Wiadomość z ostatniej chwili: Ostatnia sytuacja w czasie wojny między Izraelem a Hamasem… BBC ujawniło zbrodnię wojenną! Zamach stanu F-35 z Holandii do Izraela

Filmy nagrane przez izraelskich żołnierzy i potwierdzone przez BBC mogą naruszać prawo międzynarodowe

Udostępnianie w Internecie informacji o skutych kajdankach i zawiązanych oczach więźniów w Gazie przez izraelskich żołnierzy może stanowić naruszenie prawa międzynarodowego. Prawnicy rozmawiający z BBC przekazali, że w stanie wojennym zabrania się poniżania i publicznego pokazywania zatrzymanych.

BBC Verify, usługa weryfikacyjna BBC, zidentyfikowała ośmiu więźniów po obejrzeniu setek godzin filmów udostępnianych przez izraelskich żołnierzy od listopada. Izraelskie wojsko stwierdziło, że kontrakt z żołnierzem, który nakręcił jeden z filmów, został rozwiązany i że takie filmy nie odzwierciedlają wartości wyznawanych przez armię.

Dzięki logo szkoły widocznemu na nagraniu BBC zidentyfikowało ją jako budynek Gaza College w północnej Gazie. Pozostała część filmu pokazuje zatrzymanego Palestyńczyka idącego boso ulicą.

Izraelskie wojsko, które wydało oświadczenie w tej sprawie, stwierdziło, że film został nakręcony w trakcie śledztwa, Palestyńczyk nie odniósł obrażeń, a kontrakt z żołnierzem, który udostępnił zdjęcia, został rozwiązany. Na innym filmie udostępnionym przez Letovą widać, jak setki zatrzymanych Palestyńczyków są prowadzone na stadion.

BBC zidentyfikowało ten teren jako stadion Jarmouk w Gazie. Na nagraniu większość więźniów zostaje rozebrana do momentu, w którym zostaje tylko bielizna. Niektórzy zmuszeni byli klękać na ziemi z zawiązanymi oczami. Na boisku na bramce zawisła izraelska flaga, przy której klęczała grupa, w tym trzy kobiety.

Izraelski żołnierz wchodzi w kadr więcej niż raz i wie, że ma się wycofać. Ze oznaczeń na jego mundurze wynika, że ​​był to podpułkownik lub dowódca batalionu. Oba filmy udostępnione na koncie Letovej w serwisie YouTube zostały usunięte wkrótce po skontaktowaniu się BBC z izraelskim wojskiem.

Dwa filmy przesłane do TikTok przez innego izraelskiego żołnierza pokazują, jak Palestyńczycy mają zawiązane oczy i są przetrzymywani. Uzbrojeni izraelscy żołnierze pozują w pobliżu tych ludzi. W nagraniu udostępnionym 14 grudnia w tle słychać hebrajski rap. BBC zidentyfikowało izraelskiego żołnierza, który pokazał kciuki w górę na nagraniu, jako Ilyę Blank.

READ  Dzień, w którym świat spłonął, został przepowiedziany w 1961 roku! Wszyscy widzą ten film: wiedzą wszystko

Na innym filmie, który udostępnił, widać mężczyznę leżącego na ziemi z zamkniętymi oczami, otoczonego przez coś, co wygląda na izraelskich żołnierzy. Ustaliliśmy, że niektóre zdjęcia użyte w jego filmach zostały zrobione w północnej Gazie. Po tym, jak skontaktowaliśmy się z izraelskim wojskiem i TikTokiem, filmy zostały usunięte.

Konsultant ONZ dr. Mark Ellis mówi, że jeńców wojennych nie należy poniżać ani poniżać i nie należy wzbudzać w ich przypadku zainteresowania opinii publicznej:

„Nakłanianie ludzi do chodzenia w bieliźnie i filmowanie tego stanowi całkowite naruszenie tej zasady. „Obecne przepisy na to nie pozwalają”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *