W Şanlıurfa zrealizowano zakrojony na szeroką skalę projekt centrum nauki

Centrum nauki zrealizowane w Şanlıurfa, najmłodszym najbardziej zaludnionym mieście Turcji, z inicjatywy burmistrza metropolity Zeynala Abidina Beyazkula, zajęło swoje miejsce wśród dużych projektów centrów nauki.

Şanlıurfa to jedno z miast realizujących w całej Turcji projekty centrów naukowych na dużą skalę. Po Konya, Kocaeli, Kayseri, Elazığ, Antalya, Stambuł, Gaziantep, Trabzon i Bursa, z inicjatyw Beyaskul zorganizowano w Şanlıurfa 10. projekt dużego centrum nauki.

Powierzchnia 51 tys. mkw

Centrum Nauki Şanlıurfa, zbudowane na powierzchni 51 tysięcy 402 metrów kwadratowych, ma powierzchnię 40 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia wewnętrzna została zaprojektowana w projekcie na 9 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki warsztatom z matematyki, drewna i projektowania, robotyki i kodowania, biologii i chemii, STEM i astronomii odbywającym się w Centrum Nauki Şanlıurfa osobom zainteresowanym nauką zostanie zaoferowane odwiedzalne, testowalne i dynamiczne muzeum, w przeciwieństwie do tradycyjnej koncepcji muzeum. Obejmuje przedmioty, których nie wolno dotykać i wystawiać za szklanymi gablotami w cichym otoczeniu.

Zachęca do eksperymentowania i odkrywania

Centrum nauki Şanlıurfa ma zupełnie inny wygląd dzięki oświetleniu nocnemu, a jego celem jest zbliżenie ludzi w różnym wieku i o różnym pochodzeniu do nauki oraz podniesienie świadomości poprzez działania eksperymentalne i stosowane w dziedzinie nauki i technologii. Zachęca jednostki do próbowania i odkrywania.

Odbyło się na terenie szkoły

Centrum Nauki Şanlıurfa stanie się częstym celem podróży studentów, ponieważ znajduje się na terenie Kampusu Edukacyjnego Zeytin Dalı, uzupełniając edukację dzieci i młodzieży w szkole. Pomoże także młodym widzom stać się odpowiedzialnymi osobami, mogącymi podejmować własne decyzje. – ŞANLIURFA

READ  „Bennu” uderzy w Ziemię z siłą 24 bomb nuklearnych! Naukowcy obliczyli nawet jego datę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *