Czy USA rozdadzą F-16? Oświadczenie prezydenta Erdogana

Prezydent Recep Tayyip Erdogan opuścił swoją rezydencję w Üsküdar Kısıklı w południe, aby odwiedzić Proroka Mahometa na piątkowe modlitwy. Udał się do Ali Masjid. Erdogan, który odprawił tu piątkowe modlitwy, po wyjściu z meczetu odpowiadał na pytania reporterów.

„To wyjątkowa siła dla NATO”.

Odnosząc się do członkostwa Szwecji w NATO i samolotów F-16, prezydent Erdoğan powiedział: „Wiesz, w oparciu o obietnicę, została ona przyjęta przez nasz parlament znaczną większością głosów i dotarła do mnie aż do wczoraj. Ja też ją podpisałem. . . opublikowano wieczorem w dzienniku urzędowym. Teraz jest.” Wcześniej tego dnia Biden przesłał im wszystkim, zarówno Izbie Reprezentantów, jak i pozostałej części Izby, pisemne wytyczne, w których oznajmił, że chce ich usunąć. To będzie z ich parlamentu tak szybko, jak to możliwe. Tam też czekamy. Wynik stamtąd najszybciej, jak to możliwe, jest dla nas. „Mam nadzieję, że umożliwi to proces wysłania F-16 do Turcji. Rozpoczęcie wszelkich napraw, konserwacji i procesów z nimi związanych. Nie możemy się tego doczekać, a mój minister spraw zagranicznych uważnie je teraz śledzi i śledzi to również pracuje. Kontynuuje ten proces z Antonym Blinkenem. Podjęte przez nas działania, Kanada, Szwecja i wszystkie kraje zachodnie, uczyniły ten krok. Bardzo trafne jest pokazanie stanowiska Turcji. Argumentowali, że stała się ona wyjątkową potęgą NATO. Kontynuujemy podróż z tą samą determinacją” – powiedział.

„Dzisiaj czekamy na tę decyzję”.

Mówiąc o decyzji, która ma zostać opublikowana przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie ludobójstwa przeciwko Izraelowi, Erdogan powiedział: „Oczywiście czekamy na decyzję. Spotkałem się w tej sprawie z prezydentem Republiki Południowej Afryki. Republika Południowej Afryki śledzi włamanie sprawę bardzo blisko. Wraz z ich złożeniem, proces tam już się rozpoczął. W tej chwili ścisły monitoring prezydenta Republiki Południowej Afryki to dla nas kolejne bogactwo. Niech ich kontynuacja, nasza, wiadomo, grupa prawników stąd wyjechała do Hagi Śledzą również uważnie tę kwestię, a w wyniku dalszych działań „Sprawiedliwość i Sprawiedliwość” „Wierzę, że przyniesie to pozytywne rezultaty. Sąd Apelacyjny i Międzynarodowy Trybunał Karny. Dziś czekamy na tę decyzję” – powiedział.

READ  Nie żyje były poseł AKP

„Na 31 marca pokażemy, jak Sojusz Ludowy jest gotowy”

Mówiąc o działaniach związanych z wyborami lokalnymi, prezydent Erdogan powiedział: „Jutro, jeśli będę mógł, będę w Izmirze. W Izmirze złożymy oświadczenie kandydata i zorganizujemy duże, wyszukane spotkanie w hali sportowej. Następnego dnia mów. Jedź do Eskisehir. To samo w Eskisehir. Odbędziemy spotkanie przedstawiające kandydatów. .Niepokoimy się o Eskisehir, martwimy się o Izmir. Dzięki tym spotkaniom będziemy się tutaj odbywać, mamy nadzieję, że będziemy mieli tutaj silny głos, ponieważ byliśmy bardzo silni. Głosy w Stambule i Ankarze pokazują, jak Sojusz Ludowy przygotowuje się na 31 marca.

„Przeżyjmy ponownie Stambuł wieczorem 31 marca z Rogue Guru”

Odpowiadając na pytanie dotyczące planów ogłoszonych wczoraj przez kandydata na prezydenta gminy metropolitalnej Stambułu Murata Kuruma, Erdoğan powiedział: „Jak podobała ci się twoja publikacja? Nie mogłem obejrzeć wszystkich odcinków, ponieważ działała Rada Bezpieczeństwa Narodowego, ale te, które widziałem, pełen entuzjazm Murada Beya i jego zainteresowanie wszystkimi sprawami Stambułu.” „Widziałem, jak dominuje i dlatego byłem szczęśliwy jako przewodniczący i prezydent. Mam nadzieję, że wieczorem 31 marca znów będziemy cieszyć się Stambułem z Muratem Kurumem” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *