Özgür Demirtaş odpowiedział: „Mówiłem to tysiąc razy”.

Kierownik Katedry Finansów Uniwersytetu Sabansi prof. Dr. Özgür DemirtaşTwierdząc, że liczba pojazdów wjeżdżających do Bodrum wynosi 175 000, a gęstość hoteli zbliża się do 95 procent, skrytykował tych, którzy narzekają na podwyżki cen. Sevda TürkusevZareagował.

Özgür DemirtaşW odpowiedzi ze swojego konta X (Twitter) złożył następujące oświadczenia:

* 83 procent Turków nie może się poruszać.

* Widzimy, że 17 procent wzbogaciło się w ciągu ostatnich 20 lat.

* Mówiłem to tysiące razy.

* A teraz: Skończcie z opowieściami o trollach zatytułowanymi „Gospodarka nie jest wcale taka zła, rząd odnosi sukcesy”…

Mahfi Eğilmez wyjaśnił dalej

Doświadczony ekonomista Dr. Mahfiego EğilmezaW jednym ze swoich wpisów na blogu omówił rozdział poświęcony kryzysowi gospodarczemu w Turcji.

Na podstawie statystyk dystrybucji dochodów TÜİK 2023 przygotowanych na podstawie danych Turcji za 2022 rok Mahfi Hodja ujawnił, czy doszło do kryzysu i kto zapełnił restauracje i kawiarnie.

Odpowiedni fragment artykułu Eğilmeza brzmi następująco:

17,1 mln nie ma żadnego kryzysu

* Brak kryzysu w przypadku 17,1 mln osób o wysokich dochodach. Sytuacja kolejnych 20 proc. jest bardziej skomplikowana, ale generalnie osoby o wyższych dochodach są mniej dotknięte kryzysem.

* W tym przypadku dochodzi do ciekawej sytuacji. Kryzys nie dotknął około 25 milionów ludzi, podobnie jak pozostałych 60 milionów. To ludzie, których widzimy w restauracjach, kawiarniach i samochodach na drogach. Inni uważają tę sytuację za przejściową i tak jak oni próbują żyć w długach. Ale reszta jest w pełnym kryzysie.

READ  Gospodarka kart kredytowych doświadczyła hamulca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *