Wszystkie oczy zwrócone na decyzję banku centralnego w sprawie stóp procentowych! Oto prognoza rynku – Aktualności

Komisja polityki pieniężnej spotka się dziś pod przewodnictwem Hafiza Gaye Ergana. Decyzja w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 14:00. Na ostatnim posiedzeniu bank podniósł stopy procentowe o 250 punktów bazowych.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ekonomiści spodziewają się podwyżki stóp procentowych

Stopa polisy stulecie Wzrósł do 42,5. Ekonomiści spodziewają się podwyżki stóp procentowych na posiedzeniu o 250 punktów bazowych.

W tekście wynikowym wyszukiwane są komunikaty związane z procesem dokręcania. Ważne będą wytyczne dotyczące terminu zakończenia procesu zaostrzania.

Oczy na Bank Centralny! Jakie są oczekiwania? Jak decyzja w sprawie stóp procentowych wpływa na rynki?

Ekonomista Hikmet Beder, który opublikował raport, powiedział: CPRD w swoich poprzednich raportach stwierdzało, że proces podwyżek stóp procentowych dobiegł końca.

W związku z tym ostateczna stopa procentowa może zostać podniesiona o 250 punktów bazowych. Tego oczekuje rynek. Jednak perspektywa obniżenia inflacji o 3 punkty w styczniu w związku z efektem bazy wzmacnia rękę CPRD.

class=”medyanet-inline-adv”>

Jeśli w przyszłości będzie chciał właściwie wykorzystać swoje superumiejętność, istnieje duże prawdopodobieństwo, że teraz minie. Podwyżka stóp procentowych o 250 punktów bazowych portfel Ponieważ nie jest to uważane za niespodziankę, nie ma negatywnego wpływu.

Jednak w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych należy zachować ostrożność co do możliwej przeceny na giełdach. Jego śmierć może być nieco bardziej zaskakująca. Wtedy wzrasta potencjał reakcji w górę.”

READ  26 artykułów o stymulacji handlu z Anglią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *