Styczeń 2024 Data posiedzenia FED: Kiedy zostanie ogłoszona decyzja FED w sprawie stóp procentowych? – Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili
 • 1

  Rynki w dalszym ciągu czekają na styczniowe decyzje FED w sprawie stóp procentowych. Co postanowi FED na swoim pierwszym posiedzeniu w nowym roku i oczekiwania rynków stoją pod znakiem zapytania. Oto data posiedzenia Fed w styczniu 2024 r.…


 • 2

  Kiedy zostanie podjęta decyzja FED w sprawie stóp procentowych na styczeń 2024 r.?

  Ogłoszono harmonogram styczniowych posiedzeń Rezerwy Federalnej USA (FED), na których podejmowana jest decyzja w sprawie stóp procentowych.

  Odpowiednio; Posiedzenie FED w sprawie stóp procentowych odbędzie się 31 stycznia 2024 r., a kluczowa decyzja w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 22:00.
 • 3

  Jakie są oczekiwania dotyczące zainteresowania?

  Choć po świętach Bożego Narodzenia wolumen transakcji na rynkach światowych był niski, mocne prognozy mówiące, że amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) może rozpocząć obniżki stóp procentowych w marcu przyszłego roku, w dalszym ciągu wspierają apetyt na ryzyko.

  Pewne jest, że „jastrzębie” działania podjęte w ramach trwającej od około 2 lat walki z inflacją zostaną w przyszłym roku zastąpione obniżkami stóp procentowych.

  Chociaż oczekuje się, że bank centralny będzie liderem tych działań w skali globalnej, marzec w dalszym ciągu wyróżnia się jako pierwsza obniżka stóp procentowych, powodująca wycenę na rynkach pieniężnych pomimo ustnych wskazówek członków Fed.


 • 4

  Choć zmiany te w dalszym ciągu wspierają trend zakupowy na rynkach obligacji, rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich jest bliska najniższego poziomu od lipca i wynosi 3,88%.

 • READ  Czym jest Wydział Polityczno-Ekonomiczny, czym zajmują się jego absolwenci, gdzie pracują i jakie mają perspektywy zawodowe?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *