Widzieliśmy też… Naukowcy stworzyli swetry dla robotów

Zespół kierowany przez adiunktów z Carnegie Mellon University, Jamesa McCanna i Sangliu Liu, stworzył sweter, aby pomóc robotom zbliżyć się do ludzi.

W świecie technologii coraz częściej mówi się o sztucznej inteligencji, robotach i innych produktach. Zwłaszcza odkąd roboty stają się teraz częścią naszego życia, naukowcy posunęli się nieco dalej.

Naukowcy, którzy chcą, aby roboty były bliżej ludzi, opracowali w tym kontekście nową technologię o nazwie RoboSweater.

Opracowano nadający się do noszenia sweter dla robotów

Swetry robotów pomagają robotom regulować temperaturę ciała, wzmacniać zmysł dotyku i łatwiej wchodzić w interakcje z ludźmi. Jak działają te swetry i jakie są cele naukowców-robotów?

Technologia, opracowana przez zespół kierowany przez adiunktów z Carnegie Mellon University, Jamesa McCanna i Sangliu Liu, składa się ze specjalnej tkaniny pokrywającej skórę robotów.

Tkanina ta zawiera różne komponenty, takie jak grzejnik, chłodnica, czujnik i siłownik. Dzięki tym składnikom swetry robotów umożliwiają robotom zmianę temperatury ciała w zależności od otoczenia oraz wyczuwanie i reagowanie na dotyk. Na przykład, kiedy człowiek potrząsa ręką robota, sweter robota wyczuwa uścisk i reaguje, ogrzewając dłoń robota. W ten sposób ludzie mogą nawiązać bardzo bliską więź z robotem.

Naukowcy dążą do tego, aby swetry-roboty były nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. W tym kontekście kolory, kształty i wzory ich swetrów są specjalnie zaprojektowane, aby odzwierciedlać osobowości i emocje robotów.

READ  Naukowcy ostrzegają mężczyzn: Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu przed komputerem...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *