Twitter w zaawansowanych rozmowach, aby sprzedać się Elonowi Muskowi

Twitter zbliża się do zawarcia umowy sprzedaży się Elonowi Muskowi, powiedziały dwie osoby znające sytuację, posunięcie, które zjednoczy najbogatszego człowieka na świecie z wpływowym serwisem społecznościowym.

Zarząd Twittera negocjował z panem. Piżmo we wczesnych godzinach poniedziałkowych nad jego oferta niezamówiona kupić firmę po tym, jak zaczął ustawiać się w kolejce 46,5 miliarda dolarów w finansowaniu oferty w zeszłym tygodniu, powiedziały osoby, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie były upoważnione do omawiania informacji poufnych. Obie strony omawiały szczegóły, w tym harmonogram zamknięcia każdej potencjalnej umowy i wszelkie opłaty, które zostałyby uiszczone, gdyby umowa została podpisana, a następnie rozpadła się, powiedzieli.

Dyskusje odbyły się po spotkaniu zarządu na Twitterze w niedzielny poranek w celu omówienia pana Oferta Muska, mówili ludzie. Uzyskanie zobowiązań do finansowania było punktem zwrotnym w postrzeganiu przez zarząd pana. Oferta Muska w wysokości 54,20 dolarów za akcję umożliwiła 11 członkom zarządu firmy poważne rozważenie jego oferty, mówili ludzie.

Umowa nie jest jeszcze ostateczna i może nadal być rozdzielona, ​​ale to, co początkowo wydawało się mało prawdopodobne, wydawało się zbliżać do końca. Sytuacja z udziałem Twittera i pana Piżmo pozostaje płynne i szybko porusza się, mówili ludzie znający sytuację.

Pan. Musk, który ma ponad 83 miliony obserwujących na Twitterze i zaczął gromadzić udziały w firmie na początku tego roku, zadeklarował zamiar zakupu firmy 14 kwietnia i upublicznienia jej. Ale jego propozycja została szybko odrzucona przez Wall Street, ponieważ nie było jasne, czy mógłby… wymyśl pieniądze zrobić interes. Twitter również przyjął „truciznę pigułkę”, manewr obronny, który uniemożliwiłby panu Piżmo z gromadzenia większej ilości akcji firmy.

Pan. Musk zaktualizował swoją propozycję w zeszłym tygodniu, wywierając presję na Twitterze, aby poważniej rozważył jego ofertę. W zgłoszeniu papierów wartościowych, które zostało upublicznione w czwartek, pan. Musk szczegółowo opisał, w jaki sposób zebrał finansowanie z banku inwestycyjnego Morgan Stanley i grupy innych pożyczkodawców, którzy oferowali 13 miliardów dolarów w finansowaniu dłużnym, plus kolejny 12,5 miliarda dolarów w pożyczkach pod zastaw akcji Tesli, producenta samochodów elektrycznych, który prowadzi. Miał dodać o 21 miliardów dolarów w finansowaniu kapitałowym.

READ  Stambuł 23 kwietnia Kalendarz koncertów i wydarzeń na rok 2024 || Gdzie i o której godzinie odbywają się bezpłatne wydarzenia z okazji Dnia Dziecka 23 kwietnia w Stambule? -

Rzecznik Twittera odmówił komentarza. W poprzednich publicznych oświadczeniach firma stwierdziła, że ​​jej zarząd „w dalszym ciągu przeprowadza staranny, kompleksowy i celowy przegląd, aby określić kierunek działań w najlepszym interesie firmy i wszystkich akcjonariuszy Twittera”.

Pan. Musk nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Dziennik Wall Street wcześniej zgłaszane Zwiększona podatność Twittera na pana Oferta Muska.

Wall Street prawdopodobnie dostrzeże otwartość zarządu Twittera na pana Oferta Muska jako „początek końca Twittera jako spółki publicznej, a Musk prawdopodobnie jest teraz na ścieżce do przejęcia firmy, chyba że pojawi się drugi oferent”, napisał Dan Ives, analityk z Wedbush Securities w notatce na temat Niedziela.

Pan. Oferta Muska dla Twittera to 54-procentowa premia w stosunku do ceny akcji dzień przed rozpoczęciem inwestycji w spółkę pod koniec stycznia. Ale akcje Twittera były notowane wyżej niż Mr. Oferta Muska przez większą część zeszłego roku.

Kilku analityków powiedziało, że spodziewali się, że zarząd Twittera zaakceptuje tylko ofertę, w której wyceniono go na co najmniej 60 dolarów za akcję. Akcje Twittera wzrosły w zeszłym roku o ponad 70 USD za akcję kiedy firma ogłosiła cele podwojenia przychodówale od tego czasu spadł do około 48 USD, ponieważ inwestorzy kwestionowali jego zdolność do osiągnięcia tych celów.

Pan. Musk, lat 50, dał jasno do zrozumienia, że ​​dostrzega wiele niedociągnięć w Twitterze jako usłudze mediów społecznościowych. Powiedział, że chce „przekształcić” firmę w „platformę wolności słowa na całym świecie” i że wymaga ona ogromnych ulepszeń w swoim produkcie i polityce.

Pan. Musk próbował negocjować z Twitterem, korzystając z samej usługi, grożąc w kilku tweetach, że może skierować swoją ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy firmy w ramach tak zwanej „oferty przetargowej”. Wezwanie to wrogi manewr, w którym osoba z zewnątrz omija zarząd spółki, prosząc akcjonariuszy o bezpośrednią sprzedaż swoich akcji.

READ  Atakujący IMM zwolniony! Istotny powód sądu...

Działał również nieregularnie na platformie, zgłaszając obawy, jak mógłby zarządzać usługą, gdyby był za nią odpowiedzialny. W sobotę pan Piżmo wycelował w miliardera Billa Gatesa, mówiąc, że Pan Gates zajął „krótką” pozycję na giełdzie Tesli, co oznaczało, że pan. Gates zakładał, że akcje producenta samochodów spadną. W niedzielę pan Musk napisał na Twitterze, że był „iść dalej„Od wyśmiewania się z pana Bramy.

Mimo to, panie Musk utrzymuje przyjazne stosunki z niektórymi wysoko postawionymi członkami Twittera. Przez weekend, panie Musk wymieniał przyjazne tweety z Jackiem Dorseyem, współzałożycielem firmy i członkiem zarządu. Pan. Dorsey ustąpił ze stanowiska dyrektora naczelnego Twittera w listopadzie i wkrótce opuści zarząd.

Obaj mężczyźni mają podobne poglądy na temat kryptowalut i promowania większej wolności słowa w Internecie. Kiedy pan Musk krótko flirtował z dołączeniem do zarządu Twittera w tym miesiącu, panie. Dorsey tweetował, „Jestem naprawdę szczęśliwy, że Elon dołącza do forum Twittera! Bardzo troszczy się o nasz świat i rolę w nim Twittera”.

„Twój nowy tytuł w Block to ogień” Mr. Musk napisał na Twitterze na Mr. Dorsey w sobotę, używając dwóch emotikonów z płomieniami, aby podpisać swoją zgodę. W zeszłym roku, panie Musk zmienił tytuł w Tesli z dyrektora naczelnego na technoking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *