Tesla dostarcza rekordowe pojazdy w pierwszym kwartale; produkcja spada podczas zamykania Chin

Logo Tesli na Modelu S jest sfotografowane w salonie Tesli w Nowym Jorku, USA, 29 kwietnia 2016 r. REUTERS / Lucas Jackson / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

2 kwietnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) w sobotę odnotowano rekordowe dostawy pojazdów elektrycznych za pierwszy kwartał, w dużej mierze zgodne z szacunkami analityków, ale produkcja spadła w porównaniu z poprzednim kwartałem, ponieważ ważyły ​​zakłócenia w łańcuchu dostaw i zawieszenie fabryki w Chinach.

„Był to * wyjątkowo * trudny kwartał ze względu na przerwy w łańcuchu dostaw i politykę zerowego Covid w Chinach” — napisał na Twitterze dyrektor naczelny Elon Musk. „Wybitna praca zespołu Tesli i kluczowych dostawców uratowała dzień”.

Tesla dostarczyła w kwartale 310 048 pojazdów, co oznacza niewielki wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału i 68% więcej niż rok wcześniej. Według danych Refinitiv, Wall Street spodziewała się dostaw 308 836 samochodów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla wyprodukowała 305 407 pojazdów od stycznia do marca, w porównaniu z 305 840 w poprzednim kwartale.

Tesla, najcenniejszy producent samochodów na świecie, radzi sobie z pandemią i zakłóceniami łańcucha dostaw lepiej niż konkurenci, a jej nowa fabryka w Szanghaju napędza wzrost.

Jednak niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w Chinach zmusił Teslę do tymczasowego zawieszenia produkcji w fabryce w Szanghaju na kilka dni w marcu i kwietniu, gdy miasto zamyka się, aby przetestować mieszkańców pod kątem choroby. Czytaj więcej

Dostawy były „lepsze niż się obawiano, biorąc pod uwagę problemy z łańcuchem dostaw”, powiedział w raporcie Daniel Ives, analityk w Wedbush.

Tesla poinformowała, że ​​sprzedała łącznie 295 324 sedanów Modelu 3 i SUV-ów Modelu Y, podczas gdy dostarczyła 14 724 luksusowych sedanów Modelu S i SUV-ów premium Modelu X.

READ  Zakazane morderstwo z miłości! Kiedy poznaje prawdę, najpierw zabija ojczyma, a potem żonę.

CENA PODWYŻSZA

Oczekuje się, że gwałtownie rosnące ceny gazu wywołane kryzysem na Ukrainie będą napędzać popyt na samochody elektryczne, ale brak zapasów i wyższe ceny pojazdów będą miały negatywny wpływ na sprzedaż, twierdzą analitycy.

Tesla w marcu podniosły ceny w Chinach i Stanach Zjednoczonych po tym, jak Musk powiedział amerykański producent samochodów elektrycznych po inwazji Rosji na Ukrainę stanęła w obliczu znacznej presji inflacyjnej w zakresie surowców i logistyki.

„Imponujące (dostawy), biorąc pod uwagę wszystkie przeciwności”, powiedział Gene Munster, partner zarządzający w firmie venture capital Loup Ventures, dodając, że spodziewa się, że Tesla będzie nadal osiągać lepsze wyniki niż inni producenci samochodów pod względem wzrostu sprzedaży.

Toyota i GM, Hyundai Motor odnotowały w piątek niższą sprzedaż w USA w pierwszym kwartale niż rok wcześniej. Czytaj więcej

Musk powiedział w październiku, że Szanghaj przekroczył swoją fabrykę w Fremont w Kalifornii – pierwszą fabrykę firmy – pod względem produkcji. Obie fabryki mają kluczowe znaczenie dla celu Tesli, jakim jest zwiększenie dostaw o 50% w tym roku, ponieważ oczekuje się, że produkcja w nowych fabrykach będzie powoli wzrastać w pierwszym roku.

Tesla zaczęła dostarczać pojazdy wyprodukowane w swojej fabryce w Gruenheide w Niemczech w marcu, a dostawy samochodów wyprodukowanych w jej fabryce w Austin w Teksasie miały rozpocząć się w niedalekiej przyszłości.

Akcje firmy wzrosły po tym, jak Tesla w tym tygodniu ujawniła plany uzyskania zgody inwestorów na zwiększenie liczby akcji, aby umożliwić podział akcji. czytaj więcej Akcje Tesli wzrosły w tym roku o około 3%, podczas gdy akcje GM i Forda spadły.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Hyunjoo Jin w San Francisco, Akash Sriram, Akriti Sharma w Bengaluru; Montaż przez Maju Samuela i Alistaira Bella, Diane Craft i Richarda Chang

READ  Zyski Southwest Airlines (LUV) w pierwszym kwartale 2023 r

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *