Stephen Curry trafia 16 3, aby wygrać All-Star Game MVP; Zwycięzca gry na paznokcie LeBron James

CLEVELAND — Dwoje dzieciaków z Akron skradło show podczas niedzielnego meczu gwiazd.

Stephen Curry założyć klinikę strzelecką przez cały wieczór, trafiając 16 punktów za 3 punkty i zdobywając 50 punktów, podczas gdy James Lebron uderzył w absurdalnego, jednonożnego skoczka, aby odnieść zwycięstwo Drużyny LeBron nad Drużyną Durant 163-160.

Pewnego wieczoru, kiedy NBA uhonorowało 75 najlepszych graczy, dwóch z nich — Curry i James — wystawiło na pokazach godnych tej okazji.

„Tak, powiedziałem mu na boisku po meczu, że to było idealne zakończenie”, powiedział Curry, który został uznany za najbardziej wartościowego gracza w grze. „Ścigałem te dodatkowe dwa lub trzy punkty. Myślę, że DeMar [DeRozan] trafić w duży strzał, a potem [James] wyszedł i uderzył zwycięzcę.

„To było idealne zakończenie. Oczywiście zdobyłem MVP; grałem dobrze przez całą noc. poszło, więc było ładnie – tak naprawdę nie mogę tego narysować w żaden inny sposób.

„Jest dokładnie na nosie, jak powinno iść”.

Curry, który ustanowił rekord wszechczasów NBA w liczbie 3 punktów zdobytych na początku tego sezonu, uderzył w absurdalne 16 punktów za 3 punkty – co byłoby najwięcej w każdym meczu w historii NBA, i pobił poprzedni rekord w grze All-Star, wynoszący dziewięć . Po ustanowieniu rekordu pierwszej połowy z ośmioma trójkami, Curry postawił na nogi publiczność – która przed meczem głośno wygwizdywała gwiazdę Golden State Warriors – kiedy na początku trzeciej kwarty trafił pięć z rzędu trzech punktów z rzędu, w tym jeden na trzy. proste rzeczy.

Następnie osiągnął 15. 3 – więcej niż ktokolwiek kiedykolwiek osiągnął w jakiejkolwiek grze NBA – na końcu sekwencji podań, w której podał go Jamesowi, który rzucił go do Nikola Jokićktóry przeszedł do Giannis Antetokounmpo, który następnie przerzucił ją Curry’emu w kącie. Curry następnie pozwolił mu polecieć i odwrócił się całkowicie, by świętować, zanim piłka miękko spadła przez siatkę.

Podczas następnego limitu czasu Curry powiedział do mikrofonu, który miał na sobie dla TNT: „Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki jest rekord punktów?”.

Ostatecznie Curry zakończył z „tylko” 50 punktami – brakowało mu kilku rzutów za 3 w czwartej kwarcie, co pozwoliłoby mu przekroczyć 52 punkty Antoniego Davisa strzelił gola, aby ustanowić rekord w 2017 roku – zanim James zakończył konkurs ze sztyletem nad ziemią Zach LaVine.

READ  Bardzo ważna zmiana... Sędzia zmienił się przed werdyktem w sprawie Imamogulu, a teraz...

„Nie mogłem o tym marzyć” – powiedział James o uderzeniu zwycięzcy. „Nie mogłem marzyć o tej chwili lepiej niż rzeczywistość, która właśnie się wydarzyła. Abym wrócił tutaj, jak powtarzam, 35 minut [north] tego, gdzie dorastałem w Akron w stanie Ohio, aby zdobyć zwycięzcę meczu w All-Star Game, gdzie ja i moi ludzie z tyłu oglądaliśmy mecz All-Star. Pamiętam, że 25 lat temu mieliśmy 12, 11 lat, żałując, że nie mamy możliwości lub środków, aby przyjechać do Cleveland i zobaczyć jednych z największych koszykarzy wszechczasów, ponieważ tak bardzo nas zainspirowali.

„Dla mnie, abym tu był dzisiaj, dla moich najlepszych przyjaciół, dla mojej żony, dzieci i rodziny, mojej mamy. Jest tak wielu ludzi, którzy widzieli, jak dorastałem z naprawdę młodego malucha do tego, kim jestem dzisiaj. nie mogłem nawet – nie mogłem lepiej wyobrazić sobie tego momentu ”.

Wyczyny Jamesa i Curry’ego – a także Antetokounmpo, który był jedynym graczem w obu drużynach grającym w jakąkolwiek obronę przez długi okres wieczoru – towarzyszyły wzięciu udziału w obchodach 75. rocznicy NBA, ponieważ liga uhonorowała 75. najwięksi gracze w swojej historii. Duże grupowe zdjęcie tych, którzy byli obecni, zostało zrobione wewnątrz areny przed rozpoczęciem gry.

Następnie podczas przerwy zostali uhonorowani ceremonią, którą poprowadził nagrodzony Oscarem reżyser Spike Lee, zawierała wideo z narracją zdobywcy Oscara, aktora Foresta Whitakera, a następnie zobaczyli każdego gracza uhonorowanego pozycją – zaczynając od napastników, następnie środkowych i kończąc na gwardia. Ostatnim ogłoszonym graczem był Michael Jordan, który wywołał największy doping wieczoru.

„Aby być częścią 75 najlepszych koszykarzy, którzy kiedykolwiek grali, po prostu wracam do dzieciństwa, po raz kolejny dorastając w Spring Hill i mając na ścianie wszystkie moje inspiracje, Allen Iverson i Jason Kidd, Gary Payton, Michael Jordan, Magic Johnson, Oscar Robertson – powiedział James. „Widzieć dzisiaj tych facetów, a potem być z nimi na scenie… nie rozumiecie.

„Staram się, abyś zrozumiała tyle, ile mogę, ale to po prostu szalone”.

READ  Zwiększyła się różnica głosów między İmamoğlu i Kurumem

Sama gra wykorzystywała format zastosowany po raz pierwszy w Chicago dwa lata temu, Elam Ending, który w tym roku przyniósł ten sam poziom intensywności i rywalizacji, co w debiucie.

Po tym, jak obie drużyny grały w każdym z pierwszych trzech kwartałów na cele charytatywne – zwycięzca każdego indywidualnego kwartału zarabiał 100 000 $ na swoją organizację charytatywną (drużyna LeBron grająca w programie Kent State’s I Promise Scholars Program i drużyna Durant grająca dla Greater Cleveland Food Bank) – czwarta kwarta została rozegrana na cel.

Podczas wprowadzenia nie było niespodzianką, że James, który dorastał około 40 mil na południe w Akron w stanie Ohio, otrzymał ogromną owację od fanów, z którymi grał przez 11 z ponad 18 sezonów NBA – wydając ogromną ryczeć i podnosząc ręce do tłumu, gdy to robili.

Równie oczekiwano, że dwie gwiazdy Golden State uhonorują niedzielną noc – Curry, który grał, i Draymond zielonyktórzy tego nie zrobili – zostali wygwizdani po grze z Jamesem i Cleveland Cavaliers przez cztery lata z rzędu w finałach NBA, od 2015 do 2018 roku, wygrywając trzy z nich.

Drużyna LeBron wygrała pierwszą kwartę 47-45, dzięki Luka Doncic zdobywając ostatnie sześć punktów zespołu. Drużyna Durant wróciła i wygrała drugą kwartę 49-46 – pomimo rekordowego wyniku ośmiu rzutów za trzy punkty zdobyte w pierwszej połowie przez Curry’ego – i objęła prowadzenie 94:93 do przerwy. Obie drużyny zremisowały w trzeciej kwarcie, dzięki mocnej grze defensywnej Antetokounmpo pod koniec kwarty.

To pozostawiło wynik na poziomie 139-138 na korzyść Drużyny Durant zmierzającej do czwartego, co oznacza, że ​​​​docelowy wynik wyniósł 163 punkty – o 24 więcej niż suma z zespołu prowadzącego po trzech, w ukłonie w stronę zmarłego Kobe Bryanta i ustawienie w górę ostatecznych bohaterskich wyczynów Jamesa po Joel Embiid i Antetokounmpo handlowały koszykami przez cały czwarty kwartał.

„Po prostu próbowałem wygrać” – powiedział Antetokounmpo. „Jestem naprawdę konkurencyjny. Rodzaj All-Star Games, nie są one stworzone dla mnie. Oczywiście przychodzę tutaj i staram się cieszyć grą tak bardzo, jak to możliwe, ale nie wiem, jak nie być twardym … czuję się okropnie, kiedy chodzę, ponieważ zawsze staram się jechać pełną parą, bez względu na to, co robię, ponieważ tak właśnie jest – jakim typem gracza jestem.

READ  Miami Dolphins QB Tagovailoa w dobrym nastroju, gdy przegląd NFL jest kontynuowany po wstrząsie mózgu

Drugi rok z rzędu Drużyna Durant była bez kapitana, ponieważ Kevin Durant nie mógł zagrać w niedzielnym meczu z powodu zwichnięcia MCL, które odkładało go na bok od ostatniego miesiąca. Durant miał początkowo uczestniczyć w meczu, pomimo kontuzji, ale nie zrobił tego po śmierci swojej babci w ten weekend. Zielony (plecy, łydki) i James Harden (ścięgno podkolanowe) również opuścił mecz z powodu kontuzji, z Piłka LaMelo, Dejounte Murray oraz Jarrett Allenktóre służą jako ich zamienniki.

Donovana Mitchella ogłosił zaledwie kilka godzin przed napiwkiem w niedzielę, że on też nie zagra z powodu choroby górnych dróg oddechowych, która uniemożliwiła mu udział w czymkolwiek w sobotę i, ostatecznie, samej grze All-Star. Chris Paul, tymczasem opuści co najmniej następne sześć do ośmiu tygodni, po tym, jak doznał złamania oderwania prawego kciuka w środowym zwycięstwie nad Houston Rockets. A jednak pomimo kontuzji Paul grał przez nieco ponad dwie minuty w pierwszej kwarcie niedzielnego meczu, chybiając jedynego strzału (lay-up leworęczny), zanim usiadł na noc.

Drużyna LeBron poprawiła się do 5-0, odkąd NBA odeszło od tradycyjnego formatu meczu Gwiazd na Wschód w 2018 r. i zamiast tego przyjęło obecną konfigurację, zgodnie z którą najlepiej pozyskuje głosy z każdej z grup roboczych konferencji z pozostałych 22 meczów. Uczestnicy.

Ale zapał rywalizacji, który trwał do ostatniego brzęczyka, uchwycił, jak zmiana formatu tchnęła nowe życie w to wydarzenie.

– Tak sądzę – powiedział trener Suns Monty Williams, który prowadził drużynę LeBron, po meczu, zapytany, czy nowy format działa. „Myślę, że nawet przed ostatnim okresem jest poziom rywalizacji, którego wcześniej nie widziałeś.

„Faceci chcą wygrać kwartał. Chcą zmienić życie tymi pieniędzmi. A my jesteśmy w zgiełku, mówimy o wygraniu kwartału, nie wygłupiamy się, a w czwartym kwartale” s koszykówka NBA, i masz w niej najlepszych z najlepszych.

„Spójrz na blok Jarretta na Joel, to była najlepsza gra, kradzież Giannisa, strzał LeBrona. Steph wybiera 50. Nie grasz w ten sposób, jeśli się wygłupiasz”.