Wynik meczu Lugano 3:4 Fenerbahçe – podsumowanie Dzeko podekscytowany otwarciem przez Canary drzwi do tournée – Wiadomości z ostatniej chwili Fenerbahçe

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA nasz reprezentant zmierzył się z Fenerbahce Lugano. Zespół Yellow-Navy wygrał 4:3 i wykorzystał przewagę przed rewanżem. Oto szczegóły…

Fenerbahce pokonało szwajcarskie Lugano 4:3 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA, aby wykorzystać tę rundę.

Po powolnym rozpoczęciu meczu na Arena Tun żółto-niebiescy byli zszokowani golem El Wafiego w 4. minucie. Żółto-niebiescy, którzy ze względu na depresję po bramce nie potrafili odnaleźć oczekiwanego rytmu, już po pierwszych 20 minutach zdołali się otrząsnąć.

Fenerbahce nie zdołało już w 30. minucie wykorzystać klarownej sytuacji z Fredem, a strzał Sebastiana Szymańskiego trafił w słupek w 36. minucie. Żółto-granatowa drużyna, która w ostatnim odcinku zepchnęła rywali w pole karne i stworzyła kolejne zagrożenia, w 44. minucie zdobyła rzut karny. 45+1. Po golu Dzeko z rzutu karnego w minucie Fenerbahce wyrównało i skierowało się do szatni.

Fenerbahce otworzyło drugą połowę bramką, a Dzeko objął prowadzenie w 46. minucie. Żółto-granatowa drużyna objęła prowadzenie, ale w 64. minucie nie zdołała zatrzymać bramki Bislimiego. Fenerbahce natychmiast odpowiedziało na tego gola w 67. minucie, a w 74. minucie powiększyło różnicę do 2 dzięki Ferdiemu Kadioglu. Faul osobisty w ostatniej minucie meczu spowodował, że strzał Valenzueli trafił w piłkę, ale żółto-niebiescy zwyciężyli 4-3.

Dzięki temu żółto-granatowa drużyna była w stanie wygrać pierwszy oficjalny mecz w sezonie. Rewanżowy mecz turnieju odbędzie się w przyszłym tygodniu w Kadikoil.

Hat-trick DZEKO’DANA

Doświadczony napastnik Fenerbahçe, Edin Dzeko, rozpoczął nowy sezon hat-trickiem.

45+1 to pierwszy oficjalny gol żółto-granatowej drużyny w sezonie. Chwalono występ Dzeko, który w tej minucie wykorzystał okazję do zdobycia bramki i zdobył bramkę.

38-latek podwyższył swój zespół na 2:1 w 46. minucie i taką samą radością cieszył się ponownie w 67. minucie.

Kontynuował tam, gdzie skończył

Doświadczony napastnik Fenerbahçe, Dusan Tadic, w zeszłym sezonie kontynuował imponującą formę strzelecką.

READ  Tusko Vujosevic: „Gdybym był Nikolą Miroticiem, nie złamałbym słowa”

35-latek przez cały mecz zarządzał formacją ofensywną swojej drużyny, wypracowując sobie znaczną przewagę nad rywalem w swoim obszarze.

Tadic zapewnił Fredowi bezpieczną pozycję bramkową w pierwszej połowie i nadal tam był, gdy w 44. minucie zdobył rzut karny.

Tadic również przykuł uwagę jako zawodnik, który na początku drugiej połowy zdobył bramkę otwierającą dla Dzeko.

CENK rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz

Nowy transfer Fenerbahçe, Cenk Tosun, rozegrał swój pierwszy mecz w żółto-granatowej koszulce.

Doświadczony zawodnik, który rozpoczął mecz pomiędzy rezerwami, w barwach swojego nowego zespołu zadebiutował w 80. minucie, zastępując Edina Dzeko.

Zacząłem od osobistego celu

Gwiazda Fenerbahçe, Ferdi Kadıoğlu, rozpoczął sezon od gola, choć później został zmieniony.

Ferdy, który dołączył do żółto-granatowo-niebieskiej drużyny podczas rywalizacji z reprezentacją narodową na EURO 2024, był jednym z rezerwowych na początku turnieju.

24-latek, który wszedł na boisko jako zmiennik Dusana Tadicia w 68. minucie, czwartego gola dla swojej drużyny strzelił w 74. minucie.

Sprzeciw zakończył się żółtymi kartkami

Gracze Fenerbahçe w pierwszej połowie meczu zostali ukarani dwiema żółtymi kartkami.

Wśród żółto-granatowych zawodników Çağlar Söyüncü 18 i Dusan Tadic 45+3. W minucie otrzymał żółtą kartkę za sprzeciw wobec sędziego.

Dzeko minął Nondę

38-letni Edin Dzeko przykuł uwagę hat-trickiem na turnieju, wyprzedzając Shabaniego Nondę (32 l.), stając się najstarszym zawodnikiem, który strzelił hat-tricka dla Turcji w Pucharach Europy.