Wszyscy szukają inwestorów zagranicznych – Aktualności

Serwet Yildirim – Próbowałem śledzić zeszłotygodniowe spotkania w Davos w CNBC i innych mediach. W przeszłości Türkiye z powodzeniem wykorzystywało Davos jako platformę promocyjną do przyciągania kapitału. Jednak szczególnie w ostatnich latach pozostawała na drugim planie i nadawała bardzo pasywny wizerunek. W ciągu tych lat, podczas gdy kraje takie jak Indie, Chiny, Rosja i Indonezja podjęły poważne działania promocyjne na ulicach Davos, Turcji tam nie było.

class=”medyanet-inline-adv”>

Niektóre firmy z tureckiego sektora prywatnego uczestniczą w Światowym Forum Ekonomicznym, przedstawiciele firm uczestniczą w panelach w Davos i nawiązują różne kontakty, ale od wielu lat jako kraj nie prowadziliśmy skoordynowanych działań.

Indianie i sztuczna inteligencja!

Widziałem, jak Indie wyróżniały się w tym roku w Davos. To nie pierwszy taki przypadek. W ubiegłych latach indyjski rząd i indyjskie firmy wykazały się dużą aktywnością. Zastosowali skuteczny marketing, aby przyciągnąć kapitał. Nawiązali poważne kontakty w celu nawiązania partnerstwa biznesowego. Historię rozwoju Indii opowiedzieli w India Theatre przy głównej ulicy Davos.

Opowiadanie historii wzrostu nie wystarczy, aby przyciągnąć kapitał. Należy przedstawić pełny i kompleksowy obraz. Hindusi mówili nie tylko o wzroście, ale także o czynnikach przyciągających, takich jak infrastruktura cyfrowa, szybko rozwijający się ekosystem start-upów, sztuczna inteligencja i pula wykwalifikowanych talentów. Kazali obcokrajowcom poprawić klimat inwestycyjny w kraju.

class=”medyanet-inline-adv”>

Zmienić Chiny?

Indie mają populację Chin wynoszącą 1,4 miliarda. Nawet gdy gospodarka Chin spowalnia, Indie nadal działają na pełnych obrotach. Chiny w zeszłym roku stulecie Wzrosła o 5,2 proc., podczas gdy Indie o 7,2 proc. Jest to obecnie piąta co do wielkości gospodarka świata, jednak jej celem jest wyprzedzenie Chin jako światowej potęgi gospodarczej. Taką historię opowiedział w Davos. Indie przygotowują się do zastąpienia Chin, mówiąc międzynarodowym inwestorom: „Zastąpimy Chiny. Niesie przesłanie „nie zwlekaj, znajdź swoje miejsce w Indiach”. Prawdziwy i mocny przekaz.

READ  Grecki urzędnik ogłosił! Na granicy tureckiej powstanie nowy most

Jeśli Turcja mająca ograniczone zasoby chce uzyskać udział w międzynarodowej puli kapitału i przyciągnąć zasoby, musimy przedstawić dobrą, mocną historię. Na początku XXI wieku nabraliśmy dynamiki dzięki członkostwu w Unii Europejskiej (UE) i historii reform. Historia ta została jednak przyćmiona przez zahamowanie procesu członkostwa w UE oraz eskalację problemów strukturalnych i instytucjonalnych w gospodarce. Zagraniczni inwestorzy zaczęli trzymać się z daleka od Turcji. Jednak na początku XXI wieku gospodarki takie jak Turcja, Indie i Korea Południowa były łączone i umieszczane w tym samym koszyku. Później się rozstaliśmy. Aby wrócić do tej ligi, musimy wyrwać się z błędnego koła, zapewnić stabilność gospodarczą i stworzyć atrakcyjną historię.

class=”medyanet-inline-adv”>

Na przykład jednym z fascynujących aspektów historii Indii są możliwości, jakie oferują w zakresie technologii.

Wiele indyjskich firm aktywnie promujących się w Davos zwraca się do globalnych inwestorów z prośbą o stanie się platformą technologiczną dla sztucznej inteligencji lub innych zaawansowanych technologii produkcyjnych. Próbują przyciągnąć do kraju producentów chipów z USA. Przyciągnęły już uwagę takich gigantów jak Amazon, Alphabet, Meta, Wall-Mart i Google. Światowi giganci technologiczni rozpoczęli realizację projektów produkcyjnych w kraju pod wpływem zachęt inwestycyjnych oferowanych przez Indie. Krążą nawet pogłoski, że Apple przeniesie część swojej produkcji z Chin do Indii. Innymi słowy, Indie zaczęły zbierać rezultaty szeroko zakrojonej kampanii inwestycyjnej i rozpoczętej inicjatywy.

Oni też mają problemy

Indie sprawiają wrażenie stabilnych i demokratycznych, ale Indie też mają problemy. I nie chodzi tu tylko o kawałek lodu. Niemniej jednak są w stanie przyciągnąć inwestycje zagraniczne. W ubiegłym roku przyciągnęły bezpośrednie inwestycje zagraniczne o wartości 71 miliardów dolarów. 10 lat temu liczba ta spadła o połowę. Indie nie są dobrym przykładem dla Turquieva, ale kierunek, w jakim zmierzają, da nam pewne wyobrażenie.

class=”medyanet-inline-adv”>

Inspiruje nas to, co robią, aby zwiększyć zawartość technologiczną swojej produkcji i eksportu.

READ  Oświadczenie Rosji skierowane do Türkiye: Chcemy to przyspieszyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *