Apple może pozwolić Ci używać Face ID z maską w następnej aktualizacji iOS

Wygląda na to, że Apple testuje funkcję, która pozwoli Ci używać Face ID do odblokowywania telefonu, nawet gdy nosisz maskę. Pierwsza wersja beta dewelopera dla iOS 15.4 ma ekran, który pyta, czy chcesz mieć możliwość korzystania z Face ID podczas noszenia maski, kosztem zmniejszonego bezpieczeństwa, zgodnie ze zdjęciami z Brandon Butch na Twitterze oraz MacPlotki. Niestety ta funkcja będzie dostępna tylko wtedy, gdy masz nowsze urządzenie według 9to5Mac.

Według zdjęć na ekranie Apple mówi, że „iPhone może rozpoznawać unikalne funkcje wokół oczu w celu uwierzytelnienia”, ale ostrzega, że ​​Face ID będzie dokładniejszy, jeśli ustawisz go tak, aby nie działał z maską.

Jednak nie każdy będzie mógł skorzystać z tej konkretnej funkcji. Podczas gdy jeden z moich kolegów potwierdził, że zadziałało na jego iPhonie 12, 9to5Mac raporty że działa tylko na liniach iPhone 12 i 13. Nie byli również w stanie użyć go na iPadzie Pro z 2018 roku.

W miarę jak pandemia się przeciąga, ludzie (i organizacje) jak nowojorski MTA) domagały się od Apple dodania sposobu na odblokowywanie iPhone’ów, gdy nadal noszą maski. Firma Apple wprowadziła różne aktualizacje, aby pomóc — iOS 13.5 wykryj, że nosisz maskę i szybko poproś o hasło zamiast próbować uwierzytelnić swoją twarz i 14,5 pozwól osobom korzystającym z zegarków Apple używać Face ID podczas noszenia maski. (Wydaje się, że odblokowuje się dla każdego, kto nosi maskę, o ile zegarek Apple Watch znajduje się wystarczająco blisko telefonu.) Jednak dla osób bez zegarka Apple Watch wydaje się, że ta funkcja może wreszcie pojawić się na horyzoncie, zakładając, że okaże się, że być wystarczająco bezpiecznym.

Apple nie odpowiedział od razu Pograniczeprośba o komentarz na temat funkcji.

READ  Teleskop Webba wykrywa parę wodną, ​​ale ze skalistej planety czy jej gwiazdy?

Aktualizacja, 27 stycznia 16:19 ET: Dodano informacje o tym, że funkcja jest podobno dostępna tylko na iPhone’ach 12 i 13.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *