Trwa nabór wniosków do programu „Kobiety w nauce” – Instytuty

Naukowczynie w wieku poniżej 40 lat chcą ubiegać się o udział w programie „Kobiety w nauce”, jednym z najdłużej działających tureckich programów opieki społecznej, i kontynuować studia w obszarach „Życie i środowisko” realizując oryginalne projekty naukowe. Science” i „Nauki fizyczne” można składać do 15 maja. Wnioski można składać online na stronie www.forwosininscience.com. Zgłoszenia zostaną ocenione przez niezależne Jury Tureckiej Krajowej Komisji ds. Nauki UNESCO. Projekty uznane za godne nagrody zostaną odbędzie się na scenie krajowej w zakresie zastosowań młodych i utalentowanych kobiet-naukowców, które przyczyniają się do rozwoju nauki. Ceremonia wręczenia nagród zostanie ogłoszona w całej Turcji.

L'Oréal Türkiye jest jednym z 5 krajów, które najbardziej na świecie wspierają program.

W ramach programu L'Oréal Turkey „Dla kobiet w nauce” łącznie 5 naukowców z Turcji, w tym 4, zostało wybranych do grona „International Rising Talent”. Naukowiec zdobył także nagrodę „International Top Talent”. L'Oréal Turcja, która znajduje się w pierwszej piątce krajów wspierających projekt na całym świecie, w ciągu ostatnich 10 lat przekazała około 4 miliony TL na wsparcie projektów kobiet-naukowców.

Po wybraniu przez lokalne jury spośród młodych talentów z kraju i regionu wybrani naukowcy mogą wziąć udział w procesie aplikacyjnym „International Rising Talent” i zyskać prawo do bycia częścią tego programu. Nadesłane projekty są ponownie oceniane przez międzynarodową komisję selekcyjną; Oprócz wsparcia finansowego mogą zyskać także światowe uznanie.

W ramach międzynarodowej części programu dotychczas 122 kobiety-naukowcy zostały nagrodzone za wybitne osiągnięcia naukowe, a 5 kobiet-naukowców, które zdobyły tę nagrodę, otrzymało Nagrodę Nobla. L'Oréal Turcja pragnie, aby turecki naukowiec znalazł się w gronie laureatów Nagrody Nobla, jednej z najbardziej prestiżowych nagród naukowych na świecie, pomagając tym samym docenić naukowców z Turcji jako silne źródło inspiracji dla międzynarodowego świata naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *