Raport „American Household Economic Wellbeing”, przygotowany w wyniku badania Banku Centralnego przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku wśród ponad 11 000 dorosłych osób, pokazał ceny na poziomie ubiegłorocznym Financial Wellbeing 2022. Choć dla większości rodzin nadal stanowi to problem, a rynek pracy ma się nadal dobrze, ujawnił, że to się nie zmieniło.
Z raportu wynika, że do 2023 r. 72 procent dorosłych twierdzi, że będzie zamożnych lub wygodnych finansowo.
Pomimo spowolnienia inflacji w raporcie wskazano, że wyższe ceny pozostają najważniejszym źródłem zmartwień finansowych: 65 procent dorosłych stwierdziło, że zmiany cen w porównaniu z rokiem poprzednim pogorszyły ich sytuację finansową w porównaniu z 19 procentami. Wahania cen znacznie pogorszyły ich sytuację finansową.
W raporcie zauważono, że niektóre grupy doświadczają większego stresu finansowego niż inne, przy czym szczególnie dorośli o niskich dochodach są bardziej narażeni na problemy finansowe, takie jak niepłacenie pełnych rachunków, czasami lub często kupowanie niewystarczającej ilości żywności i unikanie opieki medycznej. Ze względu na koszty.
„17 procent dorosłych nie płaci w całości swoich rachunków”
Z raportu wynika, że 17 procent dorosłych nie opłaciło wszystkich rachunków w miesiącu poprzedzającym badanie, a 48 procentom dorosłych pozostały pieniądze po opłaceniu wydatków w miesiącu poprzedzającym badanie.
63 procent dorosłych stwierdziło, że mogłoby pokryć nagły wydatek w wysokości 400 dolarów gotówką lub jej równowartością, a 13 procent stwierdziło, że nie stać ich na taki wydatek.
Opieka nad dziećmi to znaczący wydatek w budżetach rodzinnych – wynika z raportu, który obejmuje także nowe kwestie, takie jak ubezpieczenie domu, opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz opieka nad dziećmi.
„Rozrabiaka. Internetowy ćpuna. Telewizyjny znawca. Fanatyk alkoholu. Praktyk piwa. Oddany myśliciel. Rozwiązuje problemy. Pisarz. Znawca kawy”.