Trump News Today – na żywo: Donald Trump pozywa nowojorską Letitię James, aby „zeznała” Kash Patel w sprawie Mar-a-Lago.

Donald Trump mówi, że Twitter stał się „bardziej nudny” odkąd został zbanowany

Donald Trump oskarżył prokurator generalną Nowego Jorku Letitię James o „nadzwyczajne wykroczenie” i wszczęcie przeciwko niej „wojny zastraszania i nękania”.

W 41-stronicowym zgłoszeniu w Florida State Circuit Court w Palm Beach, pani James próbowała zablokować dokumenty z odwołalnego funduszu powierniczego na Florydzie, który jest właścicielem Trump Organization.

Pojawia się, gdy główny doradca pana Trumpa, Kash Patel, ma zeznawać przed wielką ławą przysięgłych badającą jego postępowanie z tajnymi dokumentami. Mar-a-Lago Po uniewinnieniu Dziennik Wall Street zgłoszone.

Pan Patel jest bliskim doradcą byłego prezydenta i utrzymuje z nim osobiste relacje. Został mianowany jednym z oficjalnych przedstawicieli Państwowej Administracji Archiwów i Akt.

O zeznania pana Patela wezwano go w październiku do złożenia zeznań przed wielką ławą przysięgłych, ale powołał się on na swoją piątą poprawkę do prawa przeciwko samooskarżeniu.

Patel powiedział, że Biały Dom odtajnił dokumenty, gdy Trump był prezydentem.

Tymczasem Trump rozwiązał pozew złożony przez grupę protestujących, którzy twierdzili, że został zaatakowany przez prywatnych republikańskich ochroniarzy podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku.

1667461500

Czy coś może powstrzymać Trumpa przed bieganiem w 2024 roku?

Ale chociaż jego strata z Joe Bidenem w listopadzie 2020 r. mogła osłabić prezydenta przez jedną kadencję i podsycić 18 miesięcy kłamstw o ​​sfałszowanych urnach wyborczych, teraz wydaje się pewne, że Trump ponownie będzie kandydował do Białego Domu w 2024 r.

Jeśli tak, co może go powstrzymać?

Raport Graeme Massey i Gustaf Gilander.

Oliver O’Connell3 listopada 2022 07:45

1667454300

Kampania Trump 2024 przygotowuje się do startu po połowie roku

„Aby nasz kraj znów odniósł sukces, był bezpieczny i pełen chwały, muszę to zrobić jeszcze raz” – powiedział w zeszłym miesiącu.

Ostrożnie umieszczone „prawdopodobnie” wkrótce zniknie z kikutowej mowy Trumpa. Doradcy byłego prezydenta po cichu przygotowują się do kampanii prezydenckiej 2024, która może rozpocząć się już w przyszłotygodniowych wyborach śródokresowych, ponieważ Trump próbuje wykorzystać oczekiwania. partia Republikańska Wygrał, aby wystartować jako faworyt w nominacji swojej partii.

Oliver O’Connell3 listopada 2022 05:45

1667449378

Trump rozstrzygnął pozew złożony przez protestujących w związku z walką w 2015 roku

Donald Trump rozstrzygnął pozew złożony przez grupę meksykańskich protestujących, którzy twierdzili, że został poważnie pobity przez prywatnych ochroniarzy republikanów podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku.

Obie strony rozstrzygnęły się jako ława przysięgłych została wybrana w sądzie w Nowym Jorku do procesu cywilnego dotyczącego jednej z kwestii prawnych dotyczących byłego prezydenta.

Szczegóły ugody w sprawie protestujących nie zostały ujawnione.

„Chociaż byliśmy chętni do kontynuowania procesu, aby zademonstrować frywolność tej sprawy, strony ostatecznie były w stanie osiągnąć polubowne rozwiązanie” – powiedziała prawniczka Trumpa, Alina Hubba. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji i cieszymy się, że ostatecznie możemy zakończyć tę sprawę raz na zawsze”.

Shweta Sharma3 listopada 2022 04:22

1667448990

Trump pozywa nowojorską Letitię James za „wojnę z zastraszaniem i nękaniem”

Donald Trump oskarżył prokurator generalną Nowego Jorku Letitię James o „nadzwyczajne wykroczenie” i wszczęcie przeciwko niej „wojny zastraszania i nękania”.

W 41-stronicowym zgłoszeniu w Florida State Circuit Court w Palm Beach, pani James próbowała zablokować dokumenty z odwołalnego funduszu powierniczego na Florydzie, który jest właścicielem Trump Organization.

„Nadzwyczajne zło wymaga nadzwyczajnej ulgi” – mówi pozew. „Jak przedstawiono poniżej, James wielokrotnie nadużywał swojej pozycji prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, aby prowadzić bezlitosną, szkodliwą, publiczną i nieuzasadnioną krucjatę przeciwko prezydentowi Trumpowi, który mieszka w hrabstwie Palm Beach na Florydzie, aby osobiście go zniszczyć. finansowo i politycznie.

READ  Powodzie w Kentucky zabijają co najmniej 16 osób, gubernator ostrzega, że ​​liczba ofiar „może być znacznie wyższa”

Trump mówi, że prokurator generalny Nowego Jorku narusza jego prywatność, prosząc go o szczegóły jego wiary.

Pani James złożyła w zeszłym miesiącu pozew cywilny przeciwko Trumpowi i członkom jego rodziny, zarzucając oszustwo finansowe.

Shweta Sharma3 listopada 2022 04:16

1667447112

Dwurasowa była dziewczyna Trumpa mówi, że powiedział jej, że otrzymał wiedzę od swojego białego ojca

Donald TrumpByła dziewczyna duetu, Cara Young, przerwała milczenie w sprawie tego incydentu, mówiąc, że otrzymała informacje od swojego białego ojca.

mówi Wersja wewnątrz W swoim pierwszym wywiadzie na temat pana Trumpa od 2017 r. 47-letnia pani Young potwierdziła prawdziwość wcześniejszego raportu o rzekomym spotkaniu.

Johanna Chisholm ma swoją historię.

Oliver O’Connell3 listopada 2022 03:45

1667445762

Jak czytamy w raporcie, główny doradca Trumpa, Kash Patel, otrzymał immunitet do składania zeznań w sprawie tajnych dokumentów Mar-a-Lago.

Donald Trump Asystent Kash Patel zeznawać przed wielką ławą przysięgłych badającą postępowanie z dokumentami niejawnymi w Mar-a-Lago Po zwolnieniu z ścigania, napisano w oświadczeniu.

Pan Patel, który służył w administracji Trumpa, „wkrótce zeznaje” przed federalną ławą przysięgłych. Dziennik Wall Street Poinformowano o tym w środę wieczorem.

W czerwcu pan Trump mianował pana Patela jednym ze swoich oficjalnych przedstawicieli w Krajowej Administracji Archiwów i Akt.

Shweta Sharma3 listopada 2022 03:22

1667443512

Trump mówi, że Kanye West „będzie w porządku”, bagatelizuje jego antysemityzm

Rozmawiając z konserwatywną osobowością radia i podcasterem Chrisem Stigallem, były prezydent został zapytany o szereg bieżących wydarzeń i tematów wiadomości, w tym o semestry śródokresowe i śródokresowe. Elona MuskaNabycie Świergot.

Szczególnie utkwiły komentarze pana Trumpa na temat zhańbionego rapera, którego antysemickie uwagi sprawiły, że został odrzucony przez wiele firm, z którymi współpracował.

Oliver O’Connell3 listopada 2022 02:45

1667439912

Clinton chce, aby Trump uiścił opłaty prawne od umorzonej sprawy

Abe Asher ma szczegóły.

Oliver O’Connell3 listopada 2022 01:45

1667432712

„Całość jest szalona”: Trump dołącza do teorii spiskowych Paula Pelosi

Były prezydent zaczął nadawać kontrowersyjne komentarze podczas rozmowy telefonicznej z audycją radiową Chrisa Stigalla we wtorek rano.

Raporty Johanny Chisholm.

Oliver O’Connell2 listopada 2022 23:45

1667429112

Sąd Najwyższy tymczasowo chroni deklaracje podatkowe Trumpa od komisji Izby Reprezentantów

Stany Zjednoczone Ameryki Sąd Najwyższy Tymczasowo zakazane Domowy Komitet Dróg i Środków Od otrzymania sześciu lat Zwrot podatku Od byłego prezydenta Donalda atut oraz firmy zajmujące się nieruchomościami nazwane jego imieniem, na wniosek byłego prezydenta o wydanie nakazu zaniechania w nagłych wypadkach na mocy nakazu sądu niższej instancji umożliwiającego dostęp do dokumentów.

Prezes Sądu wydał ten nakaz tymczasowy John RobertsKto zajmuje się odwołaniami od orzeczeń Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Dystrykt Kolumbii.

Nakazał sędzia główny Roberts Izba Reprezentantów Były prezydent ma odpowiedzieć na apel do 10 listopada.

Raporty Andrew Feinberga z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell2 listopada 2022 22:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *