Ważne wypowiedzi wiceprezydenta Yılmaza




1 minuta czytania

Wiceprezydent Cevdet Yilmaz wziął udział w posiedzeniu Krajowego Komitetu Sterującego ds. Strategicznej Sztucznej Inteligencji w Kompleksie Prezydenckim.

klasa=”cf”>

Oświadczenia wiceprezydenta Yilmaza są następujące:

W odniesieniu do Krajowej Strategii Sztucznej Inteligencji, którą ogłosiliśmy opinii publicznej w sierpniu 2021 r., na dwóch poprzednich spotkaniach omawiano kwestię sformułowania planu działania i doprecyzowania obowiązków i odpowiedzialności naszych instytucji/organizacji w tym zakresie. Dziś porozmawiamy o konkretnych wydarzeniach i działaniach podjętych w ramach tego planu działania.

Wraz z szybkim rozwojem innowacyjnych technologii, proces radykalnych zmian zachodzi w każdym aspekcie życia człowieka. Proces transformacji cyfrowej, który głęboko dotknie wiele sektorów, odbywa się w oparciu o dane i sztuczną inteligencję. sztuczna inteligencja; Jest to jedna z najważniejszych technologii informatycznych projektowanych dziś jako inteligentny system operacyjny zdolny do wykazywania wyższych funkcji poznawczych lub autonomicznych zachowań charakterystycznych dla ludzkiej inteligencji.

Technologia sztucznej inteligencji radykalnie zmienia wiele tradycyjnie przyjętych podejść do życia gospodarczego i społecznego, ponieważ może skutecznie i szybko przetwarzać duże ilości danych i usprawniać procesy. Poza tym, gdy dziś mówimy o sztucznej inteligencji, nie mówimy tylko o zwiększonej wydajności lub szybkości produkcji.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że sztuczna inteligencja dodaje wartości czasowi dzięki swoim funkcjom usprawniania procesów poprzez zmniejszenie marginesu błędu i zwiększenie czułości, dając znaczące wyniki poprzez badanie bardzo dużych zbiorów danych i szybko dostosowując się do nowych. danych wejściowych za pomocą samodoskonalącego się systemu algorytmów.
Według Global Artificial Intelligence Impact Index oczekuje się, że do 2030 roku sztuczna inteligencja osiągnie udział w światowej gospodarce o wartości około 16 bilionów dolarów.
Do 2030 roku oczekiwane tempo wzrostu lokalnych gospodarek dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji wyniesie 26 proc.

Aby uczestniczyć w tej transformacji jako Turcja, zgodnie z naszymi krajowymi celami w zakresie transformacji technologicznej i cyfrowej Turcji; Budujemy nasz ekosystem sztucznej inteligencji.

READ  Wyprzedaż ofiarna rozpoczęła się na rynkach sieciowych

Nasze odpowiedzialne i powiązane organizacje rozpoczęły pracę w ramach planu działania przyjętego na drugim spotkaniu, które odbyło się 21 kwietnia 2022 r. i chciałbym w tym miejscu porozmawiać o niektórych konkretnych krokach, które wdrożyliśmy w ciągu ostatnich 2 lat.

Wszystkie nasze instytucje/organizacje ciężko pracowały nad badaniami nad sztuczną inteligencją w Turcji i podejmowały działania mające na celu ujednolicenie tych działań.

Sztuczna inteligencja jest technologią zbyt ważną, aby pozostawić ją pojedynczemu krajowi lub firmie, zarówno ze względu na sektory, na które wpływa, jak i ryzyko, jakie stwarza, a międzynarodowe wysiłki i inicjatywy w tym obszarze są kluczowe.

W tym sensie jako Turcja aktywnie uczestniczymy i wnosimy konkretny wkład w międzynarodowe badania w dziedzinie sztucznej inteligencji.
Nasze członkostwo w GPAI (Global Artificial Intelligence Partnership), którego sekretariat prowadzony jest przez OECD i stanowi główną inicjatywę na arenie międzynarodowej, nastąpiło pod koniec 2022 roku. Nasi członkowie reprezentujący nasze kraje aktywnie uczestniczą w prowadzonych pracach w ramach GPAI.

Współpracujemy z Organizacją Narodów Zjednoczonych, NATO, G20 i innymi organizacjami globalnymi oraz wnosimy do nich wkład wraz z naszymi przedstawicielami-ekspertami.
W ramach TSE utworzyliśmy Grupę ds. Szkła Sztucznej Inteligencji, aby śledzić i wnosić wkład w globalne badania w zakresie międzynarodowych badań standardowych.

Od 2022 roku wspieramy 10 projektów, w tym projekty z obszarów „Inteligentne systemy produkcyjne”, „Technologie finansowe”, „Inteligentne rolnictwo, żywność i hodowla zwierząt” oraz „Klimat” w ramach otwartego konkursu Ekosystem sztucznej inteligencji przez nasz Instytut Sztucznej Inteligencji TUBITAK. Efekty konwersji.”
Ze względu na duże zainteresowanie tym naborem niedawno ogłoszono drugi nabór, w wyniku którego wpłynęły 32 wnioski.

W ramach TEKNOFEST, który na początku był inicjatywą ogólnokrajową, a obecnie staje się wydarzeniem globalnym, w ciągu ostatnich 3 lat otworzyliśmy do udziału międzynarodowego 9 konkursów o tematyce sztucznej inteligencji, w których wzięło udział 6 tysięcy 892 drużyn. Okres.

Otworzyliśmy kursy sztucznej inteligencji w warsztatach Teniap, działających w 81 województwach, z których skorzystało 18 000 uczniów.
Budujemy wiarygodne ramy audytu sztucznej inteligencji w Turcji, aby wspierać przeprowadzanie audytów sztucznej inteligencji, koncentrując się na bezstronności, prywatności danych, wartościach i zasadach etycznych.

READ  Dobra wiadomość od Cevdeta Yılmaza dla młodzieży: rozpoczęliśmy pracę

Koordynacja prac na poziomie technicznym i administracyjnym; Utworzono grupy robocze ds. „Infrastruktury i platform technicznych”, „Zarządzania danymi”, „Zasobów ludzkich”, „Prawa i etyki”, „Zaufanej i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji”, „Wspólnego ekosystemu sztucznej inteligencji” i nie tylko. „Wydziałowe Laboratoria Wspólnego Rozwoju”. jest w danej sytuacji.

Ogłaszając naszą Krajową Strategię Sztucznej Inteligencji, stwierdziliśmy, że ten dokument jest dokumentem żywym i może być aktualizowany i rozwijany w miarę potrzeb.
Ponieważ postęp technologiczny w dziedzinie sztucznej inteligencji postępuje z dnia na dzień. Od tego momentu dokonamy przeglądu naszego planu działania zgodnie z naszym 12. Planem Rozwoju, który przedstawiliśmy naszej Radzie Najwyższej i dodamy technologiczne obszary sztucznej inteligencji i modelowania dużych języków, które ostatnio stały się bardzo ważne.

Oprócz wspierania badań, przedsiębiorczości i innowacji w obszarze sztucznej inteligencji oraz przyciągania do Turcji globalnych firm, będziemy wdrażać nowe działania w innych obszarach, które usprawnią nasz ekosystem technologiczny.

Postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji musi jednak podlegać bardziej rygorystycznym przepisom.

Mam szczerą nadzieję, że wszyscy nasi interesariusze odegrają odtąd rolę w lepszej realizacji Krajowej Strategii Sztucznej Inteligencji.
Kończąc moje słowa, jeszcze raz pozdrawiam Państwa z miłością i szacunkiem i mam nadzieję, że nasze spotkanie Komitetu Sterującego Krajowej Strategii Sztucznej Inteligencji będzie przydatne dla naszego kraju i naszego narodu w oparciu o nasze krajowe cele w zakresie transformacji technologii i Cyfrowej Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *