Zakończenie 54. Światowego Forum Ekonomicznego – najświeższe wiadomości gospodarcze

Tegoroczny szczyt Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), w którym uczestniczyli najbardziej wpływowi światowi liderzy polityki i biznesu, odbył się pod hasłem przewodnim „Odbudowa zaufania”.

W rozpoczętym 15 stycznia szczycie w Davos wzięło udział ponad 2800 biznesmenów, polityków, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych ze 120 krajów. Na szczycie odbyło się ponad 300 sesji.

Na szczycie omawiano takie tematy, jak kwestie bezpieczeństwa globalnego, zatrudnienie, zwalczanie zmian klimatycznych i klęsk żywiołowych, zastosowania sztucznej inteligencji, handel światowy, wzrost gospodarczy, transformacja energetyczna, rozwój i zakłócenia technologiczne oraz cyfryzacja. Podczas spotkań podkreślano znaczenie współpracy międzynarodowej dla szybkiego rozwiązywania problemów globalnych.

W szczycie wzięło udział kilka wiodących nazwisk tureckiego świata biznesu, w tym dyrektor generalny Koç Holding Levent Çakıroğlu i dyrektor generalny Sabancı Holding Cenk Alper.

W swoim przemówieniu końcowym Prezydent WEF Borge Brende powiedział, że tegoroczne Doroczne Spotkanie WEF odbyło się w bardzo krytycznym momencie, w obliczu obecnego kryzysu geopolitycznego dotykającego wszystkich ludzi i organizacje na świecie. Borge stwierdził, że zaufanie do organizacji i instytucji międzynarodowych stopniowo ulega erozji i podkreślił znaczenie odbudowy zaufania.

Brende powiedziała: „Najbardziej podkreślanym tematem była technologia i sztuczna inteligencja. Uczestnicy domagali się zrównoważonych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji”. powiedział.

READ  Ekonomia polityczna oszczędności a wybory w 2024 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *