UBS nie spełnia oczekiwań finansowych w drugim kwartale; CEO cytuje „niepewne czasy”

UPS We wtorek nie spełnił oczekiwań na drugi kwartał 2022 r., ponieważ jego działy zarządzania majątkiem i bankowości inwestycyjnej odnotowały spadek aktywności klientów w obliczu globalnego załamania rynku.

Szwajcarski bank odnotował zysk netto przypadający akcjonariuszom w wysokości 2,108 miliarda dolarów, poniżej oczekiwań analityków wynoszących 2,403 miliarda dolarów zgromadzonych przez firmę.

Stanowi to wzrost o 5% 2 miliardy dolarów w tym samym okresie ubiegłego rokuFlagowy biznes zarządzania majątkiem odnotował znaczny spadek ze strony zamożnych inwestorów po mocnym pierwszym kwartale Zysk netto grupy wyniósł 2,136 miliarda dolarów.

„Drugi kwartał był jednym z najtrudniejszych okresów dla inwestorów w ciągu ostatnich 10 lat. Inflacja utrzymuje się na wysokim poziomie, wojna na Ukrainie trwa, a niektóre części Azji mają zaostrzoną politykę Covid” – powiedział dyrektor generalny UBS Ralph Hamers. Raport. „W tych niepewnych czasach nasi klienci polegają na naszym potężnym ekosystemie, aby poruszać się po rynkach i inwestować długoterminowo”.

Inne najważniejsze wydarzenia kwartału:

  • Całkowite przychody osiągnęły 8,917 mld USD w porównaniu z 8,897 mld USD w tym samym okresie ubiegłego roku.
  • Zwrot z kapitału rzeczowego wyniósł 16,4%, w porównaniu z 15,4% rok temu.
  • Współczynnik kapitałowy CET 1, będący miarą wypłacalności banków, osiągnął 14,2% wobec 14,5% w II kwartale 2021 roku.

Przychody bankowości inwestycyjnej spadają

Logo szwajcarskiego giganta bankowego UBS.

Fabrice Gaffrini | AFP | Dobre zdjęcia

Wraz z przyspieszeniem spadków na rynku akcji i stałych dochodów w drugim kwartale, dział zarządzania majątkiem banku zamroził na całym świecie nowe aktywa generujące opłaty o około 400 mln USD, chociaż w regionie Azji i Pacyfiku dodatni wynik netto wyniósł ponad 3 mld USD.

„Z jednej strony już od dwóch kwartałów widzieliśmy, że klienci są mniej aktywni w transakcjach i wstrzymują transakcje” – powiedział Hammers we wtorek CNBC.

„Z drugiej strony, w tym kwartale widzieliśmy naprawdę duże nowe aktywa generujące opłaty netto – 3,3 miliarda dolarów w regionie Azji i Pacyfiku – co zasadniczo pokazuje, że klienci przechodzą z działalności transakcyjnej do działalności obowiązkowej. Zawsze stanowią część naszej strategii”.

Działalność związana z zarządzaniem aktywami odnotowała również 12 miliardów dolarów wypływów, głównie z akcji.

Hammers powiedział, że jeśli chodzi o perspektywy makroekonomiczne i rynkowe Azji na koniec trzeciego kwartału, istnieje potencjał do stabilizacji polityki gospodarczej i dalszych podwyżek, ponieważ sytuacja polityczna w Chinach jest bardziej przejrzysta. Ograniczenia dotyczące Covid-19.

READ  Po raz pierwszy widziałem wybory oparte na kłamstwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *