Tajna służba została powołana do zbadania transferu Trumpa do Kapitolu 6 stycznia, świadkowie powiedzieli komisji 6 stycznia.

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Sty. 6, krótko przed tym, jak pro-Trumpowi rebelianci oblegali stolicę Stanów Zjednoczonych 20, 2021, agenci tajnych służb próbowali zablokować kawalerkę, co skłoniło ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa do udania się do Kongresu ze swoimi zwolennikami i zażądania, aby pozostał u władzy. Dwie osoby wyjaśniły śledczym Kongresu relacje świadków.

Napięcia wybuchły tego dnia, gdy Trump przez prawie dwa tygodnie naciskał na tajne służby, aby opracować plan wraz ze swoimi zwolennikami maszerującymi z parku w pobliżu Białego Domu, gdzie przebywał na Kapitol. Prowadzić Przewidywał, że wiec będzie „dziki”.

Agencja odrzuciła początkową prośbę Trumpa, ale 6 stycznia podjęła pilne starania, aby przychylić się do prezydenta, prosząc go, aby przemaszerował na wiecową publiczność, składającą się z prawie 30 tysięcy tajnych służb, na Kapitol. Ich cel był jasny, powiedział: presja, by odmówić przyjęcia „słabych” republikanów Wybór Decyzje, które uczyniły Joe Bidena następnym prezydentem.

„Idziemy schodzić po Kapitolu” Powiedział tłumowi.

Świadkowie powiedzieli komisji House 6 stycznia, że ​​gdy tylko Trump poczynił uwagi, agenci tajnych służb skontaktowali się z policją DC w sprawie blokowania spotkań. Funkcjonariusze policji odmówili, ponieważ byli słabo napięci, ponieważ monitorowali liczne protesty, a następnie pomagali rosnącemu tłumowi w Kapitolu, mówiono. Wysoki rangą funkcjonariusz organów ścigania powiedział The Washington Post, że lider profilu prezydenta powiedział, że pomysł jest nie do przyjęcia i niebezpieczny.

We wtorek urzędnik DC potwierdził, że Secret Service zwróciła się o pomoc do policji DC podczas parady prezydenckiej z 6 stycznia.

„Pytano nas, ale nie było odpowiedzi”, powiedziała Dora Taylor-Lowe, rzeczniczka zastępcy burmistrza DC, która nadzoruje wydział policji.

Dom Jan. Zeznania podczas przesłuchań na wysokim szczeblu Komitetu 6, które rozpoczęły się w tym tygodniu, wskazują, że na kilka dni przed swoim przemówieniem Trump chciał dołączyć do zwolenników maszerujących na Kapitol. Chociaż niektórzy sojusznicy Trumpa prowadzili kampanię na skrajnie prawicowych platformach społecznościowych, aby wywrzeć nacisk na Kongres, aby nie poświadczał zwycięstwa wyborczego Bidena, żaden taki marsz nie był dozwolony.

READ  UBS Credit Suisse kupuje akcje Aktualności
Zespół śledczy House 6 stycznia przeprowadził ponad 800 wywiadów z rebeliantami i doradcami Trumpa. Oto, co będzie dalej. (Wideo: Blair Guild / The Washington Post)

Trump powiedział wcześniej The Post Jego pragnienie udania się na Kapitol 6 stycznia zostało zablokowane przez Secret Service. Ale początkowe naleganie Trumpa na przyłączenie się do marszu nie zostało wcześniej ogłoszone lub nie wiadomo publicznie, że urzędnicy Secret Service rozważają kroki, aby go tam zabrać w przypadku burzliwego wydarzenia.

Nowe szczegóły odzwierciedlają również rosnące zaniepokojenie Komisji Izby Reprezentantów, czy Biały Dom Trumpa mógł próbować przeciągnąć agencję służby cywilnej na prezydenta, aby zapobiec pokojowemu przekazaniu władzy. W ataku lub jego bezpośrednim następstwie zginęło pięć osób, a ponad 100 funkcjonariuszy policji zostało rannych Buntownicy wpadli na Kapitol.

Rzecznik tajnych służb powiedział, że agenci odpowiedzialni za bezpieczeństwo Trumpa nigdy nie sformalizowali planu sprowadzenia Trumpa z Białego Domu na Kapitol.

„Po wiecu Ellipse 6 stycznia tajne służby nie strzegły podjazdu prowadzącego do Kapitolu prezydenta Trumpa” – powiedział rzecznik Anthony Guglielmi. „Tajny personel ds. podróży przypisany do profilu prezydenta powiedział kierownictwu, że planowany plan podróży na Kapitol 6 stycznia nie był możliwy”.

Guglielmi powiedział, że agencja w pełni współpracowała z prośbą śledczych Kongresu o informacje i dokumentację dotyczącą planowania tajnych służb w związku z posunięciami Trumpa tego dnia. Powiedział, że agencja przeprowadziła szeroko zakrojone przeszukanie swoich wewnętrznych rejestrów, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś plany działania, aby przenieść Trumpa na Kapitol.

Rzecznik Trumpa nie odpowiedział na prośby o komentarz w poniedziałek i wtorek.

Panel bada, czy tajne służby odegrały jakąkolwiek rolę w promowaniu Trumpa i jego politycznych doradców, oprócz przesłuchiwania ciągłej prasy Trumpa, aby umożliwić mu przyłączenie się do marszu. Tajna służba usunie wiceprezydenta Mike’a Pence’a z Kapitolu Po tym, jak budynek został zaatakowany przez zwolenników Trumpa – i zanim Benz nadzorował poświadczenie zwycięstwa Joe Bidena, zgłosili się ludzie opisani w śledztwie.

READ  Ekran aplikacji rekrutacyjnej personelu GSB Brama kariery 2023 || 11 455 Rekrutacja personelu kontraktowego GSP Warunki składania wniosków, daty, dystrybucja oddziałów - Photohaber

W kwietniowym wywiadzie dla The Post Trump żałował, że jego zwolennicy nie pomaszerowali do stolicy USA w dniu ataku na budynek. Powiedział, że tego dnia był naciskany, aby dołączyć do marszu, ale zatrzymał go profil bezpieczeństwa.

– Secret Service mi na to nie pozwoli – powiedział Trump. „Musiałem iść. Tak bardzo chciałem iść. Służba bezpieczeństwa mówi, że nie możesz iść. Byłbym tam za minutę.

W wywiadzie Trump poparł swoje ogniste komentarze, że jego zwolennicy powinni przybyć do Waszyngtonu, a następnie maszerować na Kapitol i „walczyć jak diabli”.

„Powiedziałem patriotyczne i spokojne” – powiedział. Powiedział, że za pośrednictwem swojego Departamentu Obrony zapewni Kapitolowi i miastu 10 000 żołnierzy i członków Gwardii Narodowej, ale przewodniczy Nancy Pelosi (D-Calif.) i burmistrz Muriel E. Bowser (D) odrzucił ofertę.

„Jeśli chcę coś zrobić, nie będę polecał graczy” – powiedział Trump.

Pierwsze publiczne oświadczenie Trumpa 6 stycznia skierowane do jego lojalnych zwolenników pojawiło się w tweecie z 19 grudnia. Zachęcał również zwykłych ludzi do wzięcia udziału w rozwiązaniu tego wielkiego zadania: „Jedną z rzeczy, które ty i inni możecie zrobić, jest utrzymywanie presji… będą trudne decyzje dla rządu”.

Kilka dni później, według relacji świadków grupy, Trump pomógł swoim doradcom kibicować demonstracji bezpośrednio przed Kapitolem.

W Nowy Rok doradcy Trumpa, Tony Arnado, następnie oficer tajnych służb, a następnie tymczasowy zastępca szefa sztabu Białego Domu, będą wybrani przez prezydenta do podróży w kawalkadzie z maszerami zmierzającymi na Kapitol 6 stycznia. Relacje świadków i starszego funkcjonariusza organów ścigania.

Funkcjonariusz organów ścigania powiedział, że Arnado zalecił, aby doradcy Trumpa zwrócili się do szefa tajnych służb Trumpa 4 stycznia. Według relacji naocznych świadków urzędnicy tajnych służb byli sceptyczni, czy Trump może zostać bezpiecznie zabrany na Kapitol, w oparciu o podobne doświadczenia, jakie mieli 14 listopada podczas wiecu „Stop the Steel” w centrum Waszyngtonu. Trump dopingował swoich lojalnych zwolenników Listopadowy rajd, na którym pojawiła się jego kawalkada Po 10 rano na Pennsylvania Avenue fani zebrali się w Freedom Plaza w Downtown DC, aby rzucić okiem. Chodź, tuż przed wyruszeniem do swojego klubu golfowego Trump National Golf Club w Sterling, Trump wcisnął swoje dane bezpieczeństwa, aby stworzyć alternatywną trasę do jazdy z tłumem.

READ  SpaceX ustanawia rekord, wystrzeliwując rakietę Falcon 9

Ornato i Profesjonalny Lider Trumpa uznali 14 listopada za potencjalną katastrofę w produkcji motocykli ze względu na to, jak blisko limuzyna Trumpa trafiła do opinii publicznej, według dwóch osób opisanych w dyskusjach.

„Naprawdę nie chcieli, żeby szedł” – powiedziała jedna z osób. Lider profilu Trumpa powiedział starszym pracownikom Białego Domu, że taki plan wyścigów samochodowych jest niebezpieczny i nie powinien mieć miejsca podczas jeszcze większego wiecu w styczniu.

Rankiem 6 stycznia kilku członków Secret Service uważało, że robią to „od środka i na zewnątrz” – według relacji naocznych świadków, zabrali Trumpa na eliptyczną pozycję, a następnie do Białego Domu. Według wysokiego rangą funkcjonariusza organów ścigania zostali zaskoczeni, gdy Trump wydał niespodziewane oświadczenie.

„Walczymy jak diabli. Jeśli nie walczysz jak diabli, nie będziesz już miał kraju” – powiedział później. „Więc idziemy… idziemy na spacer Pennsylvania Avenue. Lubię Pennsylvania Avenue. Idziemy do Capitol”.

Według relacji świadków, niektórzy agenci przy bramie samochodowej zaczęli wykonywać szybkie telefony do swoich kontaktów w policji DC. Funkcjonariusze policji odpowiedzieli, że byli spięci Dostarczanie posiłków policji Kapitolu i zarządzanie punktami kontrolnymi podczas kilku wieców w ciągu dnia.

Szef prezydenckiego profilu bezpieczeństwa interweniował i powiedział starszym pracownikom Białego Domu, że odwołanie próby i przeniesienie prezydenta do stolicy jest zbyt niebezpieczne, powiedział wysoki rangą funkcjonariusz organów ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *