Jak wynika z oświadczenia uczelni, szczyt inżynieryjno-technologiczny TECH'24 trwał dwa dni w sali konferencyjnej Uniwersytetu Üsküdar Central Campus Nermin Tarhan. Dziekan Profesor Inżynierii i Nauk Przyrodniczych. Dr. Osman Temizci i rektor-założyciel Uniwersytetu Üsküdar i przewodniczący Wyższej Rady Dyrektorów prof. Dr. Nevsad rozpoczął się od przemówienia otwierającego Darhana.
W oświadczeniu zawarto uwagi profesora dotyczące programu. Dr. Podkreślając znaczenie firm technologicznych w XXI wieku, Darhan powiedział: „Bardzo trudno jest nadrobić zaległości i przekazywać wiedzę i technologię bez nabycia umiejętności tego stulecia. Rzeczywistość każdego stulecia jest inna. Trzeba coś zaoferować nowość Pierwszą umiejętnością XXI wieku jest umiejętność pracy w zespole.” Nie może wyprzedzać rozumu. różnica.” – powiedział.
„W krajach rozwiniętych nagrody przyznawane są tym, którzy myślą inaczej”
Zauważając, że ludzie o różnych cechach i poglądach na życie powinni współpracować na rzecz wspólnego celu, Darhan powiedział: „Ten wiek to„ zmień się i przyjdź, myśl jak ja, zrozum jak ja, zrozum jak ja”. W krajach rozwiniętych ci, którzy myślą nagradzani są inaczej. Jednak w krajach słabo rozwiniętych osobom myślącym inaczej mówi się, aby „nie wymyślały” „nie ma zmiany technologicznej bez zmiany zdania. Dlatego po zmianie zdania następuje zmiana zdania.” – ocenił.
Darhan powiedział, że jedną z negatywnych cech wpływających na społeczeństwa Wschodu jest „nieufność”:
„Od razu popadamy w rozpacz i pesymizm. Najnowsze badania neurologiczne wykazały, że poczucie nadziei i oczekiwanie na wyzdrowienie aktywuje aptekę w ludzkim mózgu o 40 proc. Wzmacnia i usprawnia pracę układu odpornościowego. Pokonywanie chorób, motywacja zewnętrzna jest jak statek żegluje z wiatrem, a motywacja wewnętrzna jest jak parowiec.
Kolejną umiejętnością XXI wieku jest pozytywna komunikacja, powiedział Darhan, dodając, że ludzie muszą wyznaczać cele, a porównywanie się z innymi zmniejsza motywację.
prof. Dr. Osman Demisi zwrócił uwagę, że w programie studiów na uczelni znalazły się zajęcia ukierunkowane na rozwój badań i nauki, które pozwoliły studentom podnieść swoje umiejętności w zakresie opracowywania i wdrażania projektów.
Pierwszą sesją szczytu przewodniczył Wiceprezydent Republiki Turcji, Szef Przemysłu Obronnego prof. Dr. Wykonał go Hakan Garadas.
W swojej prezentacji „Jak widzimy dzisiejszą Turcję i jej możliwości z perspektywy sektora obronnego?” Prof. dr Karadas, który udzielił odpowiedzi na pytania, spojrzał na inżynierię z ludzkiego punktu widzenia i wyjaśnił, że sukces można osiągnąć dowolną drogą.
Podkreślając znaczenie zarządzania talentami w przemyśle obronnym, Garadas powiedział: „Jako przemysł obronny nie doceniamy technologii, gdy patrzymy na zakłady produkcyjne. Powinniśmy podziwiać człowieka, który wynalazł tę technologię. Osoba jest zdeterminowana , robi takie rzeczy i „Jak można w to wierzyć?” Bo człowieka nie jest łatwo przekonać, bardzo trudno jest go zabrać w podróż i uczynić partnerem w pracy, ale gdy człowiek wierzy, stawia problem w centrum swojego życia i nadaje sens słusznie, może tworzyć wspaniałe organizacje takie jak on:
„Musimy zrozumieć młodzież”
Wskazując, że talent jest bardzo cenny w przemyśle obronnym i należy go budować przy pomocy odpowiednich umiejętności, Karatas zauważył, że firmy muszą wkładać wiele wysiłku i zasobów, gdy talentowi brakuje odpowiednich umiejętności, znaczenia, celu i pasji.
prof. Dr. Podkreślając znaczenie preferencji młodych ludzi w życiu biznesowym, Garadas powiedział: „Młodzi ludzie przychodzą i musimy ich zrozumieć. Czasy się zmieniły, sytuacja młodych ludzi jest coraz gorsza”. „Łatwo powiedzieć, że młodym ludziom nie jest gorzej, ludzie, którzy mają problemy z dogadaniem się z dorosłymi, popadają w szaleństwo” – stwierdził.
Podczas innych sesji dyrektor TRGENMER Uniwersytetu Üsküdar, dr. Wykładowca Sihan Taştan, dyrektor ds. technologii innowacji aplikacji firmy Microsoft Darren Yondam i kierownik projektu kosmicznego TÜBİTAK Ömer Ataş, współzałożyciel Fatih Kazım Duymaz, prezes Defence Con Avionics, dyrektor generalny ds. misji i zarządzania Pro şim Vadisi Erkam Tüzgen, dyrektor ds. technologii Trendyol Emre Savci i Turecki właściciel produktu technologicznego AI Ramalan Sari udostępnił informacje na temat współczesnych technologii.
„Profesjonalny guru sieci. Przyjazny odkrywca. Miłośnik jedzenia. Ogólny rozrabiaka. Miłośnik telewizji. Nieuleczalny fanatyk piwa”.