Udostępniono pierwsze kolorowe zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA

NASA szykuje się, aby pokazać, do czego zdolny jest Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, gdy agencja kosmiczna wypuści pierwsze kolorowe obrazy z obserwatorium, zanim rozpocznie operacje naukowe, które ujawnią tajemnice wszechświata.

Później Zaczyna się świąteczny poranek, 6,5-metrowe lustro teleskopu otworzyło się, a jego osłona przeciwsłoneczna wielkości kortu tenisowego rozciągnęła się w kosmos. Teleskop jest teraz ustawiony 1 milion mil od Ziemi A po zleceniu jest gotowy do rozpoczęcia obserwacji naukowych, które trwają od dziesięcioleci.

NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna planują opublikować pierwsze pełnokolorowe obrazy i dane spektroskopowe z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba we wtorek, 12 lipca o godzinie 10:30 czasu wschodniego. Prezentacja będzie transmitowana na żywo w Internecie na NASA.gov i platformach społecznościowych agencji.

Potraktujcie to jako przyjazne ostrzeżenie, że te starannie zaplanowane kosmiczne obrazy będą wszędzie już we wtorek.

Już teraz zespół obrazowania Webba podzielił się fragmentami możliwości Webba, wskazując, że nadchodzące filmy będą miały o czym rozmawiać.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest obecnie ustawiony i działa około 1 miliona mil od Ziemi, gotowy do rozpoczęcia dziesięcioleci obserwacji naukowych.
Centrum lotów kosmicznych NASA Goddarda

W kwietniu agencja kosmiczna i jej partnerzy teleskopowi wydali Pierwsze zdjęcie wykonane po ustawieniu i „dokładnym fazowaniu” elementu teleskopu optycznego.

Jane Rigby, naukowiec operacyjny NASA Webb, wyjaśniła, że ​​zespół Webba nie wybrał gwiazdy o nazwie 2MASS J17554042+655127 z jakiegokolwiek naukowego powodu. Mimo to, mimo że gwiazda była sto razy słabsza, niż ludzkie oko mogło dostrzec, dla Webba była oślepiająco jasna i świadczyła o czułości teleskopu.

Następnie w maju zespół Web Science Udostępnił zdjęcie Wielkiego Obłoku Magellana, satelita Drogi Mlecznej, używany do testowania Instrumentu Mid-Infrared (MIRI) teleskopu. Poniższy obraz pokazuje tę samą scenę, którą wykonała już wycofana na emeryturę kamera Kosmicznego Teleskopu Spitzer NASA i kamera MIRI Webba.

To, co wygląda jak teleporter z science fiction na Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba NASA, jest w rzeczywistości "Czysty namiot." The
Później Zaczyna się świąteczny poranek6,5-metrowe lustro teleskopu otworzyło się, a jego osłona przeciwsłoneczna wielkości kortu tenisowego rozciągnęła się w kosmos.

„Spitzer wiele nas nauczył, ale jest jak zupełnie nowy świat, niesamowicie piękny” – powiedziała w maju Marcia Raik, główny badacz ds. kamer bliskiej podczerwieni w firmie Webb.

READ  BP zyskuje 8,5 miliarda dolarów, gdy ceny rosną podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej

Przed wielkim ujawnieniem NASA opublikowała listę kosmicznych celów dla pierwszych zdjęć Webba. Według agencji kosmicznej obiekty zostały wybrane przez międzynarodowy panel złożony z przedstawicieli NASA, ESA, CSA i Space Telescope Science Institute.

Pierwsze kolorowe zdjęcia z Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba obejmują największą i najjaśniejszą mgławicę we Wszechświecie, mgławicę Carina, odległą o 7600 lat świetlnych, oraz WASP-96 b, gazową egzoplanetę 1150 lat świetlnych od Ziemi. Mgławica Pierścień Południowy, rozszerzający się obłok gazu wokół umierającej gwiazdy, pojawi się w pierwszym wydaniu danych JWST. Wreszcie Kwintet Stephena, mała gromada galaktyk w gwiazdozbiorze Pegaza, oraz gromada galaktyk znana jako SMACX 0723 przetestują możliwości obserwacji w głębokim polu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się przed drzwiami do Komory A, gigantycznej termicznej komory próżniowej znajdującej się w Centrum Kosmicznym im. Johnsona NASA.  Teleskop zostanie wkrótce przeniesiony do komory, gdzie będzie przeprowadzał eksperymenty w temperaturach poniżej zera, kriogenicznych podczas gorącego lata w Houston.  Teleskop działa w kosmosie poniżej ekstremalnie zimnych 50 K (-223 ° C lub -370 ° F), więc NASA symuluje te warunki na ziemi, aby upewnić się, że optyka i instrumenty działają prawidłowo po wystrzeleniu.
Zespół obrazowania Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba podzielił się fragmentami możliwości Webba, wskazując, że nadchodzące zdjęcia będą tematem do omówienia.
Centrum lotów kosmicznych NASA Goddarda

Menedżerowie misji JWST twierdzą, że teleskop ma wystarczająco dużo paliwa, aby działać przez dziesięciolecia ze względu na precyzyjną trajektorię startu. Jego poprzednik, Teleskop Kosmiczny Hubble’a, działa nieprzerwanie od ponad 30 lat na orbicie około 300 mil od Ziemi. Po tym, jak pierwsze obrazy wróciły jako niewyraźne, astronauci NASA przeprowadzili kilka misji kosmicznych, aby naprawić defekt w zwierciadle głównym Hubble’a.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się około 1 miliona mil od Ziemi, co oznacza, że ​​naprawa nie wchodzi w rachubę. Na szczęście pierwsze obrazy Webba były wyraźne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *