Wiodący analityk technologiczny Investing.com ujawnia preferowane akcje półprzewodników

W tym tygodniu w raporcie dla klientów analitycy Mizuho wymienili swoje ulubione firmy produkujące chipy półprzewodnikowe, zauważając, że „inwestorzy w półprzewodniki generalnie doceniają i oczekują oznak oczekiwanego dna na rynku w 2024 r.”.

Firma stwierdziła, że ​​pozostaje optymistyczna w sektorze pamięci i dysków twardych oraz podtrzymuje swoje pozytywne nastawienie do firm Western Digital (WDC), Micron Technology (MU) i Silicon Motion Technology (SIMO) pomimo ostatnich dobrych wyników.

„Istnieją silne i bycze oznaki cen dysków NAND i półprzewodnikowych, co przełoży się na wyższe marże brutto WDC, SIMO i MU w pozostałych miesiącach roku” – uważa firma.

„Trzeba przyznać, że MU jest najpopularniejszą i preferowaną z tych trzech firm i bezpośrednio koncentruje się na generowaniu pamięci o dużej przepustowości/AI. WDC i SIMO korzystają na kosztach pamięci flash NAND i popycie na dyski półprzewodnikowe w porównaniu z MU. Jest mniej powszechny i ​​preferowany.”

Mizuho przytoczył niedawny raport, z którego wynikało, że Samsung może w drugim kwartale podnieść ceny dysków półprzewodnikowych nawet o 25% z kwartału na kwartał, a wysoki popyt w połączeniu z niską podażą może doprowadzić do niedoborów dysków półprzewodnikowych dla Samsunga. .

„Jest to bardzo korzystne dla średniej ceny sprzedaży produktów MU, WDC i SIMO” – dodał Mizuho. „MU jest głównym dostawcą dysków półprzewodnikowych, a WDC oferuje również duże ilości pamięci NAND. SIMO obsługuje kontrolery pamięci NAND flash stosowane w smartfonach, dyskach półprzewodnikowych do laptopów i dyskach półprzewodnikowych dla przedsiębiorstw. Korzystają, gdy ceny rosną.”

Artykuł ten został wygenerowany i przetłumaczony przy pomocy sztucznej inteligencji oraz sprawdzony przez redaktora. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym regulaminie.

READ  Korea Północna kupuje technologię cyfrową od Chin | „Chce zwiększyć kontrolę nad obywatelami” – Breaking World News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *