Wiadomości Ukraina-Rosja: Zełenski mówi, że Ukraina jest „gotowa” do dyskusji o neutralności

KIJÓW, Ukraina – Rozmawiał z dwiema gwiazdami filmowymi przez wideo ze zbombardowanego i okrążonego miasta Kijowa.

Jego doradcy lobbowali w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej o oscarowy pokaz poparcia. W środku wojny ponownie wydał swój własny program telewizyjny na Netflix.

Prezydent Wołodymyr Zełenski, aktor, który w czasie wojny stał się przywódcą Ukrainy, poświęcił większość swoich publicznych wystąpień apelom do krajów zachodnich o śmiercionośną broń do walki z Rosjanami: czołgi, odrzutowce i pociski.

Ale pan Zełenski, który zanim został prezydentem grał w romantycznych komediach i występował w stand-upach, nalegał również, aby gwiazdy i artyści opowiedzieli się w imieniu jego kraju, co według doradców jest wartościowym wysiłkiem utrwalenia globalnej przewagi miękkiej siły Ukrainy nad Rosją .

„Żyjemy we współczesnym świecie i wiemy, że osoby opiniotwórcze i celebryci są ważni” – powiedziała Ekaterine Zguladze, była wiceminister spraw wewnętrznych, zaangażowana obecnie w starania ukraińskiego rządu o poparcie artystów, muzyków i celebrytów. „Nie tylko politycy kształtują świat”.

SM. Zguladze dodał: „W tej chwili na całym świecie istnieje prawdziwa solidarność dla Ukrainy. I ta solidarność nie wynika z przejmujących obrazów zniszczonych miast i ludzkich tragedii, ale z powodu wartości, które wszyscy podzielamy”.

Ale apel Ukrainy do akademii, organizacji przyznającej Oskary, napotkał własny dramat.

Przed pokazem organizatorzy zapowiedzieli, że wojna zostanie odnotowana, a żniwo ludzkie uhonorowane, ale nie zobowiązali się do pojawienia się na wideo przez pana. Zełenski, powiedział Brian Keith Etheridge, scenarzysta sitcomów z Los Angeles. Pomagał koordynować działania władz ukraińskich na akademię z pomocą aktorki ukraińskiego pochodzenia Mila Kunis i jej męża Ashtona Kutchera.

„Obawa, o której nam powiedziano, polega na tym, że nie chcą nadmiernie upolityczniać programu” – Mr. powiedział Etheridge. „Jeśli Zełenski po prostu powie „dziękuję”, przypomni to ludziom i może zebrać miliony dolarów. To taka gigantyczna platforma tylko po to, by pokazać mu twarz ”.

READ  Sąd pierwszej instancji rozpatrzy sprzeciw Kane’a Attale’a
Kredyt …Angelos Tzortzinis / Agence France-Presse – Getty Images

Sean Penn, który kręcił dokument na Ukrainie, gdy wybuchła wojna, wezwał do bojkotu rozdania Oskarów, jeśli pan Zełenskiemu nie pozwolono pojawiać się na wideo i obiecał wybić własne nagrody, jeśli akademia zlekceważy ukraińskiego przywódcę. Statuetki nagrody wykonane są ze złoconego brązu.

Jeśli producenci Oscara nie dopuścili do pojawienia się „przywódców Ukrainy, którzy zabierają dla nas kule i bomby, wraz z ukraińskimi dziećmi, które starają się chronić, to myślę, że każdy z tych ludzi i każdy kawałek tej decyzji, będzie najbardziej nieprzyzwoitym momentem w całej historii Hollywood ”Mr. Penn powiedział CNN w wywiadzie.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, producenci powiedzieli, że zamierzają upamiętnić żniwo wojny, ale nie zobowiązali się do pojawienia się na wideo przez pana. Zełenski.

„Będziemy bardzo rozważni, w jaki sposób uznajemy, gdzie jesteśmy na świecie”, powiedział Will Packer, producent ceremonii rozdania Oscarów, powiedział w czwartek na konferencji prasowej.

Kredyt …Ruth Fremson / The New York Times

Aktorka komediowa Wanda Sykes, jedna ze współgospodarzy ceremonii, zwróciła uwagę na pana. Zełenski: „Czy nie jest teraz zajęty?”

Pan. Zełenski nie pojawił się w programie. SM. Kunis mówiła o wojnie, kiedy pojawiła się w programie telewizyjnym, aby przedstawić wykonanie Reba McEntire swojej piosenki od Ms. Film Kunisa „Cztery dobre dni”.

Przed przekazaniem serialu pani McEntire, pani Kunis powiedział: „Ostatnie globalne wydarzenia sprawiły, że wielu z nas poczuło się wypatroszone”.

„Ale kiedy jesteś świadkiem siły i godności tych, którzy stoją w obliczu takiego zniszczenia, nie można nie być poruszonym ich odpornością” – Ms. Kunis kontynuował. „Nie można powstrzymać się od podziwu dla tych, którzy znajdują siłę, by dalej walczyć w niewyobrażalnej ciemności”.

READ  Pierwszy post Suleimana Soylu zastąpiony przez Ali Yerlikaya!

W programie pojawiły się również trzy ekrany ze złotym tekstem na czarnym tle po pani. Spektakl McEntire, wzywający widzów do oddania na pomoc humanitarną.

„Podczas gdy film jest dla nas ważną drogą wyrażania naszego człowieczeństwa w czasach konfliktu, w rzeczywistości miliony rodzin na Ukrainie potrzebują żywności, opieki medycznej, czystej wody i służb ratunkowych” – czytamy w przesłaniu. „Zasoby są ograniczone, a my – zbiorowo i jako globalna społeczność – możemy zrobić więcej”.

Podczas gdy pan Doradcy Zełenskiego domagali się wsparcia podczas pokazu w jakiejkolwiek formie, szukając jakiejkolwiek drogi do zdobycia publicznego poparcia na Zachodzie, wartość poparcia celebrytów w wojnie strzeleckiej nie jest powszechnie uznawana na Ukrainie.

„Ostatecznie ważne jest, co dzieje się w terenie” – powiedział Ołeksandr Danyluk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. „Wszyscy robią, co mogą. Nie wiem, czy jeszcze jedno przemówienie Zełenskiego coś zmieni. Ale dobrze, że ci, którzy to inicjują, chcą to zrobić. Każdy chce pomóc w każdy możliwy sposób.”

Ale pan Danyluk powiedział, że „w końcu potrzebne są rezultaty”, takie jak dostawy myśliwców, czołgów czy pocisków dla ukraińskiej armii.

Pan. Zełenski naciskał na wszystkich frontach, aby przekazać szerokiej publiczności, a zwłaszcza krajom dostarczającym broń, moralny imperatyw wspierania Ukrainy w wojnie.

Kredyt …Sarahbeth Maney / The New York Times

„Ogólnie rzecz biorąc, Zełenski naprawdę śledzi wiadomości z Hollywood i szuka możliwości wsparcia” – powiedział w wywiadzie Serhij Leshchenko, doradca szefa sztabu prezydenta.

Nacisk na poparcie dla Ukrainy podczas rozdania Oskarów rozpoczął się tydzień temu, po tym, jak pan Zełenski rozmawiał na wideorozmowie z Kijowa z panem. Kutcher i Pani Kunis, aby podziękować parze za zebranie 35 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców i pomocy humanitarnej w ramach kampanii GoFundMe, pan. Leszczenko powiedział.

READ  Kiedy zatrudnionych zostanie 90 tys. podwykonawców? Aktualności dla personelu podwykonawców i najnowsze aktualizacje statusu 2023! Oczy na Parlament

SM. Kunis ostatnio zagrał w „Breaking News in Yuba County” i ma planowany film na Netflix, „Luckyest Girl Alive”.

„Ukraińcy to dumni i odważni ludzie, którzy zasługują na naszą pomoc w potrzebie” – napisała w apelu o zbiórkę pieniędzy. „Ten niesprawiedliwy atak na Ukrainę i całą ludzkość jest druzgocący, a naród ukraiński potrzebuje naszego wsparcia”.

Po rozmowie wideo pan Doradcy Zełenskiego szukali miejsca w ostatniej chwili podczas ceremonii rozdania Oscarów.

Pan. Zełenski zawsze miał żywe wyczucie obrazu i opowiadania historii w polityce. Na początku tego miesiąca powiedział, że zdaje sobie sprawę, że jego powtarzające się w telewizji apele o opór i ciągła obecność w oblężonej stolicy uczyniły z niego symbol odwagi w wielu krajach.

Kredyt …Lynsey Addario dla The New York Times

Oskary w naturalny sposób pasują również do apelu jego rządu o pomoc humanitarną, ponieważ wielu jego najlepszych współpracowników to także weterani przemysłu filmowego.

Szef administracji prezydenckiej Andrij Jermak był prawnikiem medialnym i producentem filmowym. Szef krajowej agencji wywiadowczej Iwan Bakanow był dyrektorem studia Kvartal 95. Główny doradca prezydenta, Serhij Shefir, był scenarzystą i producentem, którego główne osiągnięcia obejmowały przebojową komedię romantyczną Osiem pierwszych randek oraz serial telewizyjny Teściowie.

Zanim został prezydentem Ukrainy, pan. Zełenski grał prezydenta we własnym serialu telewizyjnym „Sługa ludu”, który został ponownie wydany w tym miesiącu na Netflix. Bohater, nauczyciel, zostaje powołany na prezydenta po tym, jak wygłasza tyradę przeciwko korupcji, którą jego uczniowie kręcą w filmie, który staje się wirusowy.

Maria Varenikova napisała reportaże z Kijowa, a Matt Stevens z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *