Ukraińscy urzędnicy publikują nowe wideo z wnętrza elektrowni atomowej w Zaporożu po ataku

Rosja jest przygotowana do rozmieszczenia na Ukrainie do 1000 najemników w nadchodzących dniach i tygodniach, ponieważ wysoki rangą urzędnik zachodniego wywiadu ostrzegł Moskwę, że może „zbombardować miasta, aby uległy”, co może prowadzić do znacznych ofiar wśród ludności cywilnej.

Stany Zjednoczone już widziały „pewne oznaki”, że rosyjscy najemnicy mogą być zaangażowani w Inwazja Moskwy na Ukrainę „w niektórych miejscach”, powiedział na początku tego tygodnia wysoki rangą funkcjonariusz obrony, ale nie było jasne, gdzie iw jakich ilościach.

„Widzieliśmy pewne oznaki, że są zatrudnieni” – powiedział urzędnik.

Teraz amerykański urzędnik mówi CNN, że Rosja planuje w najbliższej przyszłości rozmieścić nawet 1000 kolejnych najemników.

Siły utknięte: Niektóre rosyjskie siły borykają się z problemami morale i niepowodzeniami na polu bitwy, w tym ogromnym konwojem na północ od Kijowa, który przez ostatnie kilka dni w dużej mierze pozostawał w martwym punkcie.

Urzędnik powiedział, że siły najemników wzmocnią flagowe jednostki, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wejdzie w drugi weekend.

Urzędnik dodał, że USA uważają, że najemnicy już na Ukrainie „poradzili sobie słabo w obliczu silniejszego niż oczekiwano oporu ze strony Ukraińców” i że pod koniec lutego w wojnie zginęło już 200 takich najemników.

Tymczasem amerykańscy i zachodni urzędnicy oczekują, że Rosja zwiększy tempo i siłę uderzeń na kluczowe skupiska ludności ukraińskiej, w tym na stolicę Kijów.

Nasilający się atak: Wydaje się, że Rosja jest teraz przygotowana do „bombardowania miast do uległości”, powiedział w piątek jeden z wysokich rangą urzędników zachodniego wywiadu, co może obejmować znaczny wzrost liczby ofiar cywilnych.

„To bardzo prymitywne podejście” – powiedział urzędnik. „Cięższe bronie są nie tylko cięższe, ale również cięższe pod względem obrażeń, które mogą zadać. I są znacznie mniej dyskryminujące ”.

READ  Galeria zdjęć festiwalu filmowego „Nie martw się kochanie” w Wenecji – termin

Inni urzędnicy zauważyli zmianę w rosyjskiej strategii z celów wojskowych na cywilów, przy czym coraz więcej ataków koncentruje się na skupiskach ludności.

„Nadchodzące dni prawdopodobnie będą gorsze, z większą liczbą zgonów, większym cierpieniem i większym zniszczeniem, ponieważ rosyjskie siły zbrojne wprowadzą cięższą broń i będą kontynuować ataki w całym kraju” – powiedział w piątek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

nas Sekretarz stanu Antony Blinken powtórzył ten sentyment podczas piątkowej konferencji prasowej w Brukseli, gdzie spotyka się z europejskimi sojusznikami.

„Ataki Kremla powodują coraz większe żniwo wśród ludności cywilnej. Zginęły setki, jeśli nie tysiące Ukraińców, znacznie więcej zostało rannych, podobnie jak obywatele innych krajów. Ponad milion uchodźców uciekło na Ukrainę do sąsiednich krajów. Miliony ludzi na całej Ukrainie są uwięzione w coraz bardziej tragicznych warunkach, ponieważ Rosja niszczy bardziej krytyczną infrastrukturę ”- powiedział Blinken.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *