W miarę wzrostu ilości paliw Omigron, amerykańscy studenci osobiście maszerowali przeciwko klasom

BOSTON / CHICAGO, 14 stycznia (Reuters) – Setki uczniów w Bostonie i Chicago wypadło w piątek z zajęć, aby przejść na naukę na odległość z powodu wzrostu liczby przypadków COVID-19 wywołanych przez wariant Omigron. -Edukacja osobista w Stanach Zjednoczonych.

Do strajku dochodzi dwa dni po wznowieniu nauczania w klasie dla 340 000 uczniów, którzy byli bezczynni podczas pięciodniowego strajku nauczycieli związkowych, podkreślających ścisłą ochronę wobec COVID-19 w Chicago, trzecim co do wielkości okręgu szkolnym w kraju.

Uczniowie biorący udział w proteście powiedzieli, że są niezadowoleni z dodatkowych przepisów zdrowotnych zatwierdzonych na początku tego tygodnia przez związek nauczycieli, aby zakończyć konflikt z dystryktem Chicago Public Schools (CPS) i burmistrzem Lori Lightfoot.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Myślę, że CBS słucha, ale nie wiem, czy to coś zmieni” – powiedział Jaden Horton Jr. z Jones College Prep High School na wiecu w centrali dystryktu.

Demonstracja odbyła się po marszu uczniów w różnych szkołach w mieście.

Według okręgu szkolnego, który obsługuje prawie 52 000 uczniów, około 600 młodych ludzi z 11 bostońskich szkół uczestniczyło tam w wycieczkach dla uczniów. Wielu protestujących uczniów wróciło następnie do swoich klas, podczas gdy inni wzięli udział w pokojowych demonstracjach i wrócili do domów.

Petycja internetowa, uruchomiona przez szkoły brandingowe w Boston High School, zebrała w piątek rano ponad 8 000 podpisów, wzywając do „lęgowiska COVID-19” i opcji uczenia się na odległość.

Bostońska Rada Doradcza Studentów, która zorganizowała strajk, opublikowała na Twitterze serię próśb, które obejmowały dwutygodniowe instrukcje online i rygorystyczny test na COVID-19 dla nauczycieli i uczniów.

Ostatnia fala infekcji ożywiła debatę na temat tego, czy utrzymać szkoły otwarte, ponieważ urzędnicy starają się zrównoważyć obawy dotyczące wysoce zaraźliwego wariantu Omigran z obawami, że edukacja może jeszcze bardziej opóźnić się po dwuletnim szkoleniu typu „stop-start”. W rezultacie mozaika polityk COVID-19 w całym kraju opuściła rodziców uczucie zmęczenia i zawroty głowy.

Ash O’Brien, dziesiąta klasa w Boston Latin School, w piątek wyszedł z budynku wraz z kilkunastoma innymi osobami, mówiąc, że pozostanie w szkole nie jest bezpieczne.

„Mieszkam z dwójką dziadków z obniżoną odpornością” – powiedział. „Więc nie chcę chodzić do szkoły, ryzykuję zachorowanie i wrócą do domu”.

W oświadczeniu Bostońskie Szkoły Publiczne zobowiązały się wspierać przekonania uczniów i wysłuchać ich obaw.

Na początku tego tygodnia uczniowie nowojorskich szkół rozpoczęli strajk w proteście przeciwko brakowi środków bezpieczeństwa. Burmistrz Eric Adams powiedział w czwartek, że jego administracja rozważa możliwość tymczasowej nauki na odległość dla znacznej liczby studentów pozostających w domu.

Prawie 5000 szkół publicznych w całym kraju zostało zamkniętych przez co najmniej jeden dzień w tym tygodniu z powodu epidemii, według strony internetowej Burbio monitorującej zakłócenia w szkole.

Rozwój Omicron wydaje się powolny w częściach kraju, które zostały po raz pierwszy zaatakowane. Według analizy Reuters średnia dzienna liczba nowych przypadków w ostatnim tygodniu wzrosła tylko o 5% w stanach północno-wschodnich i południowych w porównaniu z poprzednim siedmiodniowym okresem. Z kolei w stanach zachodnich średnia liczba infekcji zgłaszanych każdego dnia wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 89% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Ogólnie rzecz biorąc, Stany Zjednoczone nadal mają prawie 800 000 nowych infekcji dziennie, wśród rekordowej liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Tima McLaughlina w Bostonie i Erica Coxa w Chicago; Dodatkowe reportaże Tylera Clifforda w Nowym Jorku, Lisy Schumacher w Chicago i Merti Nassanga w Waszyngtonie; Napisane przez Josepha Axa i Steve’a Gormana; Edytowanie przez Jonathana Odyssey i Cynthię Asterman

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7: Rangers Host Penguins and Flames Meet the Stars w niedzielę

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *