Studenci w Şırnak przygotowują się do TEKNOFEST – Doğruhaber

Przygotowując się do TEKNOFEST, największego na świecie festiwalu lotnictwa, przestrzeni kosmicznej i technologii, uczniowie Şırnak zaprezentowali swoje projekty inteligentnego domu i oszczędzania energii.

Uczniowie DENEYAP zaprezentowali swoje projekty dotyczące inteligentnych domów i oszczędzania energii podczas wydarzenia zorganizowanego w Wojewódzkiej Dyrekcji ds. Młodzieży i Sportu Şırnak.

Studenci studiujący na warsztatach Fundacji Tureckiej Grupy Technicznej DENEYAP ukończyli 11-tygodniowy program i uczestniczyli w pracy grupowej podczas 12-tygodniowego programu.

Koordynator prowincjonalny TEKNOFEST, Rukiye Asan, który przekazał informacje na temat programu, w ramach którego prezentacje uczniów przygotowano na potrzeby TEKNOFEST, powiedział, że uczniowie ukończyli 11-tygodniowy program i zaangażowali się w pracę zespołową podczas 12-tygodniowego programu.

Rukiye Asan, kierownik prowincji Şırnak Fundacji Tureckiej Grupy Technologicznej i koordynator prowincji TEKNOFEST, mówi, że wszyscy uczniowie są przygotowani do TEKNOFEST: „Przygotowujemy wszystkich uczniów do Şırnak, największego i najbardziej technologicznego festiwalu kosmicznego na świecie. Duże projekty realizowane przez naszą fundację. Obecnie nasi studenci ukończyli 11-tygodniowy program modułu Energy Technology. Weszli w okres budowania zespołu. Tutaj pokazali swoje zespoły w grupach 3 lub 4 osobowych. Jednocześnie każdy z nich miał okazję zaprezentować projekt, który zrealizował w ramach projektu inteligentnego domu.Jednocześnie współpracowali ze swoimi przyjaciółmi.Nasi studenci, którzy weszli w okres zespołowy, zakończą w tym roku studia.Mają dotarł do drugiej daty. Pod koniec drugiego roku rozpoczynają okres kohortowy w trzecim roku. Podczas okresu kohortowego nasi studenci ponownie wchodzą w okres kohortowy w oparciu o zainteresowania każdego z nich. „Następnie wyznaczani są mentorzy. Za ich pośrednictwem wysyłamy ich do wielu projektów, takich jak projekty TEKNOFEST i INNOVATION.” powiedział.

„Wychowujemy wnuki Al Zajari”

Mówiąc, że chcą dotrzeć do 4 tysięcy 700 uczniów w Şınak, Asan powiedział: „Jako warsztaty DENEYAP mamy kategorie gimnazjów i szkół średnich. Przygotowujemy wszystkich naszych uczniów do konkursów krajowych i międzynarodowych. Naszym celem jest 4 tysiące 700 uczniów w Şınak W tym roku mamy obecnie 1890 wniosków. Termin składania wniosków oczywiście upływa 20 lutego. Uważamy, że liczba ta będzie rosła wykładniczo. Duże wsparcie w tym zakresie zapewnia Wojewódzkie Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Narodowej. Wspólnie zorganizowaliśmy program szkoleniowo-orientacyjny z prestiżowymi naukowcami z Uniwersytetu Şırnak i kierownikami projektów związanymi z Edukacji Narodowej. Utworzono nowe warsztaty. Şırnak W sumie 4 z 20 projektów pochodzi z prowincji Şırnak. Te 4 projekty są finalistami, a finaliści zostaną zaprezentowani na TEKNOFEST, co dowodzi, że nasz region Şırnak zainteresowanie technologią. Mamy nadzieję, że wnuków Al Jazari będzie stopniowo przybywać. Wychowujemy tutaj wnuki Cesariego. „Będziemy mieć pierwszych absolwentów w warsztatach technicznych” – powiedział.

READ  Najlepsze w swojej klasie! Krótkoterminowa zniżka 890 TL na słuchawki Sennheiser

Wydarzenie zakończyło się pokrojeniem tortu po punktacji projektów. (jak)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *