Turgut Altınok w Ankarze, Hamza Dağ w Izmirze: dwóch kandydatów partii AK na metropolitów w większości sfinalizowanych – najnowsze wiadomości z Turcji

Prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosi jutro kandydatów na burmistrzów 48 prowincji.

Przewodniczący partii AKP w prowincji Ankara, Hakan Han Ozkan, udostępnił swoje wideo Turgutowi Altinokowi na swoim koncie w mediach społecznościowych. Altinok, który ma być kandydatem na burmistrza gminy metropolitalnej Ankara, pełni obecnie funkcję burmistrza Kesioren.
Kandydaturę Altinoka na stanowisko burmistrza gminy metropolitalnej Ankara uważa się za pewną.


Kim był Durgut Altinok?

Turgut Altınok urodził się w 1962 roku w dzielnicy Bala w Ankarze. Edukację podstawową ukończył w Szkole Podstawowej Keçiören Fevzi Atlıoğlu, a szkołę średnią w Liceum Keçiören Kalaba. Altinok, który ukończył studia wyższe w dziedzinie prawa międzynarodowego, został uznany za godnego tytułu „doktora honoris causa” przez Międzynarodowe Centrum Nauki Wektorowej Azerbejdżanu za pracę na rzecz poprawy stosunków Turcja-Azerbejdżan. Został „profesorem” z uprawnieniami pedagogicznymi na Kazachstańskim Uniwersytecie Państwowym Abe.

Keçiören został wybrany na burmistrza z MHP w wyborach lokalnych w 1994 r. oraz z partii Virtue w wyborach samorządowych w 1999 r. Altınok został wybrany na burmistrza Keçiören z partii AK w wyborach samorządowych w 2004 roku, był członkiem fazy założycielskiej, został ponownie wybrany na burmistrza Keçiören w ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się 31 marca 2019 roku. Turgut Altınok jest żonaty i ojcem dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.
Oczekuje się, że kandydatura Hamzy Daqi zostanie ogłoszona w Izmirze.


OCZEKIWANIA NA GÓRĘ HAMZA W IZMIRZE

Mówiono, że inny kandydat zostanie wyłoniony po Turgucie Altınoku. Zgłoszono, że tym kandydatem jest Izmir. Za kulisami krążą plotki, że partia AK nominuje Hamzę Taka na swojego kandydata w Izmirze.

Kim jest Hamza Tak?

Hamza Dak, zarejestrowany w populacji dystryktu Balikesir Sindirki, urodził się 1 marca 1980 roku w dystrykcie Demirsi w Manisie.

W 1996 roku ukończył szkołę średnią Simau Imam Hatib. Studia licencjackie ukończył w 2000 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu Dokuz Eylül.

Pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy wyborcze oraz wiceprzewodniczącego prowincjonalnego oddziału młodzieżowego Partii AK w Izmirze, a później został wybrany na przewodniczącego prowincjonalnych oddziałów młodzieżowych Partii AK w dniu 3 lutego 2008 roku. .

Dağ został wybrany na wiceprezydenta Izmiru na 24. kadencję w wyborach w 2011 r. i służył w Wielkim Zgromadzeniu Narodowym Turcji odpowiednio 25., 26. i 27. kadencji jako wiceprezydent Izmiru. W tych okresach pełnił funkcję członka Komisji Śledczej ds. Praw Człowieka oraz Komisji Planowania i Budżetu.

Od 2014 r. Hamza Dak jest członkiem Zarządu Centralnego Wyników Partii AK (MKYK). W latach 2014–2017 pełnił także funkcję zastępcy przewodniczącego Wydziału ds. Wyborów.

W latach 2017-2021 pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju.

Hamza Dak, który został ponownie wybrany na członka MKYK na VII Zwyczajnym Kongresie, który odbył się 24 marca 2021 r., od dziś pełni funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za promocję i media.

Choć kandydata partii AK na burmistrza gminy metropolitalnej Şanlıurfa było z niecierpliwością oczekiwano, z zakulisowych informacji wynika, że ​​kandydatem partii AK na burmistrza gminy metropolitalnej Şanlıurfa był obecny burmistrz Zeynel Abidin Beyazgül.

Kim jest ZEYNEL ABIDİN BEYAZGÜL?

Urodził się w Şanlıurfie w 1957 roku. Zeynel Abidin Beyazgül, którego głównym zawodem jest prawnik, ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Stambule w 1983 roku.

Po pracy jako niezależny prawnik rozpoczął karierę jako notariusz w 1996 roku.

Pełnił funkcję notariusza Viransehir 1., Atiyaman 3., Atiyaman 1., Malatya 2. i Sanliurfa 5.

Pełnił funkcję prezesa Izby Notarialnej Malatya w latach 2011–2012 oraz członka zarządu Tureckiej Unii Notarialnej w latach 2012–2014.

Na kongresie Şanlıurfa 2015, którego gospodarzem była siedziba partii AK, Yusuf Ekilmeş został przewodniczącym Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w prowincji Şanlıurfa.

Zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego prowincji Şanlıurfa na rzecz kandydowania w wyborach powszechnych, które odbyły się w 2018 r. W wyborach samorządowych, które odbyły się 31 marca 2019 r., został burmistrzem gminy metropolitalnej Şanlıurfa, zdobywając 516 202 głosów jako kandydat Sojuszu Ludowego.

Oczekuje się, że kandydaci zostaną ogłoszeni jutro;

-Ankara Turgut Altinok

– Adana Fathi Kokaispirli

— Tiarabagir Halis Pilton

– Kahramanmaraş Fırat Görge

– Nevsehir Mehmet Savran

– Konya Uğur Ibrahim Altay

– Malathiya Sami R

– Şanlıurfa Zeynel Abidin Beyazgül

– Atiyaman Zia Polat

READ  Ogólne komentarze Michelle Obamy dotyczące wydania Trumpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *