Valve mógł naprawić cichy wentylator pokładu parowego za pomocą nowej aktualizacji oprogramowania

Najnowsza aktualizacja SteamOS Walla jest duża dla fanów Steam Deck – i mówię o wentylatorze na przenośnym komputerze do gier. Jedną z najczęstszych skarg na pokład parowy jest jego czasami głośny i wysoki skowyt wentylatora, nawet podczas grania w lekkie gry. Niektórzy, w tym mój kolega Sean Hollister Wypróbowaliśmy rozwiązanie DIY, aby naprawić piskOraz alternatywni fani SteamTech od iFixit Już wyprzedane Chociaż w sprzedaży Mniej niż tydzień.

Z SteamOS 3.2Jednak Valve wprowadziło nową krzywą wentylatora sterowaną przez system operacyjny, która ma na celu poprawę sytuacji. „Ogólnie rzecz biorąc, jest genialny, bardzo reaguje na to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz pokładu parowego, i Cicho – szczególnie w sytuacjach niskiego zużycia ”- powiedziała firma W poście na blogu (Zawory ważne).

Aby sprawdzić, czy mogę zauważyć różnicę, zainstalowałem aktualizację na mojej talii Steam i wypróbowałem kilka gier. W moim krótkim i bardzo nienaukowym teście uważam, że zawór dokonał kilku istotnych ulepszeń.

Zacząłem pierwszy Nieuczciwe dziedzictwo2, Nowicjusz z przewijaniem jednej strony, nie ma dużej intensywności graficznej. Od razu zauważyłem, że jest wentylator Dramatycznie Cicho – słyszałem to tylko od czasu do czasu – a ponieważ głośniki się włączyły, nigdy nie słyszałem hałasu wentylatora. Mam jeden Podobne doświadczenie Z Ocaleni wampiryChoć nie mam czasu, żeby iść do wspólnego endcoma, cały ekran jest pełen wrogów i broni – ciekawi mnie, czy to popycha fana dalej.

W Topór: Cienie umierają dwukrotnie Przy maksymalnych ustawieniach zakrzywionych wentylator jest nadal słyszalny, jednak generalnie jest znacznie cichszy w porównaniu ze starym zachowaniem wentylatora, jeśli chcesz, możesz wrócić do menu ustawień. Po zainstalowaniu nowej aktualizacji nie słyszałem awarii wentylatora na ekranie menu Steam Decka, który jest jednym z moich największych zwierzaków z urządzeniem.

READ  Ostatnia minuta! Operacja na głębokości 50 kilometrów: F-16 atakują szyby naftowe

SteamOS 3.2 umożliwia zmianę częstotliwości aktualizacji gier bezpośrednio za pomocą trzypunktowego przycisku menu. „Domyślnym ustawieniem jest 60 Hz (które można zdefiniować w klatkach do 60, 30 i 15 fps), ale teraz można je obniżyć do 40 Hz (z limitami klatek przy 40, 20 i 10 fps)”, mówi Valve. Jeśli chcesz poprawić żywotność baterii, zmniejszenie częstotliwości odświeżania jest dźwignią.

Możesz czytać Pełne wskazówki dotyczące linków tutaj. Dzięki aktualizacji klienta Steam, funkcja Steam Remote Play Together pozwala ci właśnie to zrobić. Graj w lokalne gry wieloosobowe w InternecieTeraz „w pełni funkcjonalny” na pokładzie parowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *