TikTok wszędzie znajduje się pod presją

się rozwinie

DowódRejestracja sprzętu

Badanie dotyczyło uzależniającego charakteru TikTok Lite – mniejszej wersji aplikacji zaprojektowanej tak, aby zajmowała mniej pamięci na smartfonie i działała na wolniejszych połączeniach internetowych.

TikTok Lite został uruchomiony na początku tego miesiąca we Francji i Hiszpanii i zawiera funkcję projektowania, która pozwala użytkownikom zdobywać punkty poprzez oglądanie i polubienie filmów.

Punkty te można wymienić na kupony Amazon i zastrzeżoną cyfrową walutę TikTok, która często jest używana do przekazywania twórcom napiwków. Komisja Europejska obawia się, że taki język projektowania oparty na zadaniu i nagrodzie może zaszkodzić zdrowiu psychicznemu młodych użytkowników, „zachęcając do zachowań uzależniających”.

Dopóki dochodzenie jest w toku, Komisja zasugerowała, że ​​może wprowadzić środki tymczasowe w celu wymuszenia zawieszenia Light w UE. Firma ma czas do 24 kwietnia, aby przeciwstawić się tym potencjalnym środkom, dlatego aplikacja jest nadal dostępna dla mieszkańców UE.

Jednak w zeszłym tygodniu firma Byte Dance nie przedstawiła UE dokumentu oceny ryzyka dotyczącego Light. Nieprzestrzeganie przepisów DSA może skutkować karami finansowymi w wysokości do jednego procenta rocznych przychodów brutto firmy i do pięciu procent jej dziennych przychodów.

READ  Islandia stoi przed nowym zagrożeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *