Szczera relacja ekonomiczna sporządzona przez prezesa CHP Özgüra Özela przemawiającego w Edirne

Lider CHP Özgür Özel powiedział: „Wybory odbywające się 31 marca to wybory, które mają na celu pociągnięcie rządu do odpowiedzialności, pokazanie mu żółtej kartki, włączenie czerwonego światła i powiedzenie «dość, nie rańcie mnie»”. powiedział.

Özel powiedział, że miał przyjemność być w Edirne i wygłosić przemówienie na publicznym spotkaniu zorganizowanym przez jego partię na Saraslar Street. Özel podziękował Recepowi Gürkanowi, który przez 10 lat był burmistrzem Edirne, i powiedział, że Gürkan oświadczył, że nie będzie kandydował pod warunkiem, że odbędą się prawybory.

Komentuj wycofanych kandydatów

Przypominając, że po prawyborach wybrani kandydaci wycofali swoją kandydaturę ze względu na problemy zdrowotne, Ozel powiedział:

„W prawyborach wybrany i zaprzysiężony został mój kolega farmaceuta Şükrü Ciravoğlu. Wszyscy jego przyjaciele, współpracownicy i członkowie partii w Edirne go wspierali, ale nie mógł kontynuować swojej kandydatury. Odwiedziliśmy go ze względu na problemy zdrowotne i powiedzieliśmy, że to w interesie partii. Nasz brat Şükrü zrozumiał.” Dziękuję także bratu Şükrü z naszej partii i mojemu bratu Şükrü, który był przewodniczącym prowincji naszej partii. Jesteśmy mu wdzięczni i życzymy dużo zdrowia. W tej samej prawyborach drugie miejsce zajęła czterdziestoletnia młoda Republikanka, a naszym burmistrzem została prawniczka Phyllis Jenken Akin”.

Özel powiedział, że kandydaci AKP na burmistrzów w Izmirze i Edirne celowo umieszczali na plakatach małe symbole partyjne.

Özel powiedział, że Hamdi Sedefçi, który w przeszłości został wybrany z CHP i pełnił funkcję burmistrza Edirne, został kandydatem partii İYİ, aby podzielić głosy CHP, i powiedział, że na to nie pozwolą. Oczekiwano, że ich partia uzyska od Edirne rekordową liczbę głosów.

„Nasze serca nie mogą się zatrzymać”

Krytykując politykę gospodarczą rządu i podając przykład różnicy kursowej pomiędzy lewem bułgarskim a lirą turecką, Ozel powiedział: „Podczas gdy nasi emeryci mają trudności z kupnem jogurtu, mleka i sera, kantorzy lewów odbierają kilogramy produktów mlecznych farmy. Oczywiście nasi handlarze robią interesy. Ale kiedy Iwan wymienia pieniądze i zapełnia sieć, mój wujek Irfan wraca do domu ze złamanym karkiem. „Nie mogłem znieść widoku jego odejścia” – powiedział.

READ  Komisja ds. konkurencji bada 17 firm cementowych – najnowsze wiadomości gospodarcze

Przewodniczący CHP Özel powiedział, że pensje emerytów są niskie i że rząd dał innym pieniądze, na które emeryci zasłużyli.

„Wybory, aby powiedzieć rządowi:„ Nie krzywdź mnie ””

Özel powiedział, że powierzchnia smażonej wątroby w Edirne wzrosła trzykrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem, mówiąc: „Wybory odbywające się 31 marca to wybory, które mają na celu pociągnięcie rządu do odpowiedzialności, pokazanie mu żółtej kartki, włączenie czerwonego światła i powiedzenie «dość». Wystarczy, don nie zrób mi krzywdy.” powiedział.

Burmistrz Özel Edirne Recep Gürkan podziękował za jego usługi i poprosił również o wsparcie dla kandydata na burmistrza CHP Edirne Mayoral, Akına.

W ramach programu Kurgan i Akin wygłosili przemówienia gratulacyjne.

Gürkan podarował obraz z haftem Edirnekari przewodniczącemu CHP Özelowi podczas wydarzenia, w którym uczestniczyli parlamentarzyści CHP Edirne Ahmet Baran Yazgan i Ediz Ün.

Özel rozdał uczestnikom goździki i opuścił teren.

Walne Zgromadzenia w Kezan i Uzunkibra

Özel uczestniczył w spotkaniach publicznych w dzielnicach Keşan i Uzunköprü w ramach projektu Edirne.

Zwracając się do obywateli autobusu wyborczego przed parkiem Mehmeta Gemici Cennet w dzielnicy Keşan, Özel wyraził radość z pobytu w Keşan.

Nazywając uciekinierów z CHP i opisując swoją imprezę jako „dom ojca”, Ozel powiedział: „Ktokolwiek ma kłopoty, drzwi domu ojca są otwarte i są mile widziani. Ci, którzy przychodzą do domu ojca, pytają: „Skąd jesteś” ? Nie mówimy: „Dlaczego nie przyszliście aż do teraz? Nie mówimy wam, gdzie byliście i co uczyniliście w kraju. Ponieważ każdy, kto przychodzi, ma swoje miejsce w domu Ojca. Ponieważ nikt nie akt własności domu ojca. Ani ja, ani nasz poprzedni przywódca Kemal Bey. Esewit. Nie miał go też zmarły Inonu. „Własność domu ojca jest zarejestrowana na jedną osobę, a jest nią Kazi Mustafa Kemal Ataturk” – on powiedział.

READ  Co stanie się ze stopami procentowymi i dolarami pod rządami nowej administracji gospodarczej?

Özel powiedział, że rolnicy mają trudności z zaspokojeniem swoich potrzeb, a większość ich pól jest obciążona hipoteką z powodu długów. Ozel powiedział:

„Rolnictwo to jedyny sektor, który się kurczy w Turcji. Czy Turcja rośnie? Przechwalają się „4-procentowym wzrostem w tym roku”, ponieważ przeżywają ogromny kryzys. Ale w tym roku również nie ma sektora rolnictwa. Choć sektor rośnie , maleje. Rolnicy wpadli więc w ogromną pułapkę zadłużenia. ”. „W porównaniu z ubiegłym rokiem tegoroczne kredyty rolników dla banków wzrosły o 88 proc.”.

Ozell, który powiedział, że chce go wciągnąć w debatę na temat polityki tożsamości, o ile będzie chronił prawa emerytów, powiedział: „Będę walczył do końca o prawa rolników, producentów, emerytów i pracowników. Do końca. Może t. Wciągnij nas w kolejną bójkę i zapomnij o tym, przez co przeszli emeryci.” powiedział.

Podkreślając, że stoimy ramię w ramię ze wszystkimi, którzy kochają ojczyznę, naród, flagę i Ataturka, nie dzieląc nikogo, Ozal powiedział: „Barwy naszego sojuszu to czerwień i biel, na tle ciemnoszarych i deszczowych chmur. Sojusz Ludowy. Biorą swoje barwy z czerwonej flagi z półksiężycem i gwiazdą i organizują wybory przeciwko Sojuszowi Ludowemu.” „Sojusz Turecki wygrywa, my wygrywamy, Sojusz Turecki wygrywa, Turcja wygrywa” – powiedział.

Özel poprosił o wsparcie kandydata swojej partii na burmistrza Keşan Mehmeta Özcana.

UZUNKÖPRÜ

Lider CHP Özgür Özel powiedział w swoim przemówieniu na Placu Sprawiedliwości w dzielnicy Uzunköprü, że zawsze zwracają uwagę na zanieczyszczenie rzeki Ergene.

„Nie można nic zrobić w sprawie Ergene, rząd nic nie robi” – powiedział Özel, który stwierdził, że zanieczyszczenie Ergene stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich żywych istot. Jako CHP nasz burmistrz Eskişehir Yılmaz Büyükerşen został generalnym koordynatorem koordynacji CHP, edukacja. Büyükerşen powiedział w kwietniu: „Przyjedziemy tutaj, spotkamy się z naszymi burmistrzami. Pracujmy razem dla Ergene, tak jak zrobiliśmy to dzisiaj Borsuk”.

READ  Sejm przyjął ofertę premii dla emerytów w wysokości 5 tys. dl

W 2002 r. emerytura była wyższa niż płaca minimalna, ale dziś jest znacznie niższa od płacy minimalnej, zauważył: „Panie Tayyip, emeryci, rolnicy, plantatorzy słonecznika, plantatorzy ryżu nie mają pieniędzy. Nie ma głosu. Dla pana”. powiedział.

Özel powiedział, że przystąpił do wyborów z koalicją turecką przeciwko Koalicji Ludowej i że Socjaldemokraci, Nacjonalistyczni Demokraci i Konserwatywni Demokraci popierają ich koalicję.

Kandydaci na burmistrza CHP Uzunköprü Özlem Becan i Özel poprosili o kandydatów z miasta.

Odatv.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *