NY porucznik Rządowy Brian Benjamin aresztowany w programie finansowania kampanii

Pan. Benjamin prawie na pewno spotka się z presją rezygnacji z urzędu. Nawet jeśli miałby ustąpić, prawdopodobnie pozostanie w głosowaniu w czerwcu, kiedy zmierzy się z dwoma energicznymi głównymi pretendentami. Ponieważ pan Benjamin został wyznaczony na kandydata Partii Demokratycznej na zastępcę gubernatora, jego nazwisko mogło zostać w tym momencie usunięte tylko wtedy, gdyby miał wyprowadzić się ze stanu, umrzeć lub szukać innego urzędu.

Pan. Benjamin powiedział w zeszłym tygodniu, że współpracował ze śledczymi, po tym jak serwisy informacyjne, w tym The New York Times, zgłoszone szczegóły śledztwa. W towarzystwie swoich prawników wicegubernator spotkał się z prokuratorami w zeszłym tygodniu, według osoby zaznajomionej z tą sprawą, a jego najlepsi doradcy prywatnie zapewniali sojuszników, że spodziewa się, że zostaną oczyszczeni z wszelkich wykroczeń.

Ale na konferencji prasowej, panie Williams – który ogłosił zarzuty wraz z Michaelem J. Driscollem, zastępcą dyrektora odpowiedzialnego za nowojorskie biuro FBI, oraz Jocelyn E. Strauber, komisarzem miejskiego Departamentu Śledczego – przedstawił zuchwały plan korupcyjny. Akt oskarżenia oskarżył pana Benjamin przekupywania pana Migdol, aby pomóc w zabezpieczeniu niewielkich datków na jego wyścig kontrolerów, które mogłyby zostać wykorzystane do uzyskania dziesiątek tysięcy dolarów z publicznych funduszy uzupełniających za pośrednictwem programu miejskiego.

Prokuratorzy powiedzieli, że pan Benjamin najpierw podszedł do pana Migdol o pomoc w marcu 2019 r., miesiące przed ogłoszeniem kampanii na rzecz kontrolera. Na spotkaniu u pana Dom Migdola, powiedział deweloper panu. Benjamin, że pomoc byłaby trudna, ponieważ pula możliwych ofiarodawców, do których mógłby się zwrócić, była taka sama, jaka potrzebowała, aby wesprzeć swoją własną organizację charytatywną, Friends of Public School Harlem, grupę znaną z rozdawania przyborów szkolnych i artykułów spożywczych dla potrzebujących rodzin.

„Pozwól mi zobaczyć, co mogę zrobić” Benjamin odpowiedział zgodnie z aktem oskarżenia.

READ  Werbalny atak na Mustafę Sariqula przez byłego posła Duran Dues: „Chodził tam iz powrotem”

W następnych miesiącach, jak powiedzieli prokuratorzy, polityk zaczął wykorzystywać swoje biuro w Senacie Stanu, aby zapewnić finansowaną przez podatników stypendium edukacyjne w wysokości 50 000 dolarów na cele charytatywne, które p. Migdol nigdy nie o to poprosił i wykorzystał to jako dźwignię, aby naciskać na pana. Migdol zbiera datki.

„Czy rozpoznajesz trzeci podmiot na liście?” Pan. Benjamin wysłał SMS-a do pana Migdol w czerwcu, ze zrzutem ekranu pana Wśród projektów otrzymujących pomoc znalazła się organizacja charytatywna Migdol.

Podczas spotkania w Panu Biuro Benjamina w Harlemie dwa tygodnie później, panie. Migdol wręczył mu trzy czeki na łączną kwotę 25 000 dolarów wystawione na jego konto w kampanii senackiej – dwa na nazwisko krewnych dewelopera i jeden od kontrolowanej przez niego spółki LLC, podali prokuratorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *