Użytkownik Reddita znalazł rzadki komputer w piwnicy swojej babci

Odkrycie dokonane przez użytkownika Reddita C-Wizza w piwnicy ich babci powołało do życia ważny moment w historii technologii. C-Wizz znalazł w piwnicy 66-letni i niezwykle rzadki komputer Librascope-LGP-30.

W piwnicy znaleziono 66-letni komputer Librascope z 1956 roku

Ten rzadki komputer został wypuszczony na rynek w 1956 roku i w Europie wyprodukowano jedynie 45 egzemplarzy. Co więcej, komputer był kiedyś jedną z najważniejszych historii w kulturze hackerskiej i cieszy się dużym zainteresowaniem entuzjastów technologii.

Użytkownik Reddita znalazł rzadki przedmiot w piwnicy swojej babciBilgisair Kesfetti” src=”http://rss.haberler.com/partner/RssImage.aspx?img=https://ares.shiftdelete.net/2024/04/Photoleap_02_04_2024_01_17_40_171Jakość. =100″/>

Ten rzadki komputer Librascope waży 363 kilogramy, a jego początkowa cena detaliczna wynosi około 47 000 dolarów. W dzisiejszych pieniądzach oznacza to 512 000 dolarów. Oprócz wynalezionego urządzenia C-Wizz twierdzi, że wynalazł kilka minikomputerów PDP-8, pierwszych minikomputerów, które odniosły komercyjny sukces w latach sześćdziesiątych.

Podczas sprzątania wynalazł pierwszy na świecie mikrokomputer

W szczególności nawiązanie do Librascope LGP-30 w „The Story of Mel” opublikowanej w 1983 roku i stanowiącej ważną część folkloru programowania komputerowego, jeszcze bardziej podnosi wartość tego komputera. Ciekawe jak komputer dostał się do tej bazy.

C-Wiz wyjaśnia, że ​​jego dziadek używał tego komputera do obliczeń w budownictwie lądowym w latach 60. XX wieku i jako jeden z nielicznych posiadał go osobiście. Teraz rozważa skontaktowanie się z muzeum w celu przywrócenia działania tego zabytkowego urządzenia.

To rzadkie znalezisko stanowi ważne wspomnienie w historii komputerów i pasję do technologii. To rzadkie odkrycie ponownie rozpala zainteresowanie technologią i kulturą hakerów oraz rzuca światło na historię LGP-30, który zapisał się w historii informatyki.

Plany C-Wizz dotyczące nawiązania kontaktu z muzeum mogą potencjalnie przyczynić się do historii technologii, zapewniając zachowanie tego fragmentu historii i przekazanie go przyszłym pokoleniom. To rzadkie odkrycie komputera labroskopowego przypomina, że ​​historia komputerów to nie tylko dziedzictwo cyfrowe, ale także fizyczne, zapewniając ekscytującą historię entuzjastom technologii.

READ  Podpisano protokół współpracy w sprawie wsparcia projektów uczelni TRNC w obszarach naukowo-technicznych – BRTK

Co sądzisz o tym znalezisku komputerowym godnym skarbu? Napisz swoje komentarze w sekcji komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *