Strzela do dwóch Turków w Niemczech i ucieka do Turcji… Uwagę zwracają doniesienia z mediów społecznościowych

Mehmet Şengül, lat 23, który około miesiąc temu zastrzelił i poważnie ranił dwóch Turków w Hagen w Niemczech, uciekł do Turcji, zanim wydano przeciwko niemu międzynarodowy nakaz przeszukania.

Mehmet Cengul, który został wezwany przez Interpol z czerwonym zawiadomieniem, w poście na swoim koncie w mediach społecznościowych napisał: „Dożycie w więzieniu albo wakacje w słonecznym kraju. Jesteś taki…”

Zdjęcie z bronią i nabojem

Wpis w mediach społecznościowych zmobilizował niemiecką policję i wymiar sprawiedliwości. Dowiedziono, że czynione są starania o ekstradycję Sengula lub postawienie go przed sądem w Turcji.

Chociaż Şengül rzekomo przeprowadził atak ze względu na problemy kobiece, uwagę przykuły także zdjęcia podejrzanego z bronią i kulami na jego koncie w mediach społecznościowych.

Ponadto niemiecka policja i Interpol opublikowały zdjęcia Mehmeta Sengula i poprosiły obywateli o wsparcie w jego schwytaniu.

Zapłacił i pojechał do Belgii

Şengül zapłacił mężczyźnie 1500 euro za zabranie go i po zdarzeniu udał się najpierw do Holandii, a następnie do Belgii. Mówi się, że decyzja w sprawie Şengüla, który wszedł na pokład tureckiego samolotu lecącego z Brukseli na kilka godzin przed wydaniem nakazu przeszukania i aresztowania, została podjęta, gdy był jeszcze w samolocie.

Jak doniesiono, choć prokuratura w Hadze prowadzi dochodzenie w sprawie ataków, Mehmet Cengül, posiadający podwójne obywatelstwo, nie może zostać poddany ekstradycji z Turcji do Niemiec. W tym przypadku zgłoszono, że podejmowane są wysiłki w celu zbadania Şengül w Turcji.

READ  Kılıçdaroğlu ustąpił miejsca Özgürowi Özelowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *