Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że strajkują w rosyjskim składzie broni w obwodzie ługańskim

(CNN)

W ukraińskich wioskach na wschód od stolicy Kijowa, z których wycofały się siły rosyjskie, mieszkańcy zaczynają powoli wychodzić z ukrycia, a nowa rzeczywistość, z którą się zmagają, jest po prostu dewastująca.

Oddział Clarissa CNN dotknął dwóch wiosek okupowanych przez Rosjan przez ponad miesiąc. Poinformowała, że ​​znaleźli „niekończące się relacje o horrorze, egzekucjach, arbitralnych zatrzymaniach i nie tylko”.

Jedna z miejscowych szkół została przejęta przez wojska najeźdźców Władimira Putina, wykorzystana jako baza i pozostawiona w gruzach po splądrowaniu i splądrowaniu przez wojska.

Plamy krwi znajdują się przy głównym wejściu, gdzie dyrektor szkoły zastanawia się, jak doszło do takiego okrucieństwa.

„Jesteśmy za edukacją. Edukacja to przyszłość. Nasi studenci ”- powiedziała Wardowi kobieta. „Szkoda, że ​​nasi okupanci tego nie zrozumieli. Po co kraść wszystko? To jest szkoła ”.

Jedna tablica w klasie, którą odwiedził Ward, która była wcześniej zajmowana przez Rosjan, mówiła: „Wybacz nam, nie chcieliśmy tej wojny”.

Nieopodal na miejscowym cmentarzu znajdują się ciała sześciu Ukraińców, których według władz stracono pierwszego dnia przybycia Rosjan.

„Kopaliśmy bardzo szybko, żeby nas nie zastrzelili” – powiedziała CNN pewna kobieta. „Ale tam była strzelanina i ciężki ostrzał”.

Wśród zmarłych jest para braci, Igor i Oleg. Ich matka przeżyła, ale teraz jest w żałobie.

„To byli bardzo dobrzy chłopcy” – powiedziała. „Jak chcę ich znowu zobaczyć”.

Jedna z Ukrainek powiedziała Wardowi, że jej córka została zabrana 25 marca. Ponad dwa tygodnie później nie wie, gdzie jest i czy przeżyła inwazję Rosjan.

„Powiedzieli, że znaleźli w jej telefonie informacje o ich siłach” – powiedziała Wardowi matka. „Powiedzieli mi, że jest w ciepłym domu. Że pracuje z nimi i niedługo wróci do domu.”

Ale jak ujawnił Ward, „Victoria nigdy nie wróciła do domu”.

READ  Jim Cramer twierdzi, że te dwie akcje linii lotniczych są najbardziej dochodowe

W obliczu ryzyka pewnej śmierci, Ukraińscy mieszkańcy lgnęli do siebie i ich poczucie dumy, a jedna kobieta znalazła ukojenie wśród niebieskich i żółtych pasów, relacjonował Ward.

„Zatrzymaliśmy go, zatrzymaliśmy” – mówi Wardowi kobieta, pokazując ukraińską flagę podarowaną mężowi za służbę wojskową. „Ukryliśmy to.”

Teraz flaga może wyjść z ukrycia, ponieważ siły rosyjskie się wycofały. Wioska jest zdziesiątkowana, ale na razie znów jest wolna.

Obejrzyj raport Ward na ziemi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *