W Kocaeli rozpoczął się Tydzień Nauki i Technologii TÜBİTAK

W Kocaeli rozpoczął się „Tydzień nauki i technologii” organizowany przez Turecką Radę ds. Badań nad Nauką i Technologią (TÜBİTAK).

W ciągu tygodnia namiot eventowy rozstawiony na terenie kampusu TÜBİTAK Gebze oferuje uczestnikom zajęcia i warsztaty, a także informacje o zaawansowanych technologicznie produktach TÜBİTAK. Namiot eventowy będzie otwarty przez 3 dni.

Podczas ceremonii otwarcia programu TÜBİTAK Prezydent prof. Dr. Hasan Mandal powiedział, że był to pracowity dzień, a uczniowie i młodzież okazali zainteresowanie terenem wydarzenia.

Mandal stwierdził, że należy pomóc młodzieży w utorowaniu sobie drogi w nauce i technologii, dodając:

„Jest to cenne, ponieważ możemy powiedzieć, że nasi dzisiejsi uczniowie tworzący modele będą działać lepiej w przyszłości. Widzieliśmy to i przeżyliśmy to. Doświadczyliśmy tego podczas konkursów projektowych, igrzysk olimpijskich, technofestu itp. Im bardziej możemy utorować drogę dla naszej młodzieży i dajmy jej możliwości, tym bardziej odpowiedzialnie możemy im ją zapewnić”. „Możemy to zrobić.”

Mandal powiedział, że tydzień nauki i technologii zostanie zakończony i poinformowany o wydarzeniach odbywających się w innych województwach.

Wskazując, że nauka i technologia powinny być mocne, Mandal zauważył, że rozwiązanie niektórych problemów świata leży w nauce i technologii.

Prezydent TÜBİTAK Mandal zaprosił entuzjastów nauki i technologii do udziału w wydarzeniach w tygodniu rozpoczynającym się 14 marca.

Podczas Tygodnia Nauki i Technologii odbędzie się ponad 100 wydarzeń, 32 dialogi online, 53 targi nauki w 25 województwach i 111 dialogów naukowych w 49 województwach.

Z kolei 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, dla 300 pracownic firmy, przy udziale Mandal, posadzono sadzonki oliwek w lesie zniszczonym w ostatnich miesiącach przez pożar na terenie kampusu TÜBİTAK. .

READ  W Bursie uruchomiono „Turecką Akademię Odkrywców Kosmosu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *