości pomiędzy Administracją Rozwoju Regionalnego DOKAP a Ministerstwem Kabama Sads, Burley Tobacco, Peeled Fruits i Nomadic Producers. W przemówieniu podczas ceremonii minister Kasir powiedział: „Rozbudujemy Sepinkarahisar, moją ojczyznę, dom moich przodków, i będziemy realizować nowe projekty. Kontynuujmy rozwój i dobrobyt naszej dzielnicy. Kochamy Sepinkarahisara. Şebinkarahisar to nasza historia, nasz oddech, nasz oddech. Dziś mam nadzieję ukoronować naszego Sepinkarahisara wzorowymi projektami godnymi tej miłości. Razem z naszą Administracją Rozwoju Regionalnego DOKAP zapewniamy wsparcie w wysokości 20 milionów lirów dla 7 projektów realizowanych w Şebinkarahisar. W ramach naszych projektów rekultywacyjnych budujemy nowe obszary nawadniające we wsiach Ekecek, Evili i Hocaoğlu. Poprzez rozwój krytych sadów i rozwój programów uprawy owoców obieralnych, zwiększamy produktywność i różnorodność rolnictwa, a także oszczędzamy wodę. Tworzymy nowe i nowoczesne szklarnie z planem zidentyfikowania potencjału lokalnych roślin uprawianych w Giresun, wprowadzenia ich do sektora i rozwoju uprawy tytoniu Burley. Mając plan poprawy jakości życia koczowniczych pasterzy i zwiększenia poziomu dobrostanu zwierząt, zapewniamy niezbędny sprzęt i wsparcie materialne, od przyczep po kontenery, naszym obywatelom zajmującym się hodowlą zwierząt. „Będziemy nadal wspierać potencjał produkcyjny naszego okręgu, szybko zaspokajając potrzeby naszych producentów i rolników z Şebinkarahisar” – powiedział.

„Drugi wiek naszej republiki będzie wiekiem Turcji”

Podkreślając, że w ciągu ostatnich 22 lat nastąpił wzrost zatrudnienia, badań i rozwoju oraz produkcji samolotów wojskowych, Minister Kasir powiedział: „W ciągu ostatnich 22 lat liczba pracowników w OIZ wzrosła z 415 tys. do 2,6 mln, a nasze eksport wzrósł. Badania i rozwój wzrosły z 36 miliardów dolarów do 255,8 miliardów dolarów. „Zwiększyliśmy nasze wydatki D z 1,2 miliarda do 12 miliardów dolarów i liczbę personelu badawczo-rozwojowego z 29 tysięcy do 272 tysięcy. Dzięki temu Turcja stała się liderem w Europie w produkcji wojskowych bezzałogowych statków powietrznych, pojazdów użytkowych na świecie, panele słoneczne, sprzęt AGD, stal żelazna i cement. Nasze uniwersytety Zwiększyliśmy liczbę z 76 do 208 i przyciągnęliśmy miliony młodych ludzi do szkolnictwa wyższego. Otworzyliśmy drzwi podróży naukowej, które niewielu chciało otworzyć dla każdego członka nasz naród tylko dla elit tego kraju.Dzięki naszemu modelowi gospodarczemu, który przez ostatnie 14 kwartałów nie poszedł na kompromis w zakresie inwestycji, zatrudnienia, produkcji i eksportu.Kontynuujemy nasz rozwój bez przeszkód.Pomimo zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw i dostaw energii oraz trzęsień ziemi, pobiliśmy rekord w historii naszej Republiki, eksportując 255,8 miliardów dolarów. Dzięki naszemu systemowi promocji inwestycji umożliwiliśmy w ubiegłym roku 15 700 inwestycji na kwotę 1,2 biliona lirów. Osiągnęliśmy najwyższe zatrudnienie w naszej historii – 32,1 miliona osób. Teraz podejmujemy kolejny bardzo ważny krok, który zapewni utrwalenie dorobku gospodarczego, naukowego i technologicznego naszego kraju i umożliwi uczynienie drugiego wieku naszej republiki „stuleciem Turcji”. To jest Narodowy Ruch Technologiczny. Spełniliśmy marzenie o rewolucyjnym samochodzie 60 lat temu, produkując Doge, samochód tamtej epoki. „Udało nam się zakończyć naszą pierwszą załogową misję naukową w przestrzeni kosmicznej, co przynosi radość i dumę naszemu narodowi” – ​​powiedział.

READ  TÜBİTAK będzie wspierać technologię sztucznej inteligencji

Po przemówieniach protokół projektu został podpisany pomiędzy gubernatorem Giresun Mehmetem Fatihem Serdengetim i prezydentem DOKAP Hakanem Guldekinem. Po zakończeniu programu Minister odwiedził gminę Kasir, partię AK i komendę okręgu MHP oraz spotkał się z młodzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *